Analog pedallarımı nasıl dizmeliyim?

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda dsprd26 tarafından 21 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu

1. öncelikle herkese selamlar...forumdan aldığım analog pedalları hangi sıra ile dizmeliyim?beceremedim.yardımcı olursanız sevinirim.pedallarım şunlar..

marshall jh-1 overdrive
    mxr 6 band EQ
    boss dd-3
    boss ns-2
    boss fbm-1
    digitech rp-80 ( efektlerini kullanmak için almıştm.flanger chorus gibi.bi anlık heves işte)
    wah.

2. arkadaşlar bugünde forumdan pedal tuner aldım.onu ilk sıraya mı koyacağım ?

3. sana kalmış bir şey o arkadaşım.Nasıl rahat ediyorsan o şekilde dizmelisin.Kullanım sıklığına göre de ayarlayabilirsin.Kolay gelsin...

4. abi onu denedimde dip sesi engelleyemiyorum.bazen azalıyor ama uygun bi sırası vardır mutlaka.

5. Yahu fader, susayım dedim bugüne kadar ama, hakketten adamı çıldırtıyorsun.yazdıklarından, bir dirhem bilgiye sahip olmadığın belli.sus bare öğrenmek isteyenlere engel olma..

http://www.turkrock.com/gate.html?name=Forums&file=posting&mode=quote&p=1634473 başlıkta şunları demiş.

http://www.turkrock.com/post1631806.html#1631806 profesyonel adamın yaptığına bak :)

Veee asıl bomba :D:D http://www.turkrock.com/post1635851.html#1635851

Nekadar profesyonel olduğun belli,artık lütfen bizim gibi amatörlerin olduğu bu siteye yorum yazma be fader..

6. @yenidenyeniyine:

Forumu güzelleştiren insanlardansın :D güzeldi tebrikler :D :D

bende olsa analoglar

jh1
    fbm1
    eq
    wah
    dd3
    rp80
    noise gate

sırasıyla kullanırdım. Bosslara bi miktar masraf yaparak truebypass hale getirmen dip gürültüsünü ve sinyal kaybnı ciddi ölçüde azaltacaktır. add+ iyi bir çözüm olur senin için.

7. Wah pedalını başa almak daha iyi olur sinyal kaybı olmasın sonra :) Temel olarak tuner>wah>Drive>EQ>Delay>Modulasyon şeklinde genelde iyi sonuç veriyor.

8. Kesinlikle Dikkatinden dolayı tebrik ediyorum seni
    Helal olsun sana :)
    Fader isimli arkadaşa gelince
    diyecek birşey bulamıyorum

dsprd26
    Sorusu ile ilgili olarak
    gerekli cevabı vermiş

Bende bir yerde pedalların dizimi ile ilgili bir resim görmüştüm.
    Orda da Aynı sıra söz konusuydu.
    biraz bakındım ama resmi bulamadım
    Sanıyorum bu forumda görmüştüm resmi pedalların dizilimi ile ilgili

9. tamam arkadaşlar..çok teşekkür ederim.Özellikle Fader adlı arkadaşa :D:D:D

10. şakaysa hiç komik değil ama gerçekse çok komik.

dalgamı geçiyorsun forumla ya kaç günlerdir..

11. fader kardeşm.birçok enteresan yorumunu gördüm.lütfen yazmadan önce düşün,karar ver,sonra tekrar düşün ve öyle yaz.

12. Bu foruma bu resmi kaç kere ekledim bilmiyorum:

13. Emre,

Genelde öyle de, pedalı üretenlerin nasıl yaptığına bağlı olarak farklı hadiseler çıkabilmekte.

Mesela MXR Carbon Copy'i hem JTM30da hem de C30da FX returnden bağladığımda, aktif olduğu zaman tiz kaybı ve de çıkış kaybı olmaktaydı. Biraz bakındım, Mesa forumunda bir iki kişi de yazmış, hatta bazıları FX loopa onun için "dengeleyici" koymuş.

Ama onun yerine son pedal olarak preamp katına girdiğinde hiç bir problem olmadan çok güzel çalışıyor. Ki üç beş tane adamın da, bu pedal bu şekilde tasarlandı da ondan dediğine de şahit oldum.

Tabi genelde en azından başlangıç olarak kullanılması gereken o yukarda yazdığın. Onda şüphe yok. Sadece garip gurup istisnalar olabiliyor.

B

14. Doğrudur Hocam, en genel hali bu çizim. İstisnalar her zaman mümkün ama başlangıç oluşturması açısından koyuyorum bu resmi.

Ben de hala FX pedallarını hangi loop kısmına takacağıma karar verebilmiş değilim. :)

Bu Sayfayı Paylaş