Rock Müziği En iyi Anlatan Filmler

9 songs diyorum 2004 yapımı çok ilginç ve başarılı bir film unutmadan 18 yaş üstü için
r-rated almış bir film

Ya bi film vardı stranger fruitmiydi yoksa filmdeki grubun ismimi buydu hatırlayamadım ama cok guzel filmdi ya.. iki üc defa izledim filmi tavsyede ederim bayagıda eski ama..burda bahsedilen filmlerin cogunu goremedim ben ama :(

HornyDevil demiş ki:
Ya bi film vardı stranger fruitmiydi yoksa filmdeki grubun ismimi buydu hatırlayamadım ama cok guzel filmdi ya.. iki üc defa izledim filmi tavsyede ederim bayagıda eski ama..burda bahsedilen filmlerin cogunu goremedim ben ama :(
bahsettiğin film still crazy ordaki grubun ismi strange fruit çokda eski sayılmaz 98 yapımı bu arada filmdeki şarkılara hayran kalan elimde
in the flame still burns(en sonda basçının vokaliyle çalan şarkı)
what have a been(çok iyi bir konserin ardından basçının vokal olduğu bir şarkı vardı işte bu o)
all over the... night(oo bahsettiğim çok iyi konserde çaldıkları şarkı)
isteyene msn den yollarız

Öncelikli olarak oliver amcanın the doors'u derim.. gerçekten saptırıldığı ray manzerek'inde bunu söylediği biliniyor ama olsun güzeL filmdir. bide yazan olmamış galiba tam dikkat etmedim ama THE CROW var arkadaşlar ondada baya sağlam parçalar var. tema olarakta malum brandon filmde ölmüş bi rockçı olarak oynuyor. nine inch nails the cure falan baya sağlamda bi sountrack var filmin..

müzik var ama rock ı anlatma gibi bir söz konusu yok abi the crow u daha önce biri söyledi sanırım elemanımız gitar çalıyo(daha doğrusu çalamıyo aslında çok kötü bir gitarist :D)falan o kadar yani
şu detroit rock city yi bulun bana abi

Alan Parker'ın "The Commitments" ve bir dönem filmi olan "Almost Famous" bence en iyileridir.Rock Star bence döneme çok ta iyi girememiş bir filmdir."School of Rock"ta öyle.Yukarıda yazdığım iki film çok çok iyidir.Diğerleri ise eğlencelik.

Daha önce büyük ihtimal bahsedilmiştir ama ben yeni buldum bu filmi. 2 gün önce falan izledim herhalde Singles. Mekan Seattle dönem 90'lar ve grunge müziğin zirvede olduğu dönem bir tek nirvana eksik filmde. Soundgarden, Pearl Jam, Alice in Chains oldukça keyif aldım filmden. Filmin konusu direk olarak müzik değil ama ilişkilerin anlatıldığı mekan seattle olunca müzik ağırlıklı bir film olmuş tavsiye ederim. Hem grup elemanlarının gençlik hallerini görmek oldukça ilginç.

ben de moviemax'de "strange frequency 2" diye bir film seyretmiştim. film kısa metrajlı 3 rock'n roll öyküsünden oluşuyor. tam olarak sex-drugs-rock'n roll onularını ele almışlar. birinde ruhunu rock'n roll'a satmaktan bahsediyordu, birinde uyuşturucu bağımlısı bir rock starın rehabilite edildikten sonra şarkı yazamayışını, uyuşturucuya dönüşünü ve arkadaşını öldürüşünü anlatıyor, sonuncu ise yine ünlü bir rock starın bayan bir hayranına groupie muamelesi yaptıktan sonra "karma"nın başına getirdiklerini anlatıyordu. çok beğenmiştim.

Bu forumda yazılan 6 sayfayı da okudum izlemediklerimin hepsini not aldım. Bulabildiklerimi izlemeye çalışacağım.

Şu an için en iyilerden Wayne's World ve The Doors diyorum.

Val Kilmer sanki doğuştan rocker. Adamın diğer filmleride izleniyor.

Geri