Penguen

bi arada tema dava açmıştı heralde, ağaçlarımız yok oluyor bu saçmalıklar için diye.. haksızda değil aslında...bende iyi bir okuyucuyum ama yinede mantıklı..

deLakroix demiş ki:
bi arada tema dava açmıştı heralde, ağaçlarımız yok oluyor bu saçmalıklar için diye.. haksızda değil aslında...bende iyi bir okuyucuyum ama yinede mantıklı..

Hee oldu onların saçmalık diye kabul ettikleri derginin binlerce okuyucusu var asıl onların yaptığı saçmalık.Ayrıca piyasada o kadar gereksiz dergi varken niye hep mizah dergilerine yükleniliyor anlamış değilim

hah o konuda haklısın işte..piyasada birsürü saçma sapan dergi var, onlardan başlanmalı...ve en çok okunan dergilere karışmamaları lazım..!birden binlerce insanı karşılarına alabilirler çünkü..!

abi ne ayak penguende yumurtalarda kızlar türemeye başladı fazlalaşıyolar ha nedirki acaba bu ani ilgilerinin sebebi amatör gününede düzenli gelmeya başladılar aslında işleri falanda fena değilde ne biliim garipsedim lan istemiyom galiba

Penguen harika bi mizah dergisi.. <özellikle genç çizerlere de yer vermesi çok ii>

Serkan Altuniğne- Ersin Karabulut- Yiğit Özgür- Alpay Erdem..
Yılmaz Aslantürk- Altay Öktem- Fatih Solmaz ve tabiki Metüst!!

herşeyiyle mükemmel bi dergi

<yalnız umutun çizimlerini ve esprilerini beğenmiyorum>

Erdil Yaşaroğlu'nun imtiyaz sahibi olduğu, şu dönem kıyaslanınca LeMan'da ki çizerlerden daha iyilerini barındırıran mükemmel bir dergi...
Dergiyi her alışımda sırayla önce Emrah'ın yazı ve çizgi köşesine bakarım ardından, Patates Baskı bölümü, Ersin Karabulut, Yiğit Özgür, Umut Sarıkaya, Bahadır Boysal...Pazar Sevişgenleri..ve böyleee devam eder..
Şöle bir gazetelerle kıyaslanınca daha tarafsız, inceden bilgi verdiği kesin... Yumurtalar bölümünde de amatör anlamda en çok gözüme batan ve başarılı olcağına inandığım taze çizer Alper Çelik...

Vatandaşa Sorduk Vazelin Nedir?
Bence vazelin insanın kendine yakışanı giymesidir... :D

DipKöşeNot: Bu Emoş beni öldürür ya.. :D

Ya bu hafta Penguen'de Emrah'ın köşesi yoktu..Zaten Tübitak'ı aldım daha bir sayfasını bile okumadan arkadaşımla Alanya'ya gitti.. -Maymun gönder artık şu kitabı yaaa :(- ve böyle bir hafta daha Emrah'sız geçti..Nasıl geçti bir de bana sorun...

mmm demiş ki:
alın alın..
her zaman alın..sadece bu hafta değil..
bakmak ve anlamak..bence..
Tabi doğru söylüyorsun insanlara küfür ve hakaret etmek için ideal komposizyon dergisi almakta fayda var...

Türkiye Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğana saldırıya geçtiler ya artık anti muhafazakar kesimin tescilli dergisi oldu...

SANAL_FIRLAMA demiş ki:
mmm demiş ki:
alın alın..
Tabi doğru söylüyorsun insanlara küfür ve hakaret etmek için ideal komposizyon dergisi almakta fayda var...

Türkiye Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğana saldırıya geçtiler ya artık anti muhafazakar kesimin tescilli dergisi oldu...
Bu dergi sadece Erdoğan'ı eleştrildiği için takip edilmeye başlanmadı, bu yüzden tescillenip en gözde mizah dergisi olmadı. Her zaman göz önünde olan ama bazıları(!) tarafından görülmeyen hatta görülmek istenmeyen şeyleri insanların gözüne mizahi yollarla soktukları için her zaman çok takip edildi. Yani derginin tirajını AKP'ye, hükümetinize(!) ve Erdoğan'a karşı çizilen eleştrel karikatürler arttırmadı. Bunalr sadece gündeme taşıdı. Aradaki farkı anlayalım!

Saygılar...

SANAL_FIRLAMA demiş ki:
mmm demiş ki:
alın alın..

söylediğine acaba kendinden inanıyormusun.. bu yapılana bir nevi kara mizah denir..ve leman lemanyak lombak vesaire bu tarzda dergiler hiçbir zaman siyasete bk attıkları veya anti muhafazakar bir tutum içinde bulundukları için bu yerde değiller..hiç mi etrafına bakmıyorsun yada nasıl bir çevrede yaşıyorsun bilmyiorum..bu dergiyi okuyanlar sadece antimuhafazakar insanlar değiller..veya senin düşündüğün gibi solcu(!) insanlar değiller..ki ben siyasetle alakası olmayan bir insan olarak elimden geldiğince bu dergileri takip etmeye çalışırım al sana somut örnek..

Geri