sizce hangisi?

'Elektro Gitarlar' forumunda bakabi tarafından 27 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu

1. 1)ESP LTD MH-401
    2)ESP LTD EC-401
    3)ESP LTD Deluxe EC-1000 FR
    4)ESP LTD Deluxe MH-1000
    5)Gibson Faded SG Special
    6)Gibson Les Paul Studio=http://guitars.musiciansfriend.com/product/Gibson-Les-Paul-Studio-Electric-Guitar?sku=517030
    7)Fender Highway One Stratocaster
    8)Fender Standard Stratocaster HSS FR
    9)ibanez rg550
    10)Fender Standard Stratocaster SSS

arkadaslar suan ibanez rg350exim var.yeni gitar almak istiyporum amerikadan getirticem.sizce yukarıda belirttiğim gitarlardan hangisini alıyım?Caldığım tarz genelde hardrock(megadeth,europe,black label vb.. ve dream theatre).ALıcağım gitarın klavyesinin rg350ninki kadar rahat olmasını istiyorum.sizce hangisini alıyım??ebaydan 2.el olarak mı alıyım yoksa sıfır mı alıyım garnati olsun?sizlerinde bi fikrini alıyım istedim.lütfen fikirleriniz beyan ederken gitar ses kalitesine göre değerlendirin.yani gitara yeni başlamıs arkadaslar genelde dıs gorunuse cok onem verir.fakat ben tamamen fiyat/performans degrlendirmesi olarak fikirlerinizi almak istiyorum..

Saygılar,müzik dolu günler...

2. ..

3. aslında bende ESP LTD MH-401 , ESP LTD Deluxe MH-1000 arasından kaldım ama LTD Deluxe MH-1000 biraz beni zorluyor aceba bu iki gitar arasında cok ciddi bir kalite farkı mı var?birde sanırım kore oluyormus esp-ltd'ler dıgerlerı amerikan kalite olarak cok mu fark eder?

4. rg350 kullanmış bi arkadaşsın :D alışıksındır floyd rose muhabbetlerine :D klavye rahat olsun istemişsin :D rg550 derim. Geniş bir tarza hitap ediyor, klavye desen tam shredlik, kaliteden bahsetmeye bile gerek yok.

Hatta şansını biraz zorla rg770 de koy o güzel listeye, bulursan da kaçırma derim :D

5. rg770 bana biraz pahalı kacar ama bakaraz:)

6. Evet Batuhan arkadaşımızın dediği gibi :) Fender SSS modelleri metale hiç gitmiyor :) Eğer rahat klavye dersen gibsonları da düşünme bana kalırsa. Çünkü bildiğim kadarıyla klavyesi kalın, hele sen ibanez kullandıysan gibson a alışmakta epey bi zorluk çekersin klavye rahatlıgı acısından :) benim fikrim bu. Onun dısında diger gitarları bilmedigim icin yorum yapamıyorum.. Umarım kullanan arkadaslar sana yeteri destegi verebilir :)

İyi günler...

7. aslında jacksonlarda var aklımda dk2ler özellikle.dk2lerle//mh1000 veya m1000 kıyaslasak hangisi daha önde sizce?

8. Jacksonlar hakkında da fazla bir bilgim yok, kullanmadım yani :) ama klavyesi emin ol sana daha rahat gelir Gibsonlara göre. Ama Jackson iyidir ya :) cok dinledim Jackson ve özellikle distortion tonlarına hayran kaldım, fakat hangi modelini dinledim hiç bilmiyorum :D :)

9. bu arada amfinin kalitesi de önemli yani distortion tonlarına hayran kaldım derken iyi amfilerle dinledim :) bunu da göz önünde bulundur lütfen.

10. Rg550 ye tamam Rock a devam :lol:

11. ibanez çokmu kaliteli?.. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

12. evet ibanez çok kaliteli

13. Japon Ibanez al kaliteyi hisset. :D Hatta istersen suru ile 2. el J Custom ve Us Custom var onlardan da al :D

14. Gibsona parası yeten insanın ebayden bir jpm almaya bile parası yetebilir ;)

15. ..

16. "Jackson alma bana kalırsa cünkü Jacksonların amerikan olmayan modelleri tamamen markaya para vermek gibi olur."
    :)

17. +bimilyon

Çalan vaaar çalmayan var işte

18. ..

19. İlk cümlenizde Jacksonların Japon modellerini gereksiz kötülediniz. Şahsen ben japon jackson çalan biri olarak kompleksden uzak olarak söylüyorum ki gitarımı çok seviyorum. Çünkü başlangıç-orta düzeydeki kullanıcılar için tatminkar gitarlar olduğunu deneyerek yaşayarak öğrendim.

Öncelikle gitar hakkında çok deneyiminiz olmadığını düşünüyorum çünkü 1 tane amerikan jackson satılıyorsa açığı kapatan 3 japon jackson satılıyordur. Burda fiyat öncelikli görünebilir ama hakkını yememek gerek.

Ukala davrandıysam ilk mesajımda özür dilerim kırıcı bir tavır edinmek istemedim

20. Aslında gitarda bir noktadan sonra "iyi-kötü" ayrımı ortadan kalkmakta zevk meselesi halini almakta.

2. El Jackson Kelly 3 almayı düşünüyorum, kısa bir deneyimim oldu gitarla, 1400 ytllik gitar, fiyat olarak da işçilik kalite olarak da amerikan jacksonların altında kalan bir gitar.

Hughes & Kettner solidstate bir amfi ile, tam modelini hatırlamıyorum ama oldukça iyi sonuçlar almıştım, çok hoşuma gitmişti, ki bence gayet parasını hakeden bir gitardı, bence markaya para vermek 900 liraya gibson melody maker almakla olur.

Bu Sayfayı Paylaş