bass hakkında fikir yardımı lütfen

'Bas Gitar Ekipman ve Aksesuarları' forumunda smartass tarafından 27 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

1. arkadaşlar ben yeni bass gitara başlayacağım.her tarzdan gitmek istiyorum.hard rocktan trashe,souldan funka kadar...
    hangi gitarı almalıyım.jumpstarlar işime yarar mı?bütçem en fazla 600/700

2. 600-700 tl ye ikinci el bir çok gitar bulabilirsin.Seçmek senin için zor olabilir.Ama kesinlikle ikinci el bak.Bunlarla ilgili www.basgitarist.com u inceleyebilirsin.

3. çok bilgim yok basslar hakkında,o nedenle ben seçemem,daha detaylı bilgi verirseniz sevinirim.

4. ikinci el,
    Cort A yada B serisi
    lakland 55-01 yada 44-01 (bütçeni 100 -150 tl aşabilir)
    İbanez sr505-sr506
    yada toplama güzel bir jazz bass olabilir.

5. dolar değil bu arada TL.

6. Benim fikrim ikinci el toplaman.Ama dediğin gibi bass gitardan anlamıyorsan bulduğun 2. el gitarları buraya marka vs olark belirtirsen arkadaşlardaha iyi yardımcı olurlar.

Bu arada grupdaki arkadaşım ibanezin bi modelini kullanıyor bassda.Marshall MB15 anfi kullanıyor.Benim hoşuma gidiyor.Bütceni aşmaz sanırım.

7. kredi kartıyla 2.el alabileceğim bir yer var mı ki?

8. Dostum 650 ytllik bi ibanez vardı orda.Onun ikinci elini bi bulmaya çalış 450-500 e gelir en fzla 0 ı o fiyatta olan bir gitar.Kalan 200 ytllik bütcen ilede marshall veya kafana göre bi anfi bakarsın

9. bence 650 TL ye pera da satılan LTD ler işini görür. ben peşine 550 TL ye aldım , yanınada birsürü hediye verdiler. hem sapa ömür boyu garanti veriyor ..modeli LTD B 50.

www.peramusical.com adresleri

10. kredi kartıyla alabilecekmiyim hocam o adreslerdeki gitarları?nakit alamam çünkü.ya da varsa bildiğiniz bir site söylerseniz sevinirim.

edit:get'li yazdığını görmemişim pardon.fakat yine birsürü site birsürü fikir oldu :) klavyesi rahat olan hangileri acaba?malum ellerim ufak,çok zorlanmayım.

11. cort a6 çok hoşmuş.sertanbomba var mı bildiğin satan 2.el?o linkteki gitmiş?soloman 2. liknteki gitardan mı bahsediyorsun?

12. A6 nın olduğu ilandaki ibanezi satan arkadaşım.Taksitle alabilirsin.GET li.fiyatıda iyi.

13. 1-Cort'lardan uzak dur çünkü bikaç ay içerisinde sap sorunuyla karşı karşıya kalırsın
    2-2. el amerikan fender jazz bass yada precision alman lehine olur
    3. şayet anfin varsa aktif gitar alma çünkü anfinin karakterini ortadan kaldırır
    4.tercihlerin uzakdoğudan yana olmasın

Bu Sayfayı Paylaş