Analog Pedal yardım

Herkese selam.
2 senedir öss'ye hazırlanmam nedeniyle müziğe ara vermek zorunda kaldım ama sonunda bitti :) yavaş yavaş kendi setupımı kurmaya başlıyorum.Gitarım epiphone sg g-400,amfi marshall mg15dfx.Gitarımı seneye yurt dışına çıkıcağım için biraz sabredip orda almaya karar verdim.Geriye kaldı analog pedallar.Bu konuda da pek bilgili değilim.
Müzik konusunda biraz eski kafalıyım.

Tarzım hard rock,blues rock/blues,classic rock,heavy metal.Grup olarakta en başta deep purple,led zeppelin,eric clapton,ac/dc,guns n roses,iron maiden,black sabbath,ozzy osbourne vs.

Nakit para verececek durumda olmadığım için sıfır ve taksitle alıcam pedalları.Şu an için kafamda lambalı amfi tonları için boss sd-1 var.Distortion pedalı olarakta boss ds-2,boss os-2 veya behringer vintage distortion vd-1 düşünüyorum.

Pedalları hepiniz biliyorsunuzdur.Bu pedallar yerine başka bir şey almam daha mı iyi olur? distortion pedal olarak bu 3ünden hangisini seçmeliyim? Önerileriniz bekliyorum

Not: Digitech düşünmüyorum sesi çok dijital geliyor bana.Daha çok doğal sesler arıyorum

Mxr Doubleshot distortion öneririm.Ton yelpazesi çok geniş.Ömürlük gider.İlerde kendi tarzından kayarsan bile pedal senin tarzına uyum sağlar.Kolay gelsin...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Belirtmeyi unutmuşum :) ürünleri taksitle alabilirim ancak bu yüzden sıfır alıcam.Ts9 çok güzel bir pedal fakat pahalı.Şu an için boss ge7 ve boss sd1 alıcam gibi.Gidip tekrar bi deniycem karar veremedim tam olarak

:)
Yurt dışına gidicem diyorsunda gideceğin ülkenin Elektrikleri ile ilgili bilgin de olmalı.
Örneğin Ben ingiltereye gittim
Amfimide götürecektim ama baktım ki orada prizler bizimki gibi 2 delikli değil 3 delikli
sanırım 110v. şimdi böyle bir durumda senin alacagın ne pedal nede amfi bi işe yaramayacak.
bence nereye gideceksen bi araştırma yap ta öyle git.

ibanez TS9 overdrive tavsiye edebilirm boost için yanına birşeyler daha koyabilirsin birde tarzına göre sanırım MXR ZW-44 zakk wylde overdrive var deneme şansın varsa ikisinide bi dene derim ben TS9 taraftarıyım ama :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
gitarı alıcam yurt dışından amfiyi değil :) prizler hakkında bilgim var merak etme :)
Arkadaşlar yazdıklarımı okumuyorsunuz sanırım bütçem kısıtlı diyorum :) ilerde alıcağım ilk pedal mxr zakk dir zaten.Şu an içi bana yeticek 2-3 pedal alıcam.Toplam 360-400 arası verebilrim.Mydukkan taksitle alıcam hepsini

Boostlayarak vintage tarzı tonlar,normal haldede güzel heavy metal tonları alabilirim.Sd-1 yerine digitech bad monkey önerdi bi arkadaşım fakat digitech'in tonlarını hiç beğenmiyorum çok dijital geliyor bana.Sizin düşünceleriniz nelerdir?

Digitech'e karşı benimde antipatim yok değil.Bence kendini riske atmaktansa ne olduğu belli bir boss pedal alman kesinlikle çok daha iyi.Digitech kanımca üretemiyor :)

Aynen =) En başta göze hitap etmiyor 2.si ve en önemlisi ses kalitesi kötü.Yarın gidip deniycem bakalım.Yorumlarımı paylaşırım burda

bugün gittim denedim sd-1 ve mxr zakk'i.Çok beğendim ama vazgeçtim almaktan :) 50 wattlık amfide güzel ton verdide kendim 15 wattlık amfimde deneyince bir şey değişmedi.Daha doğrusu almaya değmez.Elinizde iyi bir amfi varsa harika tonlar alabilirsiniz ama

ritchie demiş ki:
gitarı alıcam yurt dışından amfiyi değil :)
Bende sana onu dedim zaten yurt dışından amfi alsan zaten ne sorunu olacak burdan götürecegin amfi ve pedaldan bahsediyorum...
Pedal da öyle suyla çalışmıyor ya bu aletler... Sonucta adaptör kullanacaksın
Ayrıca yurt dışına daha önce cıktıgım için bu konuda bi araştırma yaptım ama su an tam dogru olarak hatırlamıyorum.
Ucaga mıknatıslı bişey koymak yada yurt dışına götürmek yasak diye okumuştum. Amfinin hoparlöründe de mıknatıs var heralde.

Neyse...
Bilgin varsa sorun yok yinede bu tür bi hata için uyarmak istedim

Ufak bi yalnış anlaşılma olmuş :) zaten yurt dışına kısa süreli çıkıcam o yüzden yanımda amfi vs. götürmüycem.Teşekkürler ilgilendiğin için :)

Geri