ARKADAÞLAR LÜTFEN YARDIMCI OLUN BANA

'Elektro Gitarlar' forumunda oguzhanunal tarafından 25 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

1. Merhaba ben gitar almayı düşünüyorum ama iki gitar arasında kaldım birisi takamine g-320 diğeri epiphone aj-100 bunlardan hangisi daha iyidir? Takamine takaminedir diyenlerde var epiphone aşağı kalmaz Takaminenin alt modelindense epiphone nun yada ibanezin yada şunun orta modeli diyenler var. Hangisi iyidir lütfen yardım edin. Bütçe en fazla 500 tl bu arada.

2. .m

3. bu sitede ilk defa takamine yı bılmeyeni gördüm herhalde gitarist degilsin :D

4. Lütfen bilip bilmeden yorum yapmayalım.

Takamine, akustik ve klasik gitarlarda dünya çapında kabul görmüş,gerçekten başarılı bir Japon markasıdır."www.google.com"adresine girip arama yapabilen herkes, takamine'nin ne olduğunu öğrenebilir. İnsanları yanlış yönlendirmek hafife alınacak birşey değildir.

@oguzhanunal;

Bence iki gitarı da dene, hatta sadece bu gitarlarla da kalma, bütçene uygun diğer gitarları da dene, Ibanez ve Cort'un da o fiyatlara gayet güzel gitarları var. İçine hangisi siniyorsa onu al, çünkü akustik gitardan bahsettiğimiz için, yalın ses çok çok önemli, böyle bir durumda da olay tamamen senin zevkine, kulağına kalıyor.

5. denemeden asla alma.Takamine nedir diyenlere de kulak asma:)

fenderinde modelleri var ibanezinde güzel modelleri var.Bence paranı biriktir biraz daha acelen yok ise üst model bir takamine al evladiyelik kullan

6. FENDER NE YAA PENA MARKASIMI :twisted: :twisted: :zipla :twisted:

Takamine nin G serilerine ben gey serisi diyorum. Kullananlar için değil, kimi modelleri kız gibi,kimisi at gibi bunlarda gey gibi :twisted: Bilinirki takamine okadar büyük bi firmadırki (RaNCoR dan iyi olmasın :D ) kendi ağaçlarını kendisi üretir.. Sanıyorumki o ağaçların atılacak kısımları içinde gey serilerini ürettiler..

Kısacası diyeceğim şudurki; çok kaliteli firmaların düşük modellerine para verileceğine, orta halli firmaların yüksek modellerine aynı parayı vermek daha mantıklı diye düşünüyorum.. Akustikte ve özellikle dreadnought kasalarda cort u öneririm.. Veya washburn al...

7. washburn markasının bir modelini arkadaşım kullanmıştı yaklaşık 7 yıl önce ve tınısı mükemmeldi.Washburn üst modelleride gayet güzel olabilir.şimdilerde nasıl bilmiyorum ama.

bu arada fender pena markası değil gitar tel takım markasıdır :D :twisted: :twisted: 8)

8. Anladığım kadarıyla Takamine'nin gerçekten farkını anlatabilen pek yok. 10 yıldır kayıt ses kayıt stüdyosu işleten biri olarak Takamine'nin tecrübe ettiğim en iyi akustik gitar olduğunu söyleyebilirim. Farkı da şu:

Ucuz bir akustik gitarın tellerine vurduğunuzda, bas sesler oldukça dalgalı duyulur. Yani bas sesin seviyesi inişli çıkışlıdır. Çnükü kötü gövde yapısı bas seslerin düzgün bir şekilde üretilmesine izin vermez.

Takamine'yi bir süper akustik gitar yapan şey de bas sesleri üretmesindeki kararlılıktır. Siz akorları çalarken sanki başka bir kaynaktan tek tek gelen uzun ve kararlı bas ses size eşlik ediyor gibidir.

Gitarı ilk kez eline alıp tellere dokunduğunda bir kendine bir de gitara bir de sağa sola sana eşlik eden bi basçı var mı diye bakacaksın, buna emin ol.

Bu yüzden sat , sav, borca harca gir, Takamine al.

9. antbalci çok teşekkür ederim elle tutulur bir yorum oldu gerçekten. Benim kararsız kaldığım noktalardan biriside Takamine nin g serisi acaba alışılmış Takamine kalitesini sunarmı? Yoksa alt gelir seviyeli insanlar alsında kendini avutsun diye üretilmiş ve diğer sıradan gitarlardan farkı olmayan bir gitarmı?

10. Bilmediğim ve denemediğim bişeye yorum yapan biri değilim.. antbalci güzel açıklamış ama bu takaminenin 300-400 tl lik gitarları için değil... Durum şudurki kuzenim aldı o gey serisini.. sıradan bi klasik gitar gibi bişey.. sap kalın ses boğuk malzeme kalitesiz.. Kısa bi süre sonra teller sürtmeye başlıyor perdelere.. Fret uçları alt taraftan kalkıyor ve 1.teliniz klavyenin alt kısmından fret ucuna takılıyor.. bu dediğim gitar sıfır alındı ilk günler taş gibiydi,hatta kuzenim bide görgüsüz olduğundan case bavul aldı :D çok dikkatli kullandı ve buna rağmen sonuç bu... Tecrübeyle sabittir!

11. aslinda 500 lira civarina fiyat performans olarak cok daha iyi urunler bulabilirsin.epiphone yine fena degildir ama takamine'ler pahali urunlerdir.500 lira civarina degil de en az 1000 lira ver ki orta seviye bir takamine 2. el alabilesin.tabi uygun fiyatlara verenler de olabilir.epiphone'ler fena degildir.ama tabiki o fiyatlara baska markalardan guzel urunler bulabilirsin.mesela cort'da guzel gitarlar var.sifir fiyatlari bile 700-750 olan uzerinde son teknoloji fishman ekolayzirlari olan urunler var.ya da sadece akustik istiyosan da masif maun masif abanoz olan gitarlari var onlari da arastir derim.

12. Çocuk doldu burası çocuk...bilene söz hakkı vermek yok büyüklerine saygı yok...Kafayı yedirtir bunlar adama...Bilmiyorsan konuşmayacaksın.Güleyim mi ağlıyayım mı bilemedim.

Sana tavsiyem arkadaşım takamine alma çünkü %99.9 alt serilerine kapak atacaksın.Bence bu konuda iyi olan markalar demiyeyimde tatmin eden markalar arasında Cort ve İbanez düşün.Hemde çok tatlı gitarları var.Model olarak aklında tutma git taksime sor dükkanlara dene ha bide şöyle birşey var gitar alma hevesiyle gidenlerin çoğu ilk girdiği dükkandan alma eğilimi gösterebiliyor.Bunu yapma her dükkana gir dene bi bak internetten tipini beğendiğin gitarın aslında sana hiç uymadığını filan görürsen beni anarsın ;)

13. onu tınlayan mı can sıkmaya bile gerek yok =)
    takamine yi bilmeyen adam turkrock a araba almak için mi üye olur?neden üye olur anlamam.

14. aha işte bukadarda anlayışsız ve bana çoluk çocuk diyipte kendi akıl yaşına bakmayan insanlarla dolmuş burası...

Yahu kardeşim gerçekten bilmiyorum takamineyi?
    duymamışım hoş yatıp kalkıp takamine takılıyosanızda eyv. ama buakdar saygısızca insanın üzerine gidilmezki?

birinizde adam olup açıklama yapsaydınız ne bileyim sitede bi link verseydiniz ne bu aaa bak ne dedi aboooo aboooo vayt vayt vaytt aa donu düştü mal gözüktüü abooo

bana çoluk çocuk diyen bilmiyo etmiyo konuşma diyenlere bak. peh peh peh...

hoş ingilenenlere duyurulur klasik ve akustik gitarlarlada pek ilgilenmiyorum... ilgi alanım daha çok elektronik gitar ve ekipmanları... ki burda arkadaşın takaminemi epiphone mu diye sorarken bile epiphonun elektrolarından bahsettiğini düşünmüştüm...

ha afedersiniz eşşeklik bendeki hata yapmışım sizde çok güzel bir şekilde uyardınız saolun yani tartışma platformununda cılkını çıkarmaktan utanmıyosunuz... Ne bu yau herkes kendini cem yılmaz sanıyor...

15. İlk başlayanlar için marka önemli değildir. Bİr bilenle gidip iki gitarı da kontrol etmeli. Sonra sen eline alıp bak. Hangisi gözüne kulağına eline rahat geliyorsa onu almalı. Bilenin de sözlerine kulak asmalı.

16. epiphone aj-100 ün bir elektrik gitar olduğunu anladıysan yazık sana. madem bu kadar elektronik(!) gitarlarla ilgileniyorsun. aj100 modelinin elektrik gitar olduğunu hiç değilse google da aratıp neyin nesidir diye bir araştırma yap. (madem önereceksin ya epiphone u) .. hee bu arada epiphonu önerdin adama.. biliyormusun ki aj100 modeli hangi gitar ? neyine göre önerdin. önceden eline alıp kullandın denedinmi ? denesen zaten onun akustik gitar olduğunu anlardın heralde (!) . madem klasik ve akustik gitarlarla ilgin alakan yok. ozaman öneride yapma. bu başlığa zorla yaz diyen biride olmadı sana.

17. Osxfang2 ; vur dedik öldürdün hesabı yapmışın hocam :D Adamı tokat manyağı ettin vallaa :D

18. yani birşey dedim dediğime diyeceğime pişman ettiniz... tembelim hocam ben uğraşamam öyle gugula bak incele gör çok merak edersem gider gitarı bulur yerinde denerim... ayrıca demişsin aj 100 ün elektro gitar olmadığını bilmen gerek diye akıl var mantık var artık eline odun alan gitar yapıyor neyine takibini yapıyorsun :S ha üstün körü markadan dolayı bir tavsiyede bulunduk onada lanet ettim... şuna bak ya adam sadece 2 mesaj yazmış birdaha da girmemiştir allah bilir şu konunun geldiği yere bak

Bu Sayfayı Paylaş