iyi bir solo gitar aranıyor

'Elektro Gitarlar' forumunda mikemccready tarafından 10 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

1. arkadaslar 900 lira bütce ile alınabilecek sert karakterli en iyi solo gitar nedir ? önerilerinizi bekliyorum .. ( simdiden soyleyeyim ibanezlere cok sıcak bakmıyorum cok cok tamah edici birsey olmadıktan sonra .. )
    ( amfi olarak marshall'ın yada rolland'ın 15 v. larından birini alacagım pedal ve prossesoru bir arkadastan temin edecegim )

2. jackson derim tek geçerim:)

3. bencede jackson ama gitarda kullandıkları agacların kalitsei aklımda soru isaretleri olusturuyor :S

4. bencede jackson ama gitarda kullandıkları agacların kalitesi aklımda soru isaretleri olusturuyor :S

5. tabiki gidip bir js30 aldımı elinde patladı demektir.Pro serisi e paran var ise usa:)

ha birde tarz önemli fender de güzel gider :)

prs de olur.Çok var ilanı daha detaylı yazmalı arkadaş.yapacağı tarzı falan belirt dostum

6. tarz olarak hemen hemen metalin her türü denebilir .. ( ama özellikle trash , heavy )

7. o zaman dediğim gibi paran var ise usa jackson , japon yapımı pro jacksonlar olabilir(dk2,dxmg,dkmg,dkmgt ,rr serisi) ve yine paran varsa esp derim.. ltd ye pek bulaşma tabi üst modelleri hariç.Gibson'ı unutmamak lazım tabiki bu arada

8. haha :D sert karakterli gitara fender önerisi :D harikasın dostum

9. Schecter lara bir bak istersen.

10. Fender bakılamaz diye bir kaide yok sanırım? bknz: Iron Maiden ?

11. sana sadece yazık diyorum dostum:) anladın sen

12. Metallica'nın Black Albumü hangi gitarlar ile kaydedilmiş ? Iron Maiden gitaristleri yıllardan beri hangi gitarları kullanıyorlar ? Bir google'dan arama yaptırın bakalım, neler öğreneceksiniz.

13. mnsth nickli arkadaşa önemle duyurulur alıntı yaptığım arkadaşın yazısı

14. Hadi onları geç Slipknot gitaristi James Root'da Fender kullanır.

15. o adamların fenderlerinde ne manyetikler var biliyorsunuzdur sanırım. arkadas 900 liraya meksika yapımı fender bile alamaz. squer alabilir. ve ona takılan öyle bi manyetige de yazık olur.

16. 900 liraya manyetik modifiyeli meksika stratlar gidiyor forumda. Ayrıca manyetik olayını fazla büyütmeyelim, en pahalısı 80-90 dolar civarı.

17. Onlardaki manyetikten değilde arkadaki ekipmandan bahsetmek lazım. O kadar amfiyi rack'ı pedal'ı sanada bağlasalar senden de sert ton gelir.
    Öyle devasa sistemli adam ne kullansa istediği tonu alır. Tartışmaya gerek yok.

800-900 arasında ikinci el Jackson yada Schecter marka bir gitar bence ideal seçim olur.

18. ilanlardan birinde gördüm birisi dkmg satıyo kaçırma al derim

19. O kadar para olsa kaçırılmayacak ne gitarlar gidiyor forumda peynir ekmek gibi. Ne zaman düzelecek bu piyasa bilemiyorum fakat gitar almayı planlayan/parası olan adam hiç durmamalı şu zamanlar.

20. Solo derken sert heavy parçalar arasında fazla özenilmemiş minik sololar atmak içinmi yoksa virtüöz vari solo tonları elde etmek içinmi? Eğer öyleyse sadece sert gitar değil yelpazesi geniş bir gitar bakmanda fayda var.

Bu Sayfayı Paylaş