Müzisyen Sizmisiniz Bence Hayır

T

trko18

Ben 7 yıldır gitar çalıyorum
ve hala bir elektro gitara sahip değilim ve clasic gitarımı bile zar zor aldırdım sizler ise
5 li 10 lu setlerinizledolaşıyorsunuz
asıl müzisyen benim 40 milyona aldığım gitarlar 7 yıl çabaladım
kendim öğrendim çalmayı sağdan soldan duyduklarımla!!

bu nasıl bir zihniyettir ?
kardeşim öncelikle senin elin ve ayağın çok şükür var. elin ekmek tutar. gir bir işe çalış para kazan sende 3 lü 5 li setler al ve müziğin derinlerine doğru kaymaya başla. ozaman diceksin ki aaaa benim yaptığım müzik değilmiş.. ben aslında hiç birşeyim.. zrilyon tane ton varmış... ooo.. haşaaa.. diyeceksin.. kayıtlar yapacaksın..çalışıp çabalayacaksın. hergün evinde 7 sene boyunca nothing else matters çalarsan. bi yaprak olamazsın.. senin o 40 tl ye aldığın enstruman. müziğe yaptığın bir saygısızlıktır. müzikte kötü sesi barındıramazsın. en iyisini icra etmek için iyi ses veren aletler alman gerekir. ben fakirim benim gitarım yok ayakları yapmana hiç gerek yok. biz(şahsen) gösteriş için gitar almıyoruz. ağacını, sapını, vidalarına kadar özenle beğenip en iyi sesi çıkartalım diye uğraşıyoruz. sen hiç birşeyden anlamayan müzik icra etmek için çabalayan biririsin. daha fazla yazık etme kendine yol yakınken çık bu müzik piyasasından..

trko18 demiş ki:
Ben 7 yıldır gitar çalıyorum
ve hala bir elektro gitara sahip değilim ve clasic gitarımı bile zar zor aldırdım sizler ise
5 li 10 lu setlerinizledolaşıyorsunuz
asıl müzisyen benim 40 milyona aldığım gitarlar 7 yıl çabaladım
kendim öğrendim çalmayı sağdan soldan duyduklarımla!!

Nolmuş yani? Bende gitara tek başıma başladım kimseden öğrenmeyerek hatta! 5 yıllık müzik hayatımda 3,5 sene akustiğimi bilgisayar ortamında effect progamlarına bağlıyarak elektro fantezisi yapıyordum! Noldu yani müzisyenmi olduk? Bu durumdan dolayı böyle bir yakıştırmaya ne gerek var? Bence sen hiç birşey olamazsın bunu buraya yazmakla 7 yıldır çabanı boşa çıkarttın.

mankenlerin çıkıp SANATÇI'yım dediği bir ülkede tabiki biz sanatçı, müzisyen değiliz arkadaşlar yapmayın allah aşkına biz bu ülkede en iyi ihtimal kedici filan oluruz..

o gitarlar nasıl alınıyor öğren önce.1 Yıl aç susuz kal,otobüs yerine ayaklarını kullan da bak bakalım. Zor gelebilir tabi ama işte o gitar hakkaten müzik yapar.

Siz misiniz müzisyen ?? Hiç bilemde değilsiniz !!! Ben ki buralara kadar bayramlarda el öpmekten dudaklarımı aşındırarak ,alnımda el izleri çıkana dek ,o öptüğüm elleri başıma koya koya geldim.. Şu an bu elimdeki T&T Sisters elektro gitarımı ne zorluklara göğüs gerdim de hak ettim !! 4 buçuk aylık müzik hayatımda ,buralarda hiç ahkam kesmedim !! Not: ''Abi bi overdrive pedalı verin allah aşkına be..''

Geri