2.el Metal Gitarı önerileri

'Elektro Gitarlar' forumunda PureMetal tarafından 28 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

1. arkadaşlar merhaba,
    3 yıl washburn x-12 kullandıktan sonra 3 ay önce marshall mg10cd amfimle birlikte sattım... şimdi yaz sonuna kadar gitar almak istiyorum... amfi büyük ihtimalle roland micro cube olacak... metal müzikle ilgileniyorum alacağım gitarda bu müziğe yatkın olmalı...kızıl ağaç veya maun ağacı olan(ıhlamur modele göre olabilir belki) kore veya japon yapımı bir elektro gitar arıyorum... en fazla 600 tl ayırabilirim gitar için 2.el ne önerirsiniz???

2. Dean veya schecter öneririm.Bulursan kaçırma derim metal müzik bazında seni sonuna kadar götürür.Jacksonda önericem fakat bulman zor olur 600 liraya.Sen dean ve schecter bak.Forumda olması lazımdı hatta bir tane dean.

3. 600 liraya zor ama Cort X-TH öneririm. Uzun zamandır kullanıyorum. Çok memnunum. 0 fiyatı 1300- 1400 lerde idi, baya ucuzladı son zamanlarda.

4. 600 tl ye niye zor olsun kardes 2.el bakıyorum sonuçta cort z64 ü merak ediyorum ama hiç bi yerde 2.el ilanını görmedim bunun hakkında bilginiz var mı? dean 600 tl ye v kasaları olur ama üst seviyeler kadar olmaz tabiki ama schecter düşünebilirim gerçekten

5. X-TH ın 2. eli çok nadir düşüyor zaten. 600 lirayada veren hiç görmedim, he ben 580 liraya aldım forumda başka bir arkadaştan. Ama o milyonda bir olcak bir olaydı, gitarın üzerindeki jelatinler duruyordu daha, mağazaya koysan 0 diye satılırdı, 0 fiyatıda 1400 civarıydı. Bana satan arkadşın para kazanma gibi bir derdi olmadığı için ve elinde başka gitar olduğu için böyle komik bir fiyata bırakmıştı.

Onun dışında bugüne kadar gördüğüm en uygun fiyatlı X-TH , yine bu forumda (yanlış hatırlamıyorsam) 650 liraya satılıyordu. Ama gitarın hiç bir ayarı yok, telleri yok, ve baya hırpalanmış bir halde idi. "600 liraya zor" dememin sebebi bu..

6. anladım kardeşim önerin güzel yine de ben X-TH için söylemiyorsun sandım sıfırı 1200 tl miş şuan 700 den aşağı satılmaz yani...

7. Cort hiçbir zaman önermem kardeşim.Alırsan cort olursun mort.Cort uzun süreli bir gitar değil.Schecter veya dean alırsan ömürlük gibi gelir cayır cayır metal tonlarını alırsın...

8. Mühim olan marka değil.Dean inde abuk subuk gitarları var ve cort unda güzel gitarları var.He ben ikisinide kullanmam o ayrı.

9. Cortunda güzel modelleri var evet katılıyorum fakat ben ton olarak değerlendirmemiştim cortu.Çok güzel tonlar alabilirsin fakat dediğim gibi sağlamlık göremiyorum ben cortlarda.Dean gitarların ben kasalarını sevmiyorum tabi orasıda tarz meselesi.Biraz daha para katabilirsen 2.el sağlam bi jackson bul derim.Ama schecter da çok iyi gitarlar üretiyor.Para biriktirme imkanın varsa sabret bence al bi jackson.Yoksa al bi dean o da götürür seni :)

10. cort kx1q katanayı denemişliğim var gerçekten çok güzel tonlar veriyor ama işçilik berbat ses düğmeleri ve jak giriş yeri çok dandik 2 arkadaşımda var ikiside jak yerinden sorun yaşadı civatası düşüp duruodu hep,evil serisinin k6 x6 z6 sı güzel deniyor ama hiç denemedim...dean razorback tipi olanlar dışında bence fıs alt modelleri alınmaya değmez görünüşleri çok güzel gitarlar orası ayrı,jackson ı bekleyecek param yok öğrenciyim bu yüzden 2.eli 600 ü geçen gitar alamam schecter güzel gitarlar gerçekten ama 2.eli ne ölçüde bulabilirim türkiyede bilemiyorum aksi takdirde cort kx1q katana alıcam galiba görünüş açısından çok iyi bulmasamda

11. Alım-satım bölümünde aç bi başlık memleketini belirt ve alınık schecter falan yaz ,.Mutlaka satmayı düşünen birileri vardır.

12. kore ibanezler var 400 civarında,işçiliği iyi sayılır,endonezya malı olanlara aldanma sakın kore olanlar hem işçilik olarak hem malzeme olarak daha iyi, klavye rahat eline aldığında bile anlarsın farklı olduğunu,.öneririm bende var memnunum hani japon jackonlarla falan mukayese edilmez tabi ama kore ibanezler verdiğin parayı fazlasıyla hak ediyor.ilerde 100 kağıt daha verip kafana göre sert bi manetik takarsan canavar olur,dedğim gibi klavye gerçekten iyi.

13. Cort'un kaç modelini, kaç yıl kullandın ? bi X-TH, NZ serisi yada MMP3 dene bakalım, ömürlükmü değilmi. Gerçi sende haklısın, bu söylediğim gitarlar ömürlük değil, çocuklarına bile yetecek gitarlar..

Cort diyince x2 ve türevi gitarları düşünüp, Pera müzikteki, Zuhal müzikteki satıcıların dilinden yorum yapmayı bırakın arkadaşlar.

Cort'un Endoneyza üretimlerinin alt modellerinde, ton güzel olsada söylenildiği gibi işçilik farklılıkları oluyor aynı üretimlerde bile. X gitar birinde hiç sorun çıkarmazken, başka birinde sürekli problem çıkartıyor. Ama Kore üretimlerinin Üst modellerinde böyle bir problem yok. Enstrumanı olması gerektiği gibi kullanıp, muhafaza ettikten sonra hiç bir problem yaşanmıyor.

Benim gitarım neck thru, en çok dikkat edilmesi gereken bağlantı şekillerinden biri, açıkcası çokda özenli kullanmıyorum. 1.5 yıl boyunca şehir şehir gezdi, farklı iklimlerde, nemi farklı olan bölgelerde kullanıldı, ama hala taş gibi. En ufak bir problem yok. Ritter gigbag da taşıyorum, öyle hardcase falan da değil. Gitarımı ömür boyu kullanacağımdan en ufak bir şüphem yok.

Ben yine cort al derim arkadaşım, bak biri satıyor X-TH

http://www.turkrock.com/ftopic110168.html

Üstelik bu X-TH 2005 üretimi imiş. Bende de 2005 var. Şuanki üretimlerden 2 farkı var 2005 lerin. Biri sapta kullanılan ağaç, (2005 ler akçaağaç/bubinga , yeni seriler akçaağaç/ceviz) diğeri ise headstock kısmı. Ben yenileride denedim, eski seri olanları öneririm.

14. Metal müzik için schecter bulursan kaçırma atla.

Ayrıca Cort marka gitarların x-6 ve türevi x serisinden kalma kötü bir ünü var. Her ne kadar yer yer denediğim Cort gitarları bırakmakta zorlansam da ne yalan söyliyim ben de mesafeli davranıyorum ancak deneyerek alırsan Cortun güzel modellerini mesela kx1q modeli var çok hoşuma gitmişti epiphone les paul standart almasam alıcaktım onu güzel tonları var ona da bakabilirsin.

Dean'in düşük serilerini alma dimebag hayranı bir arkadaşım almıştı. Sonra meşe odunundan farksız diyip satmıştı. Müzik yapacam derken hayata küsme.

15. hayır ben şunu merak ediyorum acaba bahsettiğin markaları kim üretiyor bir araştır istersen :D Birde kaç defa cort gitar kullandın yada kaç farklı gitar denedinde emin olabiliyorsun ?

bütün markaların iyi ve kötü modelleri bulunur mühim olan aslında gitarın iyiliği kötülüğü değilya neyse ugraş dur benim gitarım seninkini döver muhabbeti...

16. Cortların ilk x11 dediler onu denemiştim.Endonezya üretimi bir cort x11 idi.Hiç hoşuma gitmemişti.Daha sonra acaba ben mi yanıldım dedim çünkü piyasada x11 dönüp dolaşıyordu paso.Daha sonra kore üretimi x11 denedim.Yine bi tırt olmadığına karar verdim.X-th serisine eyvallah derim.Gitarı deneme şansım olmadı ama ömürlük diyorlar.NZ'de aynı şekilde.Ama ben yine de cort önermem onu alacağına git bir schecter al gitarının ne olduğu belli olsun.

17. kardeş bence evl seriside metal çalmak için ideal..çok sert gitarlar emg hz manyetikler war sonuçta..ben evl x4 war gayet sert t onları öneririm sanada..

18. orası doğru ama endonezyalardan uzak durulmalı:D schecter alcam öyle görünüyor

19. schecter alllllll! :)

20. en uygun schecter bulunabilir arkadaşların dediği gibi ben bir de sana ibanez rgr08 ltd öneririm metal çalmak için üzerinde seymour duncan blackout manyetik var köprü olarak sap manyetiği yok daha çok ritm ağırlıklı çalıcaksan tavsiye ederim ben 3-4 ay kadar kullandım daha sora zakk wylde epi hayalimi gerçekleştirmek için elden çıkardım ama ara ara olsa da tıngırdatsam diyorum özlüyorum mereti... :D

Bu Sayfayı Paylaş