Çin malı Sahte Jacksonlar

Adam kendini ele verdi .. :D Kendisi söyledi Çin diye ben Jackson Çinde üretim yapmaz dedigimde olur mu butun firmalar yan uretim olarak Çine taşınıyor orda da üretiliyor ben sahte mal satamam bitirirler beni falan gibisinden bir suru hikaye okudu ....

Aslında gitarın seri no sunu alıp Jackson un sitesinden verify edip kesin karara varabilirz sahte olup
olmadıgı konusunda...Ama ben adama abi sen bana soyle ben bu gitarı kesinlikle alcam fikrimi degistirmez bunlar
sahte Çin malı gitarlar dimi dedim..Dolayısıyla şimdi gidip seri no sunu istemem abez kaçar..

Çin demesinin nedeni bilgisizliğinden olmasın sankın zira bilgisi olsa hindistan kore deyip seni yiyebilirdi.Sana fotosunu çek bakalım dedik ama bi yapmadın.Adam belliki bilgisiz bu konuda elindeki gitarı çin sanıyor olabilir.

Abi gitarın resmini cekemiyorum dısardan cekerim diye dusunuyordum ama adam perde cekiyormus kapalı oldugu zamanlar..Acık oldugunuda da girip resim cekmeye cekiniyorum acıkcası..Abi headstock daki Jackson yazısından bile belli sahte oldugu normal boyuttan daha kucuk yazılmış...Rengi falan da bir garip

Abi çok istememe ragmen lisanssız bir gitar olması beni istemeye istemeye Cort X-6 ya emg takmaya itti.Pazartesi adamdan randevu aldım emg81-85 i taktırıyorum.Ama mutlu değilim ... :( Kusura bakmayın sizin de baya zamanınızı aldım bu forumda...Herşey için çok sağolun

Arkadaşlar yeniden selam ...Cort X-6 ya Emg 81-85 i taktım.Çok büyük beklentilerim olduğu için beni tatmin etti diyemem.Gerçekten de aktif manyetik her gitarda aynı çalışır lafı dogru değilmiş.Örneğin gitarın tiz(treble) yanı cok zayıf.Örneğin arkadasın Ibanez RGT42dx gitarını evde denemiştim pedalla harikaydı ama benim gitar ona yaklasamadı bile .Seste belirgin bir duzelme oldu sustain arttı ama Emg Emg diye diye gozumde o kadar cok buyutmusum ki belki de o yuzden begenemedim.
Evde 15 watt amfide deniyorsan begenemezsin diyeceksiniz ama Rgt42 dx i 15 watt amfide pedalla kullandıgımda gitar harikalar yaratmıştı fakat benim gitarla hiö zevk alamadım ..Neyse arkadaşlar bilginiz olsun diye yazdım ...Gorusmek uzere

çin

arkadaşlar.ben hediyelik eşya dükkanı sahibi biri olarak bir kaç kez çine gittim.bu işlere ilgili olduğum için ordada bu gitar ve ekipmanları olayını kısaca bi gözlemledim.....iyi dinleyinn...çin min diye bok atılan o giarlar varya nasıl hangi fabrikalarda üretiliyor biliyomusunuz?yok .adamlar inanılmaz tesisiler yapmışlar inanılmaz kalitede ağaç stokları var evet ilk zamanlarçok kötü işçilikli acemi işi şeyler yapmışlar kendileride çin mallarının dışarıda tabiri caizse dandik diye adlandırıldığının farkında ve bundan çok rahatsız.bu ön yargıyı yıkmaya çalışıyolöar.çok çalışkan insanlar ve işlerini çok iyi yapıyolar.haaa bide çinde üretilen üretilmeyen modeller var deniyo..bakın arkadaşlar üzerinde usa yazan gibsonlar bile orda üretiliyo bana inanın .. ne marka ne model isteniyorsa herkez orda üretiyor kimse kimseyi kandırmasın .kullandığınız bütün gitarlar çin malı bu kadar basit..yanii çin yaziyo aaçin almiim deme dene güzelse al çünki üzerinde kore japan usa yazanda orda üretiliyor ardından damga basılıyor ...ben gördüklerimi yazdım ... inşallah tekrar gidersem bir adet gibson custom shop alıcam üzerindede usa yazıcak burdada yayınlııcam bakalım herkes görsün....herkese saygılar

Hepimizde birer saksı var... Boşa taşımadan açıkça bir yorum yapalım

Usa Jackson gitarın en ucuzu 1700 USD den satılıyor ortalama

Usa Gibson gitarın en ucuzu yine aynı fiyat ortalamalarında.

Usa Carvin keza bazen paranla istesen bulamıyorsun

Bu adamların bu ağaçları yıllardan beri temin etmekte oldukları yöntemler ve firmalar vardır mutlaka. Bizim burda atıyorum (tek bildiğim isim) Erkan Sızarlar Ustamız bir ağacı 1000 liraya mal ediyorsa büyük firmalar bunu en çok 500 liraya mal eder.

Kullandıkları donanımın tamamı seri üretim bandından adetli üretilen aksamlar ve yine perakende satışından çok daha ucuza mal ediliyordur.

Ustalara ödenen el işçiliği gibi masrafları bilemiyorum bu yüzden susmam en iyisi.

Bu şartlar altında büyük gitar üretici firmaların genel müdürleri kafayı yemiş olmalılar ki Çin de gitar ürettirsinler.

Zaten hayvan gibi kar etmeseler yıllardır ayakta kalamazlardı gibime geliyor.

Hah dersiniz ki; Gibson Çin'e en iyi ustalarını gönderdi ve orada elemanlar yetiştirdiler ve üretim bandı tamamen aynı kalitede ona birşey diyemem. Ama bu gitarlarada kalkıp Made In Usa yazacak kadar da düşmezler bence... Bu fabrikalara istesekte istemesekte güven duymak zorundayım gibime geliyor

Dipnot: Gitarpedal forumlarında Çin Malı Sahte Gitarlar başlığı altında fotoğraflı falan harika açıklamalarda bulunmuşlar. O başlığı bir bulup incelemenizi öneririm

Hemen linki veriyorum, Çinden alacağınız Gibson'ın içinden ne çıkıyor görebilirsiniz. Üstelik bu iyi bir kopya sayılır okadar uyduruk Ibanez, Jackson kopyaları var ki 1km öteden fark edebilirsiniz.

Genede zaman ve şans işi aldığınız herhangi bir Çin malı gitarda çok iyi bir ağaca da rastlayabilirsiniz çok iyi bir işçiliğe de ama sakın olup Çin sitelere güvenip de sipariş vermeyin bence, sunta üstüne uyduruk boyanmış fretleri abuksabuk çakılmış bindingi hasarlı manyetikleri öten bir "maket" gelebilir elinize.

http://www.gitarpedal.net/forum/vie...&postorder=asc&highlight=çin+gibson&start=360

Geri