Çin malı Sahte Jacksonlar

Bence sizin ihtiyacınız olan gitar bir Squier...

Şaka yapmıyorum, dalga geçmiyorum.

Şimdi siz bu donanıma ister istemez para harcayacaksınız. Sadece elinizdeki emg ler ve hazır bir floydrose ile bitmeyecek masraf.

Madem modifiyeli ve heavy metal kökenli bir gitar için çabalıyorsunuz bari marjinalliği zorlayın... Nasılsa kaybedeceğiniz tek şey zaman fakat tecrübe çok daha büyük bir kazanç.

Özenli seçilmiş bir squier kaliteli takviyelerle tam aradığınız gitar olabilir

Kafa karıştırıcı bir olay yok aslında ortada. Jackson markası Çin'de üretim yapmaz. Çin yapımı kasası, şekli Jackson modellerine benzeyen gitarlar vardır, bunlara Jackson gitar diyorsan yanlışın var. Çinde Warrior kasa gitar ürettirip üzerine Jackson yazdıran naylon Jacksoncılar var ise bilemiyorum.

Aslında bu konuyu yeterince tartıştık herşey açık gitar headstock unda Jackson yazan lisanssız bir ürün...Toparlayacak olursak şunları söylemem lazım

Yabancı bir forumda da yazıldıgı gibi Çinde üretilen her sahte gitar kalitesiz degildir iclerinde iyi malzeme kullanılan gitarlar da var onemli olan bunları bulabilmek benim denedigim ve begendigim gitar malzeme ve işçilik olarak oldukça iyi.
15 wattlık amfide dahi sustain etkileyiciydi

Hepinize teşekkürler arkadaşlar baya yardımcı oldunuz bana ama ben hata yapacaksam da o gitarı alıp kullanmak istiyorum ...

Bu sustain olayını neden bu kadar önemsediğimi bizim grup videosuna bakarak gorebilirsiniz ....Mutlulugu palm muting de bulan bir adamım ben ...
http://www.ktunnel.com/index.php/10...212d007882955c3718bdf03fc1dceb7516581c3515197

actanribilir demiş ki:
Aslında bu konuyu yeterince tartıştık herşey açık gitar headstock unda Jackson yazan lisanssız bir ürün...Toparlayacak olursak şunları söylemem lazım

Yabancı bir forumda da yazıldıgı gibi Çinde üretilen her sahte gitar kalitesiz degildir iclerinde iyi malzeme kullanılan gitarlar da var onemli olan bunları bulabilmek benim denedigim ve begendigim gitar malzeme ve işçilik olarak oldukça iyi.
15 wattlık amfide dahi sustain etkileyiciydi

Hepinize teşekkürler arkadaşlar baya yardımcı oldunuz bana ama ben hata yapacaksam da o gitarı alıp kullanmak istiyorum ...

Bu sustain olayını neden bu kadar önemsediğimi bizim grup videosuna bakarak gorebilirsiniz ....Mutlulugu palm muting de bulan bir adamım ben ...

Palm mute benimde vazgeçilmezim ilk ona bakarım beğendiysen al artık:D
Bide sustainin watt la pek bir bağlantısı yok amfinin kalitesiyle alakalı.

DaRtH_ErLiK demiş ki:
wolves demiş ki:
Çin malı Jackson'lar sahte değildir.Sadece Çin'de üretilir.Kalitesi nasıldır orası tartışılır.
Cin'de Jackson uretilmez. Jackson 3 ulkede uretim yapar: ABD, Japonya, Hindistan.

O zaman arkadaş Hindistan yerine Çin dedi.Zira sahte diye bir durum söz konusu olamaz.Jackson (Fender) şirketi orayı yerle bir eder donlarına kadar alır.Biraz mantıklı düşünmek lazım.

Su yazdiginin Turkce'sini de yazar misin lutfen?

wolves demiş ki:
O zaman arkadaş Hindistan yerine Çin dedi.Zira sahte diye bir durum söz konusu olamaz.Jackson (Fender) şirketi orayı yerle bir eder donlarına kadar alır.Biraz mantıklı düşünmek lazım.

1 - "Cin mali Jackson'lar sahte degildir" diyen sensin.
2 - Sana "Cin mali Jackson'lar sahte, Jackson ABD, Japonya ve Hindistan'da uretim yapar" diyen benim.
3 - Yukarda "sahte diye bir durum söz konusu olamaz.Jackson (Fender) şirketi orayı yerle bir eder donlarına kadar alır." diyen yine sensin.
4 - Al su listeye bir bak bakalim hangi model hangi ulkede uretiliyor:
http://www.jacksonguitars.com/support/pricelists/USA&Imports/Jackson2009_Pricelist_color.pdf

5 - Sonra da karar ver kimin "biraz mantikli dusunmesi lazim".

6 - Ben sana Jackson'in kendi sitesinden gosteriyorum kanitimi, simdi sen goster bakayim Cin mali Jackson'larin sahte olmadigina dair kanitini. Kanitin yoksa da inatlasma lutfen.

Ya arkadaşlar kusura bakmayın fazla fikir değiştiriyorum ama şu alternatifi de goz onunde bulundurmaya başladım...Aynı bütçe aralığında BC Rich Ironbird alıp Emg leri takmak daha mı mantıklı acaba?

En azından lisanslı bir gitar....Klavye gülağacı gövde ıhlamur ...
Mydukkandan sipariş vererek getirtmeyi düşünebilirim üretim yeri Çin görünüyor...
Benim kafayı taktıgım Jackson da Çin ama sizin de dediğiniz gibi Jacksonlar Çin'de üretilmez....Çok kafam karıştı beyler ya :(

Ekoksoy demiş ki:
Bende Musicman ernie ball 'in lisanslı olp mm1 gitarından var. Evet Cin malı ama bir çok cin malıdan gayet iyi hiç kimsede ben söylemeden çin malı olduğunu anlamadı zaten :D . Akord kaçırma problemi normal düzeyde bazen hiç yok bile. Bence ön yargıyla yaklaşma bütcene göre hareket et eğer seni tatmin ederse hiç durma bence. Ayrıca 0 bir gitarın(kötü veya iyi) yerini o fiyata alınan 2.el bir gitar tutamaz(bazı istisnalar hariç tabi )
Son cümlene kesinlikle katılmıyorum. 2. el diye ne eksiği oluyor gitarın? sıfır fiyatının yarısı kadar fiyat iniyor ve 2 çizik bi vuruktan başka bişey yok. Sadede geliyim dostum bence de 2. el al. Çinli eli deydiyse hayır gelmez o gitardan..

Bugun Metal Master analog pedalımı alıp gidip ordaki icerdeki studyoda deneyecegim gitarı ...GT8 i goturmeyi dusunmuorm yanıltmasın beni..Cort x-6 ile caldım Metal Master ı yıllarca hic begenmedim pedalı arkadasın RGT42dx ile denedim mukemmel bir pedal oldugunu gordum dolayısıyla gitarı bu pedalla deneyip son kararımı verecegim ...

Ya aklıma birşey takıldı şimdi ben bu gitarın sahte oldugunu bilerek alıyorum ama sahte oldugunu bilmeden gerçek Jackson sanarak alan insanlar daha sonra sahte oldugunu ogrendiginde gelip satıcıyı mahkemeye verme hakkına sahipmidir acaba :D

actanribilir demiş ki:
Ya aklıma birşey takıldı şimdi ben bu gitarın sahte oldugunu bilerek alıyorum ama sahte oldugunu bilmeden gerçek Jackson sanarak alan insanlar daha sonra sahte oldugunu ogrendiginde gelip satıcıyı mahkemeye verme hakkına sahipmidir acaba :D

neden mahkemeyemi vericen lol :)

Geri