Degika

tebrikler! bireysel yetenek bazında çok iyi bir grup. çok iyi ve gaz bir playlist yapmışsınız, flyda programınız var mı bilmiyorum ama yakında alırsınız sanırım, 4 günlük provaya göre güzeldi sonuçta :)

playlist güzel dedim de, sanitarium'u atın :)

başarınızın devamı dileğiyle..

al iste bizim tarz ne güzel ben böyle oldugunu bilmiyodum demir bana playlist i gösterdi tamam dedim bizim kafadan bi grup daha çok sevindim valla (nu-metal :D:D) geldigim sirada sahneden inmistiniz kaçirdim izleyemedim ama acayip merak içindeyim böyle sürekli konserler fln düzenleyin hatta hatta beraber de çalalim bi gün tam olsun hadi öküz yüküyle basari...

Arkadaşlar iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim.. Kendi adıma dün çok kötü çaldığımızı düşünüyorum. İyi olan tek kısım seyirciyle olan iletişimimizdi.. Problemler yakın zamanda çözülmek zorunda ve çözülecek.. Herkese tekrar teşekkürler..

eveeett... bir özeleştiriyle başlıcam, başkasının pipisiyle gerdeğe girince böyle oluyormuş. gitar hariç tamamen bilmediğim bir ekipmanla çalışınca hata üstüne hata geldi tabi... Bu arada hatalar benden kaynaklanıyordu tabi ki yani bu ekipman sahiplerine hiç bir lafım olmadığı gibi sonsuz teşekkürlerimi de sunuyorum. Deja-Vu gitaristi, kardeşim Barış hiç çekinmeden proccesor'ını verdi. DEPREM grubunun vokalisti Göktuğ da sağolsun amp.ini, 1 saniye bile düşünmeden, sundu bana...
Dediğim gibi ekipman konusunun haricinde kendi hatalarımın bana sunulabilecek hoşgörü seviyesinden daha fazla olduğunu düşünüyorum. ama bıkkmadan çalmaya devam edeceğim. iyi veya kötü grup arkadaşlarım ve ben elimizden geleni yaptık... bu arada içerde davulun kendi sesinden başka kendi sesim dahil hiçbirşey duyamadım... ama bunlar mazeret değil tabii ki... DEGİKA daha da iyi olmak için can'la başla çalışıyor...
bizi dinlemeye gelen ve destek veren herkese teşekkürler...

tebrik ederim ilk kez dinledim ve ve pek dinledigim bi tarz olmasada begendim dogrusu.bence hatanın sebebi sen diyilsin cünkü dün ilk cıkan gruptuk biz ve aynen gitar yanimda diye sadece onu duydum dibimde trompet vardı duyamadım davulun sadece hi hati geliyodu bana.adamlar fazla ugrasmiyo grup napiyo nasıl calıyo rahatlarmı memnunlarmı umrunda degil.neyse herseye ragmen güzel geceydi ve basarılıydınız bence.basarılarınızın devamı ümidiyle...

İlk iki şarkınızı dinledim bizim forumda da dediğim gibi, sadece bi şarkıya girerken bi şaşkınlık yaşadınız galiba, başka da hata yaptıysanız bu iki şarkıda, farketmedim zaten :D Eğer ki yaptıysanız ilk iki şarkıda, şunu görüyoruz ki, seyirciyi etkileyince hata mata farkedilmiyo ;)
süperdiniz..
tebrikler

bende arife katılıyorum.tarzınız olan müziği dinlemem, hatta sevmem fakat çaldığınız müziği gayet iyi yapıyorsunuz.nekadar hata olduğu söylensede genede gayet iyi enstruman kullanımı ve sağlam vokal kapatmış açıkları.başka konserlerde görüşmek dileğiyle...

Cumhur, Çağrı, Hikmet, Yaprak, Tolga... bunun yanında gözden kaçırdığım ve yüzyüze konuşma fırsatı bulamadığım herkes; çok sağolun... her zaman beraber olalım!!!

Arkadaşlar grupca dinledik sizi.Soundcheck biraz aceleye geldi sanırsam gec kalındıgı için.IkoRn bazen sesleri alamadı.Bu tarz muzik konserlerde daha zor oluyor tabi sound olarak.Gitarın sound felan bazen karısabiliyor.Zor ama guzel bir tarz.Basarılar...

İlk önce Pazar günü bizimle koşuşturan, binbir çileyi çeken, (yeni gitaristimiz ile) 2. haftamızı doldurduğumuz bu grubun eziyet gibi geçen 4 gününü paylaşan Emir'e çok teşekkür ediyorum. Her ne kadar aynı kişiden "davulcu bagetleri fazla havaya kaldırıyor" gibi garip br eleştiriyle karşı karşıya kalmış olsam da, kendilerine Bar Fly'da "basçı en sıkılarıydı" denmesinin güzel bir nedeni olması gerektiği kanısındayım. 'Kendi adıma', beni daha enerjik kılması için ve Sahnede daha gaz bir grup olması için, güzel bir neden edinmenin güzel olduğunu düşündüm, Şarkılarda es'lerin bir an önce geçmesini diledim. Eğlendim, biriktirdiğim 'finallerimin acısı'nı çıkardım, 2 gündür boynum tutuk, baş parmağım 'kan toplamasına' dayalı kopuk dolaşıyorum, 'özgürlüğün' tadını çıkarıyorum, pijamalarımı arıyorum, gazelle'lerim nerede hatırlamıyorum. Ve ben ne demeye çalışıyordum? :LOL:

silveria_84, ekulak, cucu, cyberknight, cha_sach, sertsessiz, AnkaraCats_55, KleiNackH, YAPRAK, goawaybaby, 89, Lestathenaeum, or_han, d1ckyMoo ve tekrardan Emir'e "8,5 pazar torbası dolusu" teşekkürlerimi sunuyorum... :p Merci-billah gerçekten :) Bak baak... Az klasın unutuyordum. Ayrıca Murat'a da sahneyi doldurduğu için teşekkürler. O da çok eğleneceli bir performanstı bana sorarsanız ;) Teşekkürler :!:

Teşekkür faslını daha yeni bitirdim, inşallah mesaj 1 sayfayı oldurmaz :) Neyse, gün 2'ye ayrılıyor. 2. kısmından bahsedeyim ben önce: Biziz :!: Hay ben öyle mekanın... :LOL: Neyse, gülümsememi bile hak etmiyor orası, biraz daha ciddi olayım. :mad: Tonmaister'lık kimileri tarafından yüksek eğitim gerektiren, meslek olarak yapılan bir iştir. Bİzden bir önceki gün aynı yerde Deprem sahen aldı. Bir o akşamki eleştirilere, bir de Bar Fly'dan sonrkailere bakın. Adamların günahı ne? Sırf Deprem de değil. Yani Degika da, Hünkar B.B. de de aynı şeyler konuşuluyor. Profesyonel yarıdm bekleyen yok zaten buradan da ayıp yani. Bu iş konusunda e biraz daha özen gösterilse keşke ya :mad: Keyifsiz, sıkıcı bir kaç şarkıydı Biziz. BU tarzı kaldıramayacak bir mekan işte Biziz... Sırf orayı izleyerek yorum yapacakların bu durumu fazladan bildirmesi bizi çok sevindirirdi. Çünkü orayı "bir daha tekrarlanması mümkün olmayan" bir hata olarak nitelendiriyoruz. Çete başı olarak da bu harekatın öncülüğünü yapıyorum :p Hadi bakalım... :LOL:

Bence Degika'nın o geceki en büyük sorunu grup elemanlarının bir bütün olamamasıydı. Dream Theater şahsen nefret ettiğim bir topluluktur, (progressive rock tarihinde de yer almaması gerekir diyerekten olayı da saptırayım biraz..) bireysel yeteneklerle veya tek bir bireyin liderliğinde grup olunmaz. Benim görüşüm. Uzun uzun tartışılır, tartışmayalım :) Basçı konusunda hiç bir şey söyleyemez durumdayken, gitarist daha gruba yeni yeni ısınmaya başlamışken, vokal ile davulcu hala birbirlerini hatırlamakla boğuşurken, grubun 1 haftalık çalışması Pazar'dan iyi olamazdı bana sorarsanız. Açıkcası beklediğimden iyi bir Degika izledim bile diyebilirm. Ki artık sahneye çıkmadan önce ne umduğumu siz düşünün :LOL: Kısık ses gitar, kaçan ritm ve yanlış nota vokallerle sonuçlandı yer yer. Keşke bunlardan bahseden olsa hemen. Şu şöyleydi, bu böyleydi diyecek olan olursa helalinden 5 puan veriyorum. :p şu sıralar grupça ihtiyacımız olan şey bu aslına bakarsanız. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

KIRMIZI demiş ki:
DEGİKA daha da iyi olmak için can'la başla çalışıyor...
bizi dinlemeye gelen ve destek veren herkese teşekkürler...
Niye bir tek Can'la çalışsın ki? Daha Demir'i var, Çağatay'ı var bu işin.. :kustum: Ehi ehi... Cümlede "Degika daha da iyi olmak için..." diye bir başlangıç var. Kelime oyunu olacak belki ama düzelteyim: Degika hiç birimizin aklındaki seviyeyi zorlayamadı bile. Hiç birimiz içi rahat uyuyamadı ( mecaz-i mürsel :) ), Çağatay hala bunalımda... vs. vs. Çok ama çok kısa bir zamanda edinemeyeceğimiz bir başarıya göz dikmiştik belki de.. Ancak kaybedilen hiç bir şey yok. Bir süre, ama gerçekten kısa bir süre sonra izleyin Degika neler yapacak.. :twisted:

O gece beste çalamamak en çok aklıma takılan noktaydı. Bu konu da henüz resmiyete kavuşmuş, uzunca tartışılmış değil ancak, ufak bir haber: Degika imzası taşıyan eski bir beste, "Rüya" ile ilişkilerimiz kesilmiştir :D Bundan sonraki ilk konser ne zaman bilmiyorum, buradan bildiririz elbet. Ayrıyetten bilgilerine arz edeyim...

İlgi alaka ve zamanınız için çok teşekkürler. Takılmaya devam... :twisted:

Geri