geniş bütçe ile sıfırdan ekipman dizimi

tamam pes ettim biri bana js 1200 gitar dışında amfi(lambalı olsun ısrar ediyorum)ve pedal setup önersin joe satriani tarzı çalıyorum(bir çok yerde ne tarz çalarsın ona göre önerme yapalım diyolar da burda söyleyince de suçlu oldum ama neyse daha bir çok insan gelir gider)Lütfen giriş seviyesi ya da orta seviye değil de biraz daha profesyonelliğe adım atan biri için önermeler yapın(çalmada iyiyim ama ekipman dan anlamam)

olmadı amerikaya gidip satrianinin evinden elindeki gitarı alıp kaçayım?js 1200 alıyorum ve satriani tarzı istiyorum diye neden bir de manyetik takviyesi lazım diyorsun anlayamadım.her js 1200 alan perly gates mi takacak?ya da şöyle sorayım js 1200 alıp ta pearly gates takan olmuş mudur paf ları atıp?js 1200 alan insanlardan bahsedelim:sayıca 1000 2000 tane vardır türkiyede bunlar neden bu gitarı alıyor satriani tarzı çaldıkları için ve o tarzı o tonu sevdikleri için.e sen metal seven adama jackson rr1 al dedikten sonra bi de manyetik takviesi mi yap diyorsun?ben satrianin yerine çıkıp çalmıcam sahnede bana hayli hayli yeter o manyetikler o tonu yakalamamda.gene dalga geçiyorlar ya iyi ki paylaştım kafamdaki almak istediğim şeyleri çok dalga geçtiniz teşekkür ederim.js 1200 e manyetik takviyesi ha saol kardeşim daha da dalga geçmek isteyen varsa buyursun..

kardeşim satriani tarzı dedim neden abartıyorsun örnek te verdim sana children of bodom tarzı metal çalan adam bi de onların kullandığı manyetiği mi alıp takıyor?bak öneri isterken sorarlar ne tarz çalıyorsun diye adam şu tarz çalıyorum deyince haa o zaman madem o tarz çalıyorsun o tarzı yapan master ların manyetiğini alıp takacaksın diyorsun sen resmen suç mu yav satriani tarzı yapmak Allah Allaahh.tarz söyledim takıntı diyorsun gerçekten çok yanlış okuyup yorumlar yapıyorsunuz 2 sayfa sizin gibilerle tartışmakla geçti

ya neden agresif konuşup madem takıntılısın diyorsun bana tarz dedim sadece.ne tarz yaptığını söyleyen birine ee madem ona takıntılısın diyeni de ilk defa görüyorum sadece tarz ya bildiğin tarz.

Satriani delisiyim ona yakın tonlar için dizicem bunları

adamın dibine kadar soktuk işte, aynı speclerde(ibanez gerçi bu, aynı kıtada bile yapılmıyordur satrianinin gitarı ile js1200) bir gitar alıyorsun, paf prolardan kurtulup çok daha hassas ve ton olarak daha uygun manyetikler takıyorsun, eğer kendi tarzın da iyiyse daha da yakın tonlar istiyorsan amfiyle işin, pedalla da olmaz o iş.

amfi olarak da vox nighttrain al diyorum sana, 650 700€ gibi bulursun. altına da bi tane kabin koyarsın 1x12 veya 2x12. pedalları da zamanın olunca dizersin, ilk aşamada hiç ihtiyacın olmaz.

tamam adamın tonu parmaklarından geliyor sonuçta, eyvallah. ama yaklaşmak istiyorsan önem vermen gereken son şey pedallar, gitar manyetikler ve amfi çok daha önemli o tarz müzikte. hele ds1 in falan hiç önemi yok.

çok haklısın da o manyetikler türkiyede satılıyor mu?bi de ds 1 i türkiyeye gelip konser verdiğinde görmüştüm en solda duruyordu kabak gibi :D ds1 her setup un vazgeçilmezi bence çok küçümseniyor ama.Az araştırma yaptım hemen bulamadım satan bi yer yurtdışından mı getirticez bunu yoksa.çok pahalı deilse onu da alırız?

o pedalın normal ds1 olduğunu sanmıyorum. keeley ds1 ile normal ds1 kıyaslama şansım oldu, resmen alakasız iki pedal. stock bir ds1 kullanacağını hiç sanmıyorum, ben bile kullanmam onu şahsen.

signature ekipman olayına gelince, ibanez, peavey vs firmalar o adama ekipmanlarını kullanması için ciddi paralar vermek durumundalar. gerçekte jsx kullandığından emin değilim ben, bogner falan kullanıyor olsa hiç şaşırmam. aynı şekilde paf prodan ziyade pearly gates kullanıyor, albümlerin bildiğim kadarıyla tamamına yakınında, konserlerin de artık büyük kısmında pearly gates takılı gitarında. ama siteye girersen eşşek gibi dimarzio yazar, tatlı para :)

o tarz müzik yapacak olsam basswood bir gitar yerine alder veya poplar bir gitarı tercih ederdim ben. charvel veya jackson'ın superstratları bana çok daha iyi geliyor o tarz müzikte, daha dolgun, pürüzsüz bir ton var. basswood shred için çok uygun ama dediğim gibi, şahsen alder veya poplar tercih ederdim.

manyetikleri de türkiyeden rahatça bulursun, ikinci ele düşüyorlar arada. bulamazsan da yurtdışından rahatlıkla daha ucuza getirilir.

ya arkadaşım sen joe satrianinin caldığı her parçada çıktığı her konserde çıkardığı her albümde aynı tonu mu kullandığını sanıyorsun??? ... böyle bişey joe istese bile mümkün değil .. Ton dediğimiz olay sadece ekipmana bağlı değildir her gitaristin kendi çalış stiline göre parmaklarının bir tonu vardır... ayrıca her mekan farklıdır .. mekanda kaç kişi çaldığın bile tonu değiştirir ... ayrıca basit bi marshall mg serisi amfi ve digitech rp serisi bir pedallada satrianiye '''yaklaşabilirsin''' zaten dünyanın ekipmanını toplasan satrianinin x albümünde olan tonu tutturamazsın.. sadece yaklaşabilirsin çok yaklaşabilirsin bir tona yaklaşmak içinde bu kadar para harcamak gerçekten gereksiz... şu kadar param var şu tarzda çalıyorum ne önerirsiniz tarzı bi gate açsan daha mantıklı cevaplar alabilirdir... azarlar gibi oldu kusura bakma
saygılar.

badsolo kardeşim şaka derken hangisi?büyük ihtimal ds1 olayı:D Ben gördüğüme inanan bir insanım ds1 e çok benziyodu deyim en azından bari de mutlaka ds 1 değildir ama çok benziyordu..

sayın comprehension açtığım başlıkla konuşulan konular arasında ters orantı olduğundan durum bu noktaya geldi ben kabaca hayalinizdeki ekipmanları yazın dedim orda varsa hayalinde bişiler yazabilirsin buraya.85. kez söylüyorum soru:tarzın ne cevap:satriani tarzı !öyle bir tarz mı var lan >yoktur ama ben büyük çoğunlukla onun şarkılarını çalıyorsam sadece benim için bişiler önerin..

e ne önerirsiniz de dedim zaten neler ekleyim neleri çıkartayım dedim sen bana hepsini çıkar şunlar yeter de madem:D
ama kaliteli olsun zaten vox night train + satchurator+ crybaby ile çalamıcam parça olmadıını şimdi örendim üzerindeki distortion yeter bu vox un..

O kadar para verip illa satriani çalcam diyosan uğraşma derim. Preampı lambalı orta seviye bi amfi çek ibanezin yanına, valvestateler işini görür bence, bir de t.c. electronics g-sharp öneririm yanına, aynı işi yapan 10 tane bosstan iyidir ve başarılıdır, güzel bir lambalı dist. pedalı al, ds-1 falan uğraşma, tubeking, radial engineering falan yeter, whammysiz satriani de olmaz, bi tane whammy al, gitarına da güzel bir gain booster taktırdıktan sonra sustain canavarı da olursun. Evin müsaitse 1x12 ya da 2x12 kabin edinmeni tavsiye ederim. Bu ve benzeri sistemlerle evde rahatça satriani tonları elde edersin, hatta istediğin birçok tonu elde edersin. Ama ama ama, aynı setupı sahneye çıkarıp 4x12lere bağladığın an eksikliği hissedersin. Sadece native instruments guitar rig, ibanez rg320 ve m-audio 2496 kullanarak evde 1x12 kabin üzerinde çok tatminkar bir tonda SEARCHING çaldım, ki toplam maliyet en fazla 1,5 milyar eder. Ama dediğim gibi, kabin büyüdükçe eksikliği hissedersin.

blues driver gereksiz olur. od3 ten o sesi yakalayabilirsin zaten. ds1 i od3 le boost edersen sağlam olur. chours gerekebilir metallica felan için. dd6 daha iyi alabilirsen dd7 al derim.

satriani tonu üzerinde uzunca çalışmış biri olarak en yakın ton için iki alternatifiniz olduğunu söyleyebilirim.birincisi koç gibi jsx veya muadili bir peavey edinmek.genelde herkes signature modelleri para tuzağı olarak eleştirsede satriani bu konuda çok titiz ve kaliteli ürünlere öncülük ediyor.evvela jsx mükemmel bir amfidir.üzerinde jsx yazmasa bile peavey serileri içerisinde her yola gelebilen bir amfi olarak yerini alır (mesanın lonestarı gibi) jsx amfiyi güzel bir boosterla ne bağlarsanız bağlayın satriani şarkılarını rahat rahat çalarsınız.satriani önceden bildiğim kadarıyla marshall 6100 head kullayordu.iki amfide de keeley tarafından modifiye edilmiş ds1 pedalını amfinin drive kanalını boostlayarak kullanıyordu.yani özetle daşşaklı bir amfi şart. :D satriani ve vox bu konuda talebi bildiği için amfilerin clean kanalıyla kullanılabilen kendi başına güzel drivelar üretebilen bir pedal üzerinde çalıştı ve vox Satchurator pedalını üretti.bu pedal gerçekten kendi başına güzel bir clean kanal ve eq ile satch tonuna çok yaklaşıyor.orta kalite 5-10 watt lambalı bir amfi ve vox ile tatminkar olarak satriani çalmak mümkün.yalnız pedal çok tiz karakterli ds1 veya boosterla iyi sonuç vermeyebilir.ds1 çok hakkı yenilen bir pedal , çoğu insan satriani ve vaiden görüp evde mg15 amfisiyle süper sonuçlar bekler.çoğu analoglar gibi ds1de güzel bir amfide harikalar yaratmaktadır.funktan heavy metale kadar her şeyi çalmak mümkündür ama dediğim gibi güzel setup ister.boos ürünlerini çok eleştriyorlar ama dinlediğimiz babaların istinasız hemen hemen hepsinde en az iki tane boss ürünü oluyor.butik pedal sevdalıları iyi kulis yapıyor anlaşılan :D özetle peavey classic amp+ 535q+ vox Satchurator + boss dd3 + eq gibi bir ekipman sizi hem maddi hem manevi olarak tatmin edecektir.tabi satriani gibi çeşit çeşit ses elde etmek istiyorsanız efekt kısmı size kalmış.yada bütçe geniş derseniz herhangi bir peavey head (xxl+6150+jsx) + booster şeklinde rahat rahat takılırsınız.ama türkiye şartlarında bu kadar bütçe ayırmak bence bu iş için fazla.zaten head alltube amfilerin kullnım dezavantajlarını hepimiz biliyoruz.

Geri