Sexen

'Sanatçı ve Gruplar' forumunda SiLeNoZ tarafından 11 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]

  Tarih 12 Eylül 2009; Sexen müzik piyasasına el koydu !

  Dünya metal müzik ailesine yeni katılan SEXEN'in iki yıllık süreç sonunda tamamlanan Censored Inc. isimli albümü, Soulfulworks Records ve EMI işbirliği ile 12 Eylül 2009 tarihinden itibaren tüm müzik marketlerdeki yerini alıyor!

  Daha önce birçok albüm kaydı ve konser performansında yer almış Salih Süleymanoğlu, Kemal Atayeter, Evren Tolgay, Cemal Atayeter ve Eren Gürsoy gibi isimlerden oluşan SEXEN, bestelerini, sözlerini ve düzenlemelerini üstlendikleri 12 şarkıdan oluşan bu çalışmada ayrıca Emir Ersoy ve Volkan Gümüşlü gibi değerli müzisyenlerle de çalışma imkanı buldu.

  Censored Inc. albümü, devlet-toplum-birey ekseninde Türkiye'nin sosyal yakın tarihine yönelik konuları eklektik bakış açılarıyla ele almıştır.

  Hoyrat bir neslin temellerinin atıldığı tarih olarak görülen 12 Eylül'ü, amaç ve yöntem tartışmalarından sıyrılarak değerlendiren grup, bizleri bir darbe sonucunda 29 senede oluşan genel toplum yapısını ve bu yapının gençlik üzerinde oluşturduğu baskıları fark etmeye çağırıyor.

  Albüm; bünyesinde birçok metal alt türevini barındıran, sert, teknik ve melodik müzikal yapısına ek olarak, politik açılımlara dair ironik söylemleriyle de ön plana çıkan, dinleyicilere sunulmuş gürültülü bir çalışma özelliği taşımaktadır.

  Censored Inc. albümünde popüler müzik tarzındaki şarkılarda karşımıza çıkan rahat algılanabilir trafik mantığı, yine Türkiye'de ilk kez denenen vokal aranjmanı ile desteklenmektedir.

  Albümde yer alan parçalar:

  PROLOGUE :
  A.D. September 12th

  CHAPTER I - GOVERNMENT :
  Political Masquerade
  Permitted Boots
  Forbidden Zone
  Stolen Chastity

  CHAPTER II - SOCIETY :
  Demanded Success
  Asymmetrical Origin
  Conventional Beliefs
  Chauvinistic Herds

  CHAPTER III - PERSONALITY :
  Sexual Disharmony
  Theatrical Dependency
  Skeptical Reflections
  http://www.thesexen.com
  http://www.censoredinc.com
  http://www.thesexenshop.com


  Ayrıca albümden, 3 parçayı grubun facebook ve myspace sayfalarından dinleyebilirsiniz.


  http://www.myspace.com/thesexen
  Sexen Facebook Sayfası
   
 2. An itibariyle bütün parçaların samplelarını www.censoredinc.com web sitesinden dinleyebilirsiniz.
   
 3. Parçaları Facebook dan dinledim. Gerçekten çok başarılı.
  Uzun süredir dinlenebilir bir albüm bile çıkaramayan Türk Rock/Metal piyasası için hayat kurtarıcı niteliğinde bir albüm olacak gibi görünüyor.

  Albümün tümünü dinleyince daha net kara verecek olsam da albüm sitesindeki örnekler yanılmayacağıma işaret ediyor.

  Emeği geçen herkesin ellerine sağlık.

  Herkesin kıskanmadan, önyargısız bir şekilde dinlemesi dileğiyle.
   
 4. 12 Eylül 1980 askeri darbesinin 29. yıldönümünde piyasaya çıkan albümümüzü aşağıdaki D & R adresinden satın alabilirsiniz.

  Censored Inc
   
 5. Son zamanlarda çıkan en başarılı yerli albümlerden biri bence. Ne başkası kopya edilmiş ne de piyasa için müziğin özünden ödün verilmiş. Çoğu parçanın kolay dinlebilir olması, iyi bir reklam kampanyası yürütülürse TVlerde izleyebileceğimiz bir potansiyel veriyor.
  Konserlerinizi sabırsızlıkla bekliyorum.
   
 6. SEXEN 28 Ekim Çarşamba günü Taksim'de Kemancı Rock Bar'da düzenlenecek Deli Kasap Dergisi 8. yıl kutlama partisinde Erotik Karate, Beyoğlu Kumpanya, Soul Sacrifice ve Moğollar'dan Taner Öngür ile aynı sahnede olacak. Gitmek görmek lazım bu adamları. Tavsiye ederim.
   

Bu Sayfayı Paylaş