Söz Sizde Arkadaşlar???

'Elektro Gitarlar' forumunda engingundogdu tarafından 20 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar hangisini alsam başlığına yazdıklarım yanıtlanmıyor o yüzden birde buraya yaziyim dedim herkes buraya konu açıyor, şimdi benim sizin görüşlerinize ihtiyacım var, epiphone les paul standart red flake(limited edition) ve epiphone les paul 56 goldtop arasındayım bu iki gitar arasında kalite olarak her yönü ile ele aldığınızda hangisi diğerinden daha iyi bir gitardır?

ben gitarların ilgili linklerinide veriyim;
    epiphone lp standart red flake;
    http://www.thomann.de/de/epiphone_les_paul_standard_red_flake.htm
    epiphone 56 goldtop;
    [/url]
    http://guitars.musiciansfriend.com/product/Epiphone-Les-Paul-1956-Goldtop-Electric-Guitar?sku=518320

2. Epiphone standart denedim fakat goldtop denemedim o yüzden pek bir şey söyleyemem.Denediğim standart kore yapımıydı yanlış hatırlamıyorsam.İşçiliği çok hoşuma gitmişti.Klavyesi gayet rahat ve tonları da ( blues ve hard rock tercihimdir ) kulağıma hoş gelmişti.Klavyeye gelirsek rahat olduğunu söylemiştim ama rahatlık göreceli bir kavram olduğu için yine gidip bu gitarları denemeni tavsiye ederim.

3. Linkini verdiğin Goldtop'ta Alnico V P-90 single-coil manyetikler var.

Standart red flake'te ise iki adet humbucker manyetik var.

Bu gitarlar genetik olarak ayrı dünyaların gitarı gibi.

4. Evet manyetik farklılıklarını biliyorum, olaya şu açıdan baksak? p-90 yani goldtop ile ne derece iyi rock tonları yakalarım, buna paralel olarak humbuckers yani standartta ne derece iyi blues tonları yakalarım. Çünkü ben grubumuzun solo gitaristiyim, tarzımız ise bildiğiniz rock, yani istediğim tam olarak ne metal nede slow blues tarzı tonlar.
    Kısacası anlatmak istediğim arkadaşlar bana her iki yönden hangisi daha faydalı olur?

5. Neden kimse yardımcı olmuyor? Yanlış bişeymi yaptım acaba?

6. karakter olarak birbirlerine yakin gitarlar..standart olan gitar standart plus top ise onu al.sebebi gibsonlara en yakin olan modellerdir plus toplar.ama gold top meshurdur o da goz ardi edilmez.ama ikisini de almadan once bir dene bence kendi keyfine uyack hangisiyse onu al.tekrar soyluyorum ton olaran super farklar yok.

Bu Sayfayı Paylaş