Wah Pedal Önerisi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Hilario tarafından 22 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

1. Öncelikle forumda büyük ihtimal konuşmaları geçmiş bi konuda yardım istiyorum. Arama yapacak vaktim bile yok, yani kusura bakmayın.
    1,5 senedir falan çalıyorum, 250 tl limitim var. Wah pedal almak "istiyorum", marka model tavsiye ederseniz çok makbule geçer.
    Jim Dunlop CryBaby GBC-95 tavsiyesi aldım nasıldır falan onları da söylerseniz sevinirim. İyi akşamlar, şimdiden teşekkürler.

2. eDDz

eDDz

1,781
    170
    755
    youtube.com dan morley in dunlop un modellerini tek tek dinle tonal farklılıklara göre istedigine en yakın tona sahip wah ı al. ya da dinledigin gitaristlerin wah tonlarına göre secim yapabilirsin.

3. ben dunlop gcb95 kullanıcısıyım ve eger alırsın kesinlikle add+ modifiyesi yaptır tadından yenmez ve alıcaksanda eski amerikan yapımlarından bulmaya çalış çünkü tonları çok güzel yenilerine göre ;) tabi crybaby morley gibi ciyak ciyak öttürmeyebilir gitarı ama önerim crybaby gcb95 add+ mod veya crybaby 535Q da güzeldir..

eger biraz daha sert müzik yapıcağım diyorsan morley badhorsie'den vazgeçme derim ve bence bu iki modele odaklan derim..

ayrıca badhorsielerde yaylı sistem var ayagın bastığı andan itibaren sisteme girer ama crybaby gcb95de bu yok ama ben şahsen hem o durumu sevmediğimden hemde truebypass olayını sevdiğimden hep crybaby tercih ederim.. seçim senin.. kolay gelsin.

4. Gcb95 aldım zuhal'den. Teşekkürler tüm yardımlarınız için. ^^

5. bence dunlop'ın türkiye distribütörü pera müzik ten alsaydın daha uygun fiyata bulurdun. zuhal pera dan alıp satıyor haliyle.

Bu Sayfayı Paylaş