geniş bütçe ile sıfırdan ekipman dizimi

selam arkadaşlar.dizmeyi planladığınız ya da hayalini kurduğunuz ekipmanları bu başlık altında yazmanızı isterken benim de 2 ay içinde dizmeyi planladığım ekipman hakkında yorumlarınızı dinlemek varsa yanlışlar ya da öneriler, bunları dile getirmenizi isterim :elsalla :metal :metal :metal
evet işte benim geleceğim bunlar olacak:
1-GİTAR: İBANEZ JS1200-CA
2-AMFİ: EPİPHONE VALVE JUNİOR HEAD TUBE(LAMBALI)+IBANEZ IS412CS KABİN
3-PEDALLAR: BOSS-DS1+BOSS CS 3 SUSTAİNER+VOX SATCHURATOR+CRYBABY 535Q WAH+CARL MARTİN SURF TREM+BOSS DB-2 BLUES DRİVER+BOSS OD-3 OVERDRİVE+BOSS GE-7 EQUALİZER+BOSS DD3 DELAY çok mu boss lu oldu ne :D

OLAY BU KADAR BENDE.. Satriani delisiyim ona yakın tonlar için dizicem bunları.Eklemem ya da çıkarmam gereken bişi var mıdır önerileriniz çok önemli lütfen yazın. çok teşekkürler..

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Onun kullandıklarını sadece o kullanıyodur deil mi.yani customdur özel yapımdır. ama şöyle bir belge var elimde
JOE SATRİANİ

Gitarları:

İbanez JS Series Guitars
İbanez js1
İbanez jsbdg (blackdog)
İbanez js600
İbanez ks700
İbanez js1000
İbanez js1200
İbanez js2000
İbanez js (chrome boy)

Amfileri:

Peavey JSX 50
Peavey Classic
Peavey XXX
Peavey 5150
Peavey JSX mİNİ Collosal
Mesa/Boogie Mark IIC+
Marshall 6100 LM + Marshall 4x12 (Celestion 25W)

Pedalları

- Jim Dunlop 535Q wah pedal
- RMC Wizard Wah
- Boss DS-1 Distortion
- Fulltone Ultimate Octave
- Fulltone Deja Vibe
- DigiTech Whammy Pedal
- Boss OC-2 Dual Octave
- PS-5 Super Shifter Pedal
- Boss BF-3 Flanger
- Boss Super Chorus
- Boss DD-2 Delay
- Boss DD-3 Delay
- EHX Pog
- Chandler Digital Delay
- Barber Burn Drive Unit
- Vox Satchurator
- Vox Dual Wah
- Vox Time Machine

Manyetikleri:

Dimarzio Pickups
Dimarzio Paf Pro
Dimarzio Fred
Mo Joe
Paf Joe
P-90

Aksesuarlar

Askı: JS Signature Straps (PLANET WAVES)

Pena: JS Signature Picks (iBANEZ)

Telleri:

D'Addario EXL120 Electric Guitar Strings
D'Addario EJ16 Phosphor Bronze Acoustic Guitar Strings
D'Addario EJ17 Phosphor Bronze Acoustic Guitar Strings
D'Addario EJ11 80/20 Bronze Acoustic Guitar Strings
D'Addario EJ12 80/20 Bronze Acoustic Guitar Strings
D'Addario EZ920 85/15 Great American Bronze Acoustic Guitar Strings

acsusuz demiş ki:
selam arkadaşlar.dizmeyi planladığınız ya da hayalini kurduğunuz ekipmanları bu başlık altında yazmanızı isterken benim de 2 ay içinde dizmeyi planladığım ekipman hakkında yorumlarınızı dinlemek varsa yanlışlar ya da öneriler, bunları dile getirmenizi isterim :elsalla :metal :metal :metal
evet işte benim geleceğim bunlar olacak:
3-PEDALLAR: BOSS-DS1+BOSS CS 3 SUSTAİNER+VOX SATCHURATOR+CRYBABY 535Q WAH+CARL MARTİN SURF TREM+BOSS DB-2 BLUES DRİVER+BOSS OD-3 OVERDRİVE+BOSS GE-7 EQUALİZER+BOSS DD3 DELAY çok mu boss lu oldu ne :D

OLAY BU KADAR BENDE.. Satriani delisiyim ona yakın tonlar için dizicem bunları.Eklemem ya da çıkarmam gereken bişi var mıdır önerileriniz çok önemli lütfen yazın. çok teşekkürler..

1 - guzel bir gitar, iyi secmissin.
2 - epi vj'ler cok iyi amfiler de degil. uzerinde sadece volume dugmesi var, ne gain, ne EQ, ne de fx loop yok. eger ille de epi amfi olsun diyorsan vj hot rod'a bak, yoksa epi'ye pek bulasma derim. modulasyon fx'leri fx loop'ta daha iyi calisir, dusuk watt'li fx looplu amfilere bak eger o kadar cok pedal kullanacaksan.
stadyumda falan calmayacaksan 4x12'ye de gerek yok bence. barlar icin 1x12 bile yeter, hadi bass biraz daha olsun dersen 2x12'lere bak. ama iyi speaker'lara bak (celestion, eminence, vs)
3 - dogru cok boss olmus :) ille de boss diye takilma, boss'un urettigi her pedalin daha iyisini diger markalarda hatta daha da ucuza bulabilirsin :)

bi grubum var,elemanlardan birinin de geniş garaj tarzı eski bir dükkanı var orda şu an müzik yapıyoruz en yakın bina 30m civarı ilerde(daha ne olsun:D)
ha bir de joe abimizin ekipmanlarını yazdım(doğru olabiliretisi yüksek gibi görünüyor) Kullanacağım 9 pedaldan 4 ü onun kullandıklarının aynısı diğerleri de benim tercihim.Sadece searching çalarken whammy lazım olucak 1 şarkı için de alınmaz de mi:D

kafa+ kabin seçmemin nedeni şu:illaki lambalı olsun istiyorum ama lambalı amfilere de bakınca 700 lira civarı bişi bulamadım 2000 3000 dolar hepsi.ibanezin var bi tane ucuz bir lambalı amfisi ama o da 5 watt kardeşim ya da benim valvenin combosu var o da 5 watt...bir de bu valve jr head ın bütün marshall mg,avt... serilerinden 20 kat fazla iyi ses verdiğini biliyorum.ayrıca o kadar pedal dizmişim amfinin üzerindeki ayarlar bi işe mi yarıcak? ses seviyesi ayarı yeter...

Bu gençlik nereye gidiyor böyle ya... ''1 şarkı için lazım olucak'' nedemek.. yazık..

Enstruman çalmayı değil,parça çalmayı öğrenen gençlerden bukadar olur zaten.adam çalacağı parça için pedal alıyor.sen eğer o pedalın vereceği efekti kullanmıcaksan,işine yaramıcaksa,o pedalla sürekli bişeyleri taklit ederek nereye gideceksin???

Sürekli parça ezberleyerek nasıl müzik yapmaktan zevk alıyor bu insanlar anlamıyorum.gerçi parça çalmak bence müzik yapmak değildir ya.neyse..

Bahsettiğin ekipmanları alabilecek kadar gücün varmı bilmiyorum ama,eğer varsada çar çur etme paranı.Bence sen aşağıda verdiğim linkteki ürünleri al,fazlasıyla yetecektir sana.

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=200&gid=92
http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=751&gid=110
http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=5956&gid=1747

kardeş youtube gir bak türk gençleri ne çalıyor... ayrıca benim amacım satrianinin parçarlını aynı şekilde aynı güzellikle aynı tonda çalmak benim amacım bu senin amacın müzisyen olmak beni yazdıklarımdan anlamanı beklerdim grubumda solist yok zaten hep satriani çalışıyoruz başka bişi çalmıyoruz anlatabildim mi amaç neyse ona göre yol almak lazım...

verdiğin linklere de şimdi baktım güldüm geçtim.ben yeni başlamıyorum bu işe git bu yazdıklarını "gitara yeni başlayanlar" başlığı altına yaz daha mantıklı olur.linklere bakarken sanki benle dalga geçiyormuşsun hissini aldım sebebi beni ciddi bulmaman olabilir mi? çar çur etme diyosun senin bu şekilde konuşmanı sağlıcak ekipmanını merak ettim doğrusu kaç milyarlar savurmuşsun onlara.dediğim gibi satriani tonuna yaklaşmak istiyorum ona göre her pedalı ince ayrıntısına kadar kullanırım.js1200 e para vermek ds 1 e para vermek crybaby e para vermek .. parayı çar çur etmek demekse senin düşüncende sen bu işten anlamıyorsun demek te benim düşüncem olur.

Ben çok ciddiydim o linkleri verirken.

Eğer yeterince titiz,dikkatli,bilgili olsan,bukadar parayı Epi vj ye ve 6 adet Boss marka pedala vermeyi düşünmezdin,yazdığın setuptan ton falan alamazsın haberin olsun.6 tane boss pedal ne demek ya,çoğu bypass konumda olacak ve,sinyal kaybının allahını yaşayacaksın...

Bi hayranı Marty Friedmana sormuş, ''x albümünüzde hangi ekipmanları kullandınız'' diye. Marty nin cevabı ''ekipmanı boşver çalmana bak'' olmuş. bilmem anlatabildimmi.ne sen ne ben nede bi başkası,bizzat satrianinin yada aynı büyüklükteki bir başka gitaristin,sahnede kullandığı ekipmanıda alsak elimize,yine aynı tonu yakalayamayız.

E durum bu ikende satriani tonunu ulaşmak adına,parayı bukadar saçma bi şekilde harcamana gönlüm razı olmadı açıkcası.

Karar senin tabi.ne yaparsan yap.

:arrow: EKİPMANIM
Mesa boogie Lone Star
Fulltone OCD
Cry Baby 535Q
JD-4S Rotovibe
Neutrik jack,Klotz kablo

yaşamak hevesten ibaret değil midir desem aşırıya kaçma diceksin ama sen de aşırıya kaçmışsın.o kadar soyutçu konuşma benim bir hedefim var satriani tonuna yaklaşmak.elimde şu an gt8 ve rg 1570 prestige ve boston mu ne 40 watt amfi var.ben bunları bırakıp dediklerimi alıcam derken bana verdiğin linktekiler güldürdü sebebi bu gülmemin.ayrıca bak kardeşim 2. kez söylüyorum soyutlaşma somut ol konuşurken yok boş ver ekipmanı dalgana bak falan demiş o adam ama almak istediğim ekipman beni 1 adım daha bile yakınlaştıracaksa satriani tonuna o bile yeter benim için sen beni anlamadın hala ve edebiyat yapıyorsun.. bi de 6 tane değil 9 tane pedal var şimdi saydım yanlış saymadıysam 9 tane.her şarkıda da 9 ya da 6 tanesini kullanıcamı zannediyorsan sen bu işi hiç yapmamışsın gibi bi düşüncem oluştu 1 parça çalarken ben şu ana kadar en fazla 4 pedal kullandım distortion equalizer delay ve sustainer en fazla bunları birleştirdim.1 şarkı çalarken 6 tane pedal kullanılmaz.diğer konu da pedallar benim değil sağda solda bir sürü arkadaş var pedallar birinden birine geçer aramızda hep..

Somut Konuşayım ozaman,

3-PEDALLAR: BOSS-DS1+BOSS CS 3 SUSTAİNER+VOX SATCHURATOR+CRYBABY 535Q WAH+CARL MARTİN SURF TREM+BOSS DB-2 BLUES DRİVER+BOSS OD-3 OVERDRİVE+BOSS GE-7 EQUALİZER+BOSS DD3 DELAY çok mu boss lu oldu ne

Bu ekipmanla değil satriani tonu,seçim zamanı gezen parti arabalarının tonunu bile alamazsın.

Bana pedal dizilimi hakkında brifing vereceğine git bypass sistemleri hakkında bilgi sahibi ol,ondan sonrada niye bu ekipmandan ton alamazsın dediğimi anla :D :D

birincisi 6 değil 9 tane pedal sözkonusu yanlış saymışsın ikincisi ben bu pedalları alıcam derken sen nasıl bunları bağlarsan sinyalin Allah ını yaşarsın diyorsun ben bağlıcam demedim ki alıcam dedim bak beni anlamamdaki sebep bu işte yazdıklarımı okumadan cevap vermen. çok tutarsız konuşuyorsun 6 tane pedal bağlanır mı diyosun ALICAM ben onları bağlamıcam hepsini anladın mı?şarkıya göre bağlarım 2 4 tanesini.sana yazılanları okuduktan sonra cevap vermen hakkında brifing verdim galiba pedal hakkında değil

yenidenyeniyine demiş ki:
Ben çok ciddiydim o linkleri verirken.

Eğer yeterince titiz,dikkatli,bilgili olsan,bukadar parayı Epi vj ye ve 6 adet Boss marka pedala vermeyi düşünmezdin,yazdığın setuptan ton falan alamazsın haberin olsun.6 tane boss pedal ne demek ya,çoğu bypass konumda olacak ve,sinyal kaybının allahını yaşayacaksın...

Bi hayranı Marty Friedmana sormuş, ''x albümünüzde hangi ekipmanları kullandınız'' diye. Marty nin cevabı ''ekipmanı boşver çalmana bak'' olmuş. bilmem anlatabildimmi.ne sen ne ben nede bi başkası,bizzat satrianinin yada aynı büyüklükteki bir başka gitaristin,sahnede kullandığı ekipmanıda alsak elimize,yine aynı tonu yakalayamayız.

E durum bu ikende satriani tonunu ulaşmak adına,parayı bukadar saçma bi şekilde harcamana gönlüm razı olmadı açıkcası.

Karar senin tabi.ne yaparsan yap.

Tamamen katiliyorum.

Acsusuz: Satch'in gercek tonunun cogu parmaklarindan birazi da amfisinden gelir, sende ikisi de olmadigindan o kadar pedalla o tonu yakalayamazsin.

1 - 5 watt diye asagiladigin amfiler solid state degil. Benim 5 watt'lik amfi guzel bir 1x12 kabin ile bir gurultulu bir davulcuyla calabilecek gucte. "Ben bu isi biliyorum" diyorsun ama ABD fiyati 1800$'lik gitari 100$'lik amfi ile kullanmaya kalkiyorsun. en ucuz lambali amfiyi ve en ucuz 4x12yi secmissin. bence net musicians'a yada soundclick'e gidip dinle bu sectigin amfi ve kabini.
"o kadar pedal dizdim, amfinin uzerinde sesten baska bisey lazim degil" diyorsun ama hic bir pro gitarist distortion'i 2000$'lik amfisi varken 50$'lik ds1'den almaz! o tur pedallari sadece sololarda booster olarak bazen kullanirlar.

2 - o yazdigin boss'larin yanlis degilsem hicbiri true bypass degil, o kadar pedaldan sonra alacagin ses ne olur bilmem. (edit: yenidenyeniyine iyi yazmis "secim otobusu" diye).

3 - delay'in reverb'in (ve hatta EQ'nun) falan amfinin onunde pek ise yaramayacagini hic duymadin mi?

siz lafı nereden anlıyorsunuz diye sormadan edemicem artık."o kadar pedalı dizersen alacağın ses ne olur bilmem" diyen bir insan hayatında hiç pedal görmüş müdür acaba?YA SİZ NE ANLIYORSUNUZ YAZDIKLARIM DAN 2 KELİME Mİ OKUYORSUNUZ.VERDİÐİNİZ CEVABIN SEBEBİ ŞÖYLE BİR YAZIM OLABİLİR:" ARKADAŞLAR 9 TANE PEDAL DİZİCEM BAÐLICAM HEPSİNİ TAKICAM AMFİYE AÇICAM HEPSİNİ SONUNA KADAR GAİN TONE FALAN ÇALICAM SATRİANİ TONU GELİCEK BANA" EÐER BÖYLE BİŞİ YAZSAYDIM DEDİKLERİNİZDE HAKLI OLURDUNUZ SAÇMA SAPAN KONUŞMAYIN HAYATINDA GİTAR GÖRMEMİŞ İNSANLAR GİBİSİNİZ 9 TANE PEDAL ALICAM DİYORUM ONLARI BAÐLARSAN "SEÇİM OTOBÜSÜ SESİ ALAMAZSIN" DİYOR ADAMA BAK NERDEN ANLIYORSUNUZ LAFI ALICAM DİYORUM SİZ BAÐLICAM ANLIYORSUNUZ CAHİLLER.ARTIK FORUMDAN ATILMAYA RAZIYIM HAKETTİKLERİNİZİ YAZDIÐIM İÇİN CAHİL ADAMLAR.

SENİN KAÇ ADET PEDALIN VAR YENİDENYENİYE YA DA DARTH ERLİK BEN SÖYLEYİM YA HİÇ YOK YA DA 8 10 TANE VAR.ADAM OLUN DA EN BAŞTA YAZDIÐIM GİBİ "arkadaşlar neler çıkarmam neler eklemem lazım satriani tonuna yaklaşmam için bu konuda önerileriniz benim için çok önemli" GİBİ DİLE GETİRDİÐİM YAZIMA GÖRE CEVAP VERİN BEN NE İSTİYORUM SİZ NELER YAZIYORSUNUZ SİZİN TEK ANLADIÐINIZ İNSANLARI AŞAÐILAMAK GÜLMEK DALGA GEÇMEK.

yenidenyeniyine demiş ki:
Bana pedal dizilimi hakkında brifing vereceğine git bypass sistemleri hakkında bilgi sahibi ol,ondan sonrada niye bu ekipmandan ton alamazsın dediğimi anla :D :D

Kendime tekrardan katılıyorum ve bizim gibi cahillerle uğraşmaman için birdaha bu konuya yazı yazmamak üzere gidiyorum.

Müzikle kal dicem ama,müzik senin gibilerin eline düştü ya...

STÜDYO GİBİ BİR YERDE ÇALICAM DİYORUM "5 WATT DİYE AŞAÐILADIÐIN AMFİ DİYOR" SİZ KAVGACI ZİHNİYETİN SAHİP OLDUÐU GENÇLERSİNİZ.DİREKT BANA AŞAÐILAMAK KELİMESİNİ KULLANIYORSUN BEN İNSAN GİBİ GENİŞ Bİ YERDE ÇALICAM 5 WATT YETMEZ DİYORUM SEN AŞAÐILAMA DİYORSUN BU NASIL BİR MANTIK AYRICA SATRİANİ PARMAKLARIM YOK DÐRU SÖYLÜYORSUN AMA SENİ CEBİMDEN ÇIKARACAÐIM BELLİ ÇALMA KONUSUNDA MADEM SEN KAVGA İSTİYORSUN..

en başta ne yazmışım İNSAN gibi :özetle:"arkadaşlar bunları almayı planlıyorum lütfen önerileriniz çok önemli ne akliyim ne çıkartıyım" YENİDENYENİYE ADLI SEVGİLİ KARDEŞİM İLK MESAJINI BENİM BU YAZIMA GÖRE TEKRAR OKU ONDAN SONRA NEDEN SANA CAHİL DEDİÐİMİ ANLA BEN SANA MÜZİK CAHİLİ DEMEDİM İNSAN CAHİLİ DEDİM NERDE NEYE NASIL CEVAP VERİLECEÐİNİ BİLMİYOSUN BANA ÖNERİ YAP DİYORUM SEN DALGA GEÇİYORSUN BEN SİNİRLENMEYİYİM Mİ SANA?AYRICA SEN MALMSTEEN IN "far beyond sun" adlı parçasını çalabilen bir adamla konuşuyorsunİNSANI OLARAK KAVGACI ZİHNİYETE MENSUP OLDUÐUNU İLK MESAJINDA BENİMLE DALGA GEÇEREK AŞAÐILAYARAK BELİRTTİN MÜZİK KONUSUNDA DA SENİNLE HER TÜRLÜ YARIŞIRIM ÇALDIÐIM PARÇARLARI ÇALABİLİR MİSİN BİLEMEM AMA BEN ONCA PARÇAYI SU GİBİ ÇALARKEN SATRİANİN ALWAYS WİTH ME ALWAYS WİTH YOU ŞARKISINI ÇALMAK İSTİYORUM SURFİNG WİTH THE ALIEN INI ÇALMAK İSTİYORUM ANLADIN MI DERDİMİ.

Geri