Washburn D10SCE B aldım fakat...

J

jozzef

İyi günler arkadaşlar,

Eski gitarım olan Cord AD850CE NS değiştirmeye karar verdim. 2. El Washburn D10SCE B aldım. Sap ayarını yaptım, tellerini değiştirdim fakat 2 gitarı karşlaştırdığımda;
1.el fiyatı 340TL olan cortun, klavyesi daha yumuşak, sesi daha dolgun ve gitar daha hafif
1.el fiyatı 550 TL olan washburnde sadece tonlar daha net çıkıyor nota farkını gerçekten alıyorsunuz

Bu 200TL lik farkın sebebi nedir aralarında, boşuna gitarı değiştirmeye çalışmışım gibisinden bir his var içimde, satmayı bile düşünüyorum.
Tellerin yeni olmasından dolayı biraz beklemem gerekir mi tam karşılaştırma için?

Teşekkürler

Washburn ve cort' un sap profilleri farklı olabilir ve sen cort' un sap profili ile daha rahat hissediyor olabilirsin tabi alışma süresi de var. Kimi insan ibanezin incecik klavyesinde rahat ederken kimisi de gibson tarzı etli sap sever. Klavyenin profili çalıma etki eder eğer bence eğer bir kaç gün washburn ile çalarsan elin ona da alışacaktır. Notaların daha net çıkması bence tellerin yeni olması ve manyetiklerin kalitesinden kaynaklıdır. Gitarın bir süre çala çala ve kurcalaya kurcalaya sana göre olup olmadığını anlayabilirsin. Herşeyde olduğu gibi bir alışma süreci olacaktır. Belli bir miktarın altındaki gitarlar da bana göre her zaman tatminsizlik yaratıcak bir yön bulunur. Yine de gitarını sevmeye çalış ve ona bir şans daha ver :D

Geri