ince mi takma sorunu..

'Elektro Gitarlar' forumunda bluezrulez tarafından 16 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

1. arkadaşlar ben mi biyerde yanlış yapıyorum yoksa teller çok mu adi anlamadım. ikidir ince mi telini takarken koparıyorum ve çıldırmak üzereyim. :evil: mi teli nasıl takılır? farklı bir şey mi yapmam gerekiyor?

2. Haddinden fazla sıkıyor olmayasın.

3. yok hayır.. tuner'la beraber takıyorum.. :S

4. Gitarın sabit köprü mü yoksa floyd rose mu? İlk önce kalın telleri boşluğunu ala ala sıkmaya başla.

Telleri takıp ince mi'yi direk ötekileri sıkmadan akortlamıyorsun değilmi miye?

5. herhangi bir teli koparmak için haddinden fazla sıkıyor olmalısın acaba tuner da sonraki oktavın mi sini yakalamaya çalışıyor olmayasın ?

6. Aslında 2 gün önce takımı değiştirmiştim. Ötekileri de gevşetmiştim havalar soğuyor bu aralar ne olur ne olmaz diye. Belki o sebepten olabilir.. :?

7. Havalar daha tam soğumadı. Kışın ortasında - dereceye düşer ise sıcaklık telleri gevşetmen yeterli olmayabilir. Komple sökmen gerekebilir, hatta sapı gövdeden ayırsan daha garanti olur.:D :D :D

8. Nereden kopuyor?
    Eger ikisinde de ayni yerden koptuysa gitarda kopan yerin degdigi bolgeye bir bak.

Bu Sayfayı Paylaş