Hangi bas gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

S

smartass

arkadaşlar ben yeni bass gitara başlayacağım.her tarzdan gitmek istiyorum.hard rocktan trashe,souldan funka kadar...
hangi gitarı almalıyım.jumpstarlar işime yarar mı?bütçem en fazla 600/700

• Konu Sahibi Konu Sahibi
çok bilgim yok basslar hakkında,o nedenle ben seçemem,daha detaylı bilgi verirseniz sevinirim.

Benim fikrim ikinci el toplaman.Ama dediğin gibi bass gitardan anlamıyorsan bulduğun 2. el gitarları buraya marka vs olark belirtirsen arkadaşlardaha iyi yardımcı olurlar.

Bu arada grupdaki arkadaşım ibanezin bi modelini kullanıyor bassda.Marshall MB15 anfi kullanıyor.Benim hoşuma gidiyor.Bütceni aşmaz sanırım.

Dostum 650 ytllik bi ibanez vardı orda.Onun ikinci elini bi bulmaya çalış 450-500 e gelir en fzla 0 ı o fiyatta olan bir gitar.Kalan 200 ytllik bütcen ilede marshall veya kafana göre bi anfi bakarsın

bence 650 TL ye pera da satılan LTD ler işini görür. ben peşine 550 TL ye aldım , yanınada birsürü hediye verdiler. hem sapa ömür boyu garanti veriyor ..modeli LTD B 50.

www.peramusical.com adresleri

kredi kartıyla alabilecekmiyim hocam o adreslerdeki gitarları?nakit alamam çünkü.ya da varsa bildiğiniz bir site söylerseniz sevinirim.

edit:get'li yazdığını görmemişim pardon.fakat yine birsürü site birsürü fikir oldu :) klavyesi rahat olan hangileri acaba?malum ellerim ufak,çok zorlanmayım.

cort a6 çok hoşmuş.sertanbomba var mı bildiğin satan 2.el?o linkteki gitmiş?soloman 2. liknteki gitardan mı bahsediyorsun?

1-Cort'lardan uzak dur çünkü bikaç ay içerisinde sap sorunuyla karşı karşıya kalırsın
2-2. el amerikan fender jazz bass yada precision alman lehine olur
3. şayet anfin varsa aktif gitar alma çünkü anfinin karakterini ortadan kaldırır
4.tercihlerin uzakdoğudan yana olmasın

Öncelikle herkese selam. Bu aralar bass coverlarına kafayı takmış durumdayım ve kendime ekipman alıp evde kendimce çalmak istiyorum. Öyle çıkıp konser vereyim barlarda çalayım gibi bir amacım yok. Bass gitar ve ekipmanlarından zerre anlamam. Buraya yazmadan 15 dk araştırdım ve işin beklediğimden biraz karışık olduğunu gördüm. Sizden yeni başlayacak biri için bass gitar ve ekipman önerileri bekliyorum. Mesela
http://www.youtube.com/watch?v=O_LLxlMKoXM&feature=related
böyle bir cover yapabilmek için neler lazımdır. Elimde creative 4.1 ses sisteminden başka hiç bir şeyim yok. Bütçem fazla değil en fazla toplamda 400 lira verebilirim. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Ses sistemine baglamanı istemem çünkü drive kullanıcaksın bu tonu elde etmek için. 400 tlye 2. el ne alınabilire gelirsek..

2.el Cort ab4 aktif....200 tl 2 elleri. ( genel )

2.el İbaneaz 10b bas amfisi....100 tl 2. elleri. ( genel )

2. el Boss ODB-3 over drive pedalı....85-100 tl arası.

Bunlar işini görebilir bu tarz coverlar için. Tabi bu önerdiklerim marka ve modellerini değiştirmek mümkün seçenek çok. Ama benmim önerim budur.

Fakat analog değil de prosesör olsun daha farklı yonlar eldeetmek istiyorum dersen DigiTech BP50 lerin 2. elleri 120 ytl civarlarında. Onlarada bakabilirsin.

ekipmana basta ne ihtiyacin olacak mi al bas gitari ogren sonra kafanda bi lezzet olusur onun dopgrultusunda ne istedigine karar verirsin. ab4 action baslangic icin uygun cidden.

Geri