Pedal Sıralaması

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda mnsth tarafından 27 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu

1. Arkadaslar ilanı diger arkadasların da bilgilendirmesi için tekrar eski haline getirdim. Silme mesajım için cok özür dilerim gercekten :)

- - - - - - - - - -

Arkadaslar pedallar degistigi ve konuyu düzenledigim icin konuyu daha genel olarak alayım dedim. Böylece bir çok arkadas aradıgı seyi ögrenebilir bu konuda :)

Drive, Efekt, Wah, Compressor gibi pedalları gitardan girdigimizde ne sıra ile dizmeliyiz? Ne gibi farklar olur kombinasyonlarda?

Bilgilerini bizimle paylasanlara teşekkür ederim kendi adıma :)

2. TS9-BD2-DD20-CH1-AC3-NS2 gibi bir kombinasyon önerebilirm dostum kolay gelsin sana. Bu arada gitardan çıkışa sıraladım :)

3. Teşekkürler deneyeceğim :) Yok mu başka bi öneri :p

4. Neyse sanırım pek bilgisi olan yok bu konuda :) yine de görüntüleyen arkadaslara tesekkür ederim en azından yardım etmeye calısmıslar :)

admin arkadaslar konuyu silebilirsiniz.

5. sagol kardes :)

6. Arkadaslar ilanı düzenledim tekrar. Bir çok arkadasa yardımcı olabilmek için :) İyi günler herkese.

7. Gitar>Efekt>Drive>Wah>Ampli olarak kullanabilirsin.

Compressor'ü efektlere bağlı olarak farklı kombinasyonlarda kullanabilirsin.

8. Nasıl yani?

Delay (efekt olarak) Overdrive ve Distortion'dan önce mi gelecek? Herhalde ">Efekt>Drive>Wah>" bu sıralamayı ters yaptın? ???

B

9. Tersi gibi değil mi sanki;

Gitar>Wah>Dist/Overdrive>Efekt>Amfi

şeklinde...

10. ekolayzer efekt olarakmı geciyor?

11. Onu drive efektinden sonra kullanırsan daha iyi olur.

Gitar>Drive>Eq>Amfi

Kolay gelsin...

12. Evet millet sıralamayı ters yazmışım. Kusura bakmayın;)

13. Hiç işin içinden çıkamadıysan Boss gt10 un üzerindeki tuşlarda efekt sıralaması zaten verilmiş :)

Bu Sayfayı Paylaş