Mxr Dynacomp | Mxr Supercomp

Arkadaslar ilanı diger arkadasların da bilgilendirmesi için tekrar eski haline getirdim. Silme mesajım için cok özür dilerim gercekten :)

- - - - - - - - - -

MXR DynaComp ile MXR SuperComp arasındaki fark nedir?
Aralarında 3-4 lira fark vardı baktıgımda. Ürünlerin avantajları dezavantajları nelerdir acaba?
Bilenler yorumlarını yazabilir mi arkadaslar? :)

benimde çok merak ettiğim bir konu bu.
ikisinide denemek nasip olmadı.
amerikadan arkadaşım gelecek ona aldırmak istiyorum ikisinden birini.
metal sololarını çalmak için hanigisi uygun olur acaba?
aralarındaki farklar nedir?

Re: MXR M102 Dyna Comp / | \ MXR M132 Super Comp

mnsth demiş ki:
Arkadaşlar günaydın.

Ben bu iki compressor pedalı arasında kaldım. Aralarında 7 tl kadar komik bi fiyat farkı var. İkisinin arasında ne gibi bir fark var? Hangisini önerirsiniz?

Herkesin setupta dyna comp. pedalını görüyorum super comp. kullanan pek görmedim. Ve merak içinde yanıtlarınızı bekliyorum :).

Şimdiden teşekkür ederim.

Super Comp daha yeni benim bildigim.
Bak biri soyle yazmis MF'de SuperComp icin, iyi anlatmis bence:
Just got one of these babies. I really like it. I've been very satisfied using my Dyna-Comp and was interested to check out the new SuperComp when it was introduced not too long ago. Used it for my first time tonight, and again I am very happy with its performance. The attach knob really can warm up the sound and add transparency. But you can still get the squishy DynaComp sound if thats what you're after.

I'll be the first to admit that compressors can be a bit confusing to get dialed in on your first few attempts. I'm actually glad I started with the two-knob DynaComp. It makes it a little easier to dial in, since you don't have too many extra adjustments to confuse things. Then moving to the SuperComp was easy, cause I just set it the same as the DynaComp, and play with the Attack. Instantly found settings superior to my DynaComp, and was very pleased with my new Pedal. If its your first compressor, maybe try the DynaComp. But it makes a great upgrade from the DynaComp and a lot of other tonesucking compressors out there. Two thumbs up to MXR for this one.

Her ikisini de kullandım. Dyna Comp ile devam ettim. Super Comp compressor'den çok booster gibi birşey. Yani bir anlam veremedim nasıl bir compressor. Bir sürü marka compressor kullandım ama bu pedal cidden alakasız konuya. Garip bir pedal. Üzerindeki fazladan konulan knob ise fazla etkilemiyor(başlangıç ve bitiş hariç).

Super Comp hiç mi hiç hoşuma gitmedi açıkçası. Tarz olarak funk-caz-pop-rock çalıyorum. Belki istediğim tonları alamadım Super Comp ile ama bir compressor'den beklenen şişirme ve sıkıştırma olayını bulamadım ben bu alette. O yüzden Dyna Comp tavsiye ediyorum.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkür ederim :) Uzun bi bekleyişten sonra kararımı vermiştim. Ms Pozitron DynaComp yaptıracagım mustafa abiye :)

ilgine teşekkürler.

Bende bugün forumdan bir arkadaştan mxr supercomp aldım ve ilk defa denedim. 10 senedir falan boss cs-3 kullanıyorum, genelin kanının aksine tonları hoşuma gidiyordu, mxr ı daha önce hiç denememiştim ve denemek istedim. Açıkçası çok büyük bir hayal kırıklığı yarattı bende. Saçma bir gain var pedalda, sesteki bütün berraklığı yok etti, bulanık değişik bir ton veriyor. Setup tan çıkardım direk amfiye bağladım yine bir değişiklik olmadı. Mesela mydukkandaki ses örneklerine bakıyorum hiç alakası yok. Acaba bendeki pedal mı böyle kullanan arkadaşlar bilgi verirlerse sevinirim, zaten yarın gidip do-re de de denemeyi düşünüyorum.

Super Comp nasıl bilmiyorum ama dyna Comp cidden beş para etmez. Gürültüden ve ses düşmesinden başka bir işe yaradığını da görmedim. Ha bi de, sinyali allahına kadar sıkıştırıp gerçek tondan Max düzeyde saptırır :)

sanırım benim pedalda bir sorun yok :) ama bu kadar kişinin beğendiği bir pedal bu kadar kötü olamaz diye düşünüyorum hala. Yani compressor ün amacından çok çıkan bir pedal, heralde yarın deneyince görücem gerçeği

Dyna Comp gayet güzeldir. Gürültüsü, yaptığı kompresyona göre gayet iyi seviyede ve uygun ayarlarla yeterince işe de yarar. Yine de transparan bir pedal değil tabi ki.
Diğer pedalla ilgili bir tecrübem yok bir şey diyemeyeceğim.

dyna kullanmadım ama super comp kullanıyorum.elimde ayrıca Boss cs-3 te var. İkisiyle karşılaştırırsam; CS-3 ton içinde komp kullanıldığını çok fazla belli eden bir aygıt. Dolayısıyla pop şarkılara daha fazla uyum sağlıyor. Supercomp funky çalıyorsanız mükemmel bir pedaldır bence boss a göre daha transparan olduğunu söyleyebilirim.

Dyna Comp gayet güzeldir. Gürültüsü, yaptığı kompresyona göre gayet iyi seviyede ve uygun ayarlarla yeterince işe de yarar. Yine de transparan bir pedal değil tabi ki.
Diğer pedalla ilgili bir tecrübem yok bir şey diyemeyeceğim.
Aynı fikirdeyim..supercomp da kullandım.dyna da..açık ara dyna iyi...süper daha gain arttırıyordu ve çok dip vardı.....uygun ayarda dyna işini yapar ve maalesef tonu değiştirir...funk ve country için çok uygundur..en güzel setup amfi gitar olsada bu paraya dyna ideal alet....supercomp bir daha almam...ayarlamak daha zor....dyna daha kullanışlı...

Zaten compressor pek sevmememle, iki pedalı daha da sevmem. Boss CS-3 gördüğüm an kaçarım. Denediğim ve sahip olduğum açık ara en iyi compressor T-Rex Comp Nova. Bu arada çok haşir neşir olmasam da Empress ve Diamond compressorleri canlı canlı dinlemişliğim çoktur, yine de oyum T-Rex'den yana. Keeley hiç denemedim bilmem etmem. Gördüğüm bildiğin arasında sıralama yaparsak;

1. T-Rex Comp Nova
2. Diamond Compressor
3. Empress Compressor
4. Mooer Yellow Comp (Ucuz ve küçük, Boss ve MXR compressorlerden net daha iyi)

Zaten compressor pek sevmememle, iki pedalı daha da sevmem. Boss CS-3 gördüğüm an kaçarım. Denediğim ve sahip olduğum açık ara en iyi compressor T-Rex Comp Nova. Bu arada çok haşir neşir olmasam da Empress ve Diamond compressorleri canlı canlı dinlemişliğim çoktur, yine de oyum T-Rex'den yana. Keeley hiç denemedim bilmem etmem. Gördüğüm bildiğin arasında sıralama yaparsak;

1. T-Rex Comp Nova
2. Diamond Compressor
3. Empress Compressor
4. Mooer Yellow Comp (Ucuz ve küçük, Boss ve MXR compressorlerden net daha iyi)
Yuzde yüz katılıyorum. Ben de nova comp un ikiz kardeşi tc vintage comp kullanıyorum. Ne dip ses ne başka bir şey.transparan ve sorunsuz aletler. Kaldı ki onu bile çok nadir kullanıyorum.kompresör işi pek benlik değil
Mxr dyna bir sefer takas sonucu zorunlu olarak elime geçmişti.nasıl sattığımı bilemedim:):)

Geri