Yeni ekipman için yardım!

'Elektro Gitarlar' forumunda solosit473 tarafından 23 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

1. Selam ey TurkRock ahalisi. Herşeyimi elden çıkardım ve elimde 2100tl var. Heavy-Death metal çalıyorum. Bu parayı kullanarak bir gitar, bir amfi ve bir de distortion pedalı almak istiyorum. Ne önerirsiniz?

2. Heavy-Death metal diyorsan forumdan 2.el olarak U.S.A jackson bakmanı öneririm.Eğer çok pahalı gelicek olursa japon jackson alabilirsin.Mutlaka temiz 2.el almanı öneririm.Sıfıra o kadar para bayılmana gerek yok çünkü forumda tertemiz gitarlar var.Jackson bulamadın gibson flying v tavsiye ederim.Amfi olarak evde kullanıcaksan Roland Micro cube al derim.Millet 50-60 watt amfi alıyor sesi daha %2 açamıyor.Amfiye para bayılmana gerek yok.En az bi 10-15 watt diyorsan Marshall mg15dfx öneririm daha altlarını önermem.Distortion pedalı olarak mxr doubleshot distortion öneririm.Paran kalırsa mxr zw-44 overdrive pedalı almanı da tavsiye ederim.

3. 2000tl'ye U.S.A Jackson almak çok zor.

4. güzel bi araştırma yap acele etme.Jackson bulamam diyorsan kesinlikle gibson flying v öneririm.

5. pedallar için 2 seçenek önerebilirim ya eq dist ovrdrv gibi ekipman alırsın anlog olur yada biraz paraya kıyıp güzel bir processor alabilirsin boss gt8 yada 10 yada rp500 gibi yada zoom g serisi gibi :)

6. gitar olarak ltd'nin üst modellerinide bakabilirsin.Geriye kalan paraya amfi-prosesör-analog pedal ne bulursan alabilirsin :) bu arada bi arkadaş mxr zakk önermiş.Denedim hatta alıcaktım.Çok sert bir overdrive pedalı değil ama heavy metal için başka analoglarla desteklersen olabilir.Amfi olarak bende marshall mg15dfx var.Analog pedal almayı düşünürsen bu amfi sana yetmez daha doğrusu pedalların tonunu alamazsın.Ve de bir analog distortion pedalından da fayda göremezsin

7. ..

8. Esp gitarlar 2.5-3 milyardan başlıyor :) Ben o yüzden ltd'nin üst modellerine bak dedim zaten

Bu Sayfayı Paylaş