Aynı gitarda aktif ve pasif manyetik kullanımı?!

selamlar..arkadaşlar bugün bir EMG 81 aldım, kendinden bir adet 25k lık volüm pot'u var,ton'u yollamamış aldığım arkadaş ama tahminim oda 25k, temin ederiz 1 tane sorun değil..iş şu ki, gitarımdaki sap manyetiğimi sökmek istemiyorum, hatta şu an sesinden çok memnunum kullanmayı düşünüyorum, fakat doğru diagramı bulamadım nette, bulduklarımda bendeki sisteme tam uymuyor..elimdeki gitar BC RICH Virgin Platinum, 1 ton 1 volüm ve 3yollu sviçi var..yardımlarınızı esirgemezseniz çok memnun olurum,yeterli seviyede elektronik bilgim var,dışarı para vermek istemiyorum açıkçası bu ufak iş için ;)

Ben sahit oldum bu olaya ama tamamen işkence oluyor:D.Arkadaşım jem e 81 takmısdı saptaysa evo duruyordu fakat evo asırı bas kalmıstı ve asırı pasif kalıyordu yani emg bastırıyordu kendini.Genellikle aktife aktif pasif e pasif daha uygun cunku iyi sonuc cıkmıyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
ya hocam param olsa sap içinde bir emg 60 veyahut 85 alıcam ama yok işte anca buna yetti :) o halde sadece bağlayıp neck çalmak düşer bana şimdilik :cry:

Gitarın içinde yer varsa, hem aktif hem de pasif devresini yerleştir, output jacktan önce devre seçmek için bi switch koy, gerçekten fazla bi elektronik bilgisi gerektirmemektedir, metin türkcanın warlockta var böyle bi kombinasyon, hatta orada neckteki manyetiğin dimarzio jem ya da evo olduğunu sanıyorum (beyaz üstüne altın başka manyetik bilen varsa nedir söylesin:D)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
devre olarak değilde, şöyle 2 seçenek düşündüm..ya bir süre neck manyetiği kullanmayıp para biriktircem ve 85 alıcam oraya bir tane, bu süre içinde de sadece volümü ve 81 i kullanıcam,sviç ve ton aktif olmayacak..veyahutta şu anki ton potunu neck manyetiği için bir volüm pot'u olarak kullanıcam,sviçte altta 81 üstte neck'i çalıştıracak..takmak ta istiyorum yanıyor içim meraklardayım ama ne yapsam bilemedim hala :D

Geri