Bir X-2 modifiye ile ne kadar ileri gidebilir?

Arkadaşlar bilindiği üzere X-2 Cort'un en vasat ürünlerinden sayılabilecek yeni başlayanlar için ideal bir gitar.

Bende gitara x2 ile başladım ve gitar hala elimde mevcut-tertemiz. Gofret parasına satmak istemedim anıları:D

Gitarda kullanılan ağaç ve işçiliğin ne kadar önemli olduğunu biliyorum.Sorum şu, Cort x-2 gövdesi ve klavyesi aynı kalmak şartı ile manyetik,vb. modifiyelerden geçirilse bir ibanez rg350dx kalitesine ulaşabilir mi?

Ulaşamayacagını görür gibiyim fakat sizce yine de denemeye değermi?

İyi bir manyetik modifiyesiyle ton olarak rg 350 den çok daha üstlere çıkarsın.Hatta akord mekanizmasını ve diğer parçalarıda iyi birşeyle değiştirsen evladiyelik birşey olabilir.

evet sadece manyetik değiştirilse ton olarak rg 350 den daha iyi bir ton alırsın.Diğerleri için kesin birşey söylemedim.Ama olmaz değil olur.Bir çok hurdayı adam etmiş biri olarak, tecrübelerime dayanarak söylüyorum.

karşılaştırdığınız gitarlara bakın, biri edge köprü diğeri bildiğin çin tremolo, biri wizard neck, diğeri normal bi klavye. x2ye en dehşet manyetiği taksan, gitara artın sustain ve çıkış gücü olur (iyimser olursak tabi). E x2 sahibi gitarını triple rectifiere bağlamadığına göre (hadi yine iyimser olalım bi mg50dfx olsun) yine hayal kırıklığı. İlk gitarım bir cort g210, hala yanımda, diğer tarafımda 2 tane endonezya ibanez, rg320 ve 350. 4 yıldır elimde bunlar.

İlla ki x2yi adam etmek istiyorum, bunun için sınırsız da bütçem var diyorsan: Seymour fullshred ve sh59 tak, üstüne gain booster koy, köprüyü wilkinson vintage ile değiştir, akort burgularını sperzel locking yap, potanslar switch ve jak girişini de dimarzio yaptığın zaman gitarın yüzde 100 değişir, eski x2den geriye eser kalmaz, mükemmel bir makinen olur, ama hadi bu sefer bu makineyi rg350 ile kıyasla. Ibanez klavyesinin rahatlığını (kişisel kanaatim), edge köprü ile yapabileceğin maymunlukları, hepsinden önemlisi (bu marka takıntısı değildir) elinde bir ibanez bulundurduğunu bilme keyfi yaşatmaz.

Çok güzel demişsin anılarım var ilk gitarım diye. Eminim bu yüzden senin için daha bi özeldir. Saygı duyuyorum. Eğer dediğim gibi iyi bir bütçen varsa, 2 gün önce ibanez alan bi adamın aldığı tat, modifiyeden sonra senin alacağın zevkin yanında solda sıfır kalır.

Açıkçası binlerce dolarım olsa dizerim espleri, ibanezleri, jacksonları, ama bunların yanına da alırım bi pacifica, oynarım üstünde, kendimi ifade eden bi gitar meydana getiririm çok hoş birşey olur. Ayrıca gitarının cort olması bi yerde avantajdır. Yine de keşke biraz daha iyi bir model olsaymış. Cortun sadece manyetikleri 400 ytl olan signature gitarı (neil zaza) 1200 ytlye satılıyor ülkemizde. Dinlemeyen çoktur, ama bir dinlerseniz neil zaza cinematic (cinematie?) ortalama bir cortun modifiyesi ile neler yapılır göstermiş.

Eğer elinde en az bi 600 lira falan yoksa ve cortundan başka gerçekten kaliteli bir gitarın yoksa girme derim bu işe. Ama oldukça keyif verici bi iştir. Değer mi değmez mi zevklere göre tartışılır. Ben meksika fenderi tokatlayan cort g260 gördüm modifiyeli. üstüne yapılan masraf 500 liraydı. Yine aynı hevesle girilip yapanın elinde kalan ziyan olan bir squier de mevcut. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

tuğberk gayet iyi açıklamıs. sadece manyetikle süper tonlar alacaksak niye ibanez,fender,esp falan almaya çalısıyoruz. arada malzeme ve işçilik farkı varki fiyatları ve kalitesi ortada.

sertanbomba demiş ki:
evet sadece manyetik değiştirilse ton olarak rg 350 den daha iyi bir ton alırsın.Diğerleri için kesin birşey söylemedim.Ama olmaz değil olur.Bir çok hurdayı adam etmiş biri olarak, tecrübelerime dayanarak söylüyorum.
Ağaç denen birşey Köprü sistemi denen birşey var fred denen birşey var burgu denen birşey var işçilik denen birşey var daha neler sayılmaz ki

Sen bunların hepsini bir yana bırakarak bir manyetik değişimi ile rg 350 ye yakın ses alacaksın?

Merak ettim senin tecrübelerini.
hatta hangi manyetiği takacaksında rg 350 gibi tonu olacak

adamlar üzerinde gitar simulatörü olan manyetik üretmediyse bu dediğin yalan arkadaşım

arnatuile demiş ki:
sertanbomba demiş ki:
Ağaç denen birşey Köprü sistemi denen birşey var fred denen birşey var burgu denen birşey var işçilik denen birşey var daha neler sayılmaz ki

Sen bunların hepsini bir yana bırakarak bir manyetik değişimi ile rg 350 ye yakın ses alacaksın?

Merak ettim senin tecrübelerini.
hatta hangi manyetiği takacaksında rg 350 gibi tonu olacak

adamlar üzerinde gitar simulatörü olan manyetik üretmediyse bu dediğin yalan arkadaşım

Rg350 tonu çok mu mükemmel bir ton ben anlayamadım ? X 2 ye takılacak herhangi bir üst sınıf manyetik ile rg350 kat ve kat daha iyi ton alırsın.

Geri