Yurt Dışından ürün getirtmek

'Elektro Gitarlar' forumunda arnatuile tarafından 10 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar türkiyede bulunmayan yada bulunupta pahalı olan ürünler var
    biz bunları ebay musicfriends music123 gibi sitelerden getirtmek istesek neler yapmamız gerekir ?
    avantajları dez avantajları nelerdir?
    ne kadar zamanda elimize ulaşır?
    gibi aklıma gelen ve ve aklıma gelmeyen bazı sorulara cevap arıyorum
    daha önce alış veriş yapmıs arkadaşların tecrübelerini önerilerini bekliyorum
    Şimdiden teşekkürler

2. Musicianfriends ve music123 gibi sitelerden alış veriş yaparken mutlaka ve mutlaka biling address kısmına kredi kartının ekstre adresini yaz.Yoksa onaylamıyorlar alışverişi.

3. ekstre mail yada kısa mesaj yolu ile geliyorsa ?

4. Bankada kayitli olan adresini kastediyor.

MF ve M123 international shipping pek yapmazlar, sadece 10-12 marka ve onlar da ise yarayan seyler degil.
    Liste burda:

EBay tek sansin gibi, onda da urunu almadan once satici ile herseyi konusmani oneririm. Turkiye'ye gondereceklerine emin ol, ve mumkunse manifestoya urunun gercek fiyatini degil tercihen 300$'dan az bir sey yazmalarini sagla. Gumruk vergisi odemeden yirtabilirsin boylece. Ayrica siparisini bayram/yilbasi vs civarina denk getirirsen gumrukte daha da az sorun cikar.

Elektrikli birsey alacaksan aletin 220V/60Hz kabul edip etmedigini ogren. Voltaji degistirmek icin Tr'de bir adaptor bulabilirsin ama frekansi degistirmek pek kolay degil.

Elektrikli aletler icin Thomann.de'yi falan deneyebilirsin, ABD'den pahali olacaktir ama voltaj sorunu cekmezsin.

Eger Japon mali bir gitar alacaksan o zaman direk Japonya'dan ismarlaman daha iyi olabilir.

5. Yardımın için teşekkürler :)
    Ebay'da ürünler oldukca ucuz ama voltaj sorunu söz konusu. Daha önce Ebay'den hiç alışveriş yapmadım. Satıcılarla nasıl konuşurum?
    İlanlarda rastlamıyorum mail adreslerine.
    Thomann.de' cok pahalı kalıyor.

Bu Sayfayı Paylaş