2 Ampli Arasında Kaldım?

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Bucketles tarafından 21 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar ekipmanım Aria stg 003-marshall JH-1 pedal ve aria 10 w ampli.Grupla çalarken 30w marshall ımız var sorun olmuyor ama evde ampli sorun oluyor.Onun için 15 w lık i ampli almaya karar verdim solo gitarstim.Özellikle solo atarken (genelde Metal-Hard Rock) En güzel tonları (Güçlü ve Duygu yüklü sıcak tonlar..) hangi amplide yakalayablrm?Arasında kaldığım ampliler Marshall MG15DFX ve Roland Cube 15X dir.Veya başka 15w önerilernz varsa onlarıda yazabilirsiniz.

Yardımlarınız İçin Şİmdiden Teşekkürler..

2. mg15 i öneririm gayet başarılı bir amfi.

3. Roland Micro Cube düşünüyorum.Bir arkadaşa danıştım bu arada yeni gitarım epiphone les paul ZW Kore :D.Bu micro cubeyi kullanmış.Ev için yeterli diyor güzel anfiye benziyor fikri olan varmı başka ?

4. JCM900, JCM600, JCM800, JCM2000

5. Dostum ev için dedim :D.10-15 w en fzla.Onunda sesini yarıdan fazla açamam apt.de oturuyorum...

6. Dostum en güzel tonları MG15'te veya Cube15'te almak pek mümkün olmayacaktır. Dostum biz de apartmanda oturuyoruz ama Mesa, JCM kullanmak mümkün oluyor. Dostum 8 inçlik hoparlör ile nasıl güzel bir seda elde etmeyi düşünüyorsun?

7. Evet oda doru...Ama gitarı yeni aldığımdan dolayı elimde sağlam bi bütce yok malesef...Alıcam ampliye en fzla 300-350 ytl ayırabilrim elimde para kalmadı...

8. Evet oda doru...Ama gitarı yeni aldığımdan dolayı elimde sağlam bi bütce yok malesef...Alıcam ampliye en fzla 300-350 ytl ayırabilrim elimde para kalmadı...

9. O zaman belki de sabretmek en iyisi.

10. eDDz

eDDz

1,781
    170
    755
    belki de jcm serisi bi amfi almak icin 3-5 sene yemeyip icmeyip sabretmek yerine şu anki bütcenle mg15-cube tarzı ev amfisi düsünebilirsin,taka her türlü haklı mg15 ten bahsettigin tonları alman hayal olur ama zaten jcm serisi de hayal fiyatlarda bahsettiğin bütçeye göre

11. Yaz olsaydı alırdım zaten gitarımıda yazın hafta sonu cafelerde çalıp hafta içi başka bi cafede garsonluk yaparak aldım :D.Micro cube düşünüyorum.JCM serisi bi ampli için bidahaki seneyi beklemem gerekicek...Yaza kadar idarelikde olsa micro cube düşünüyorum..İyi edersin veya şunu al o bütceye şeklindeki yorumlarınızı bekliyorum =)

12. Ben mg15 i jcm2000 den daha çok seviyorum.Bahsettiğin tonları mg15 ile almak hiçte hayal değil benimde lambalı amfim var ama mg15'i hala kullanırım çünkü gitarın güzelse gayet tatmin edici tonlar alabiliyorsun mg15le.

13. Biraz daha para biriktirip kaliteli 2. el bir transistörlü amfi almanı öneririm.

14. Micro cube tavsiye ederim. Ev için bulup bulabileceğin uygun fiyatlı en iyi amfidir. clean leri müthiş. tek eksiği ekolayzır ve drive tonlarında 3-4 seçeneğin olması. JC clean kanalında pedallara da gayet iyi cevap veriyor.

15. Marshall ın doğu mallarında sesin net olmaması vs gibi sorunlar varmış dorumudur ?

16. Kardeşim sifir roland microcube satiyorum haberin olsun almak istersen numaram
    05388861422

17. :ROFLMAO::ROFLMAO: :D:D

Sinan Güngörer ve forbidden_city bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş