Hangi bas gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Arkadaşlar merhaba bas gitara giriş yapmayı düşünüyorum ve CORT - AB4PJOPW modelini gözüme kestirdim nasıldır iyi midir falan yorumlarınızı beklerim ve farklı bir bas öneriniz varsa yine beklerim

Merhaba ben bas gitara başlamayı düşünüyorum o yüzden işimi görücek bir bas arıyorum ve bütçem 550 tl max. 600 malum anfi felan da var. İnternette biraz araştırma yaptım SX SJB62 LPB gitarı fena değilmiş sanırım (SX SJB62 LPB Bass Gitar - Dore Müzik). Bi de şu pasif aktif bas olayı var onları da çok iyi bilmiyorum. Bana bas gitar önerirseniz hatta bi de anfi önerirseniz çok mutlu olurum.

Merhabalar. Gitar çalıyorum. Başlangıç için bas gitar ve amfi arıyorum. Sahnede de tatmin edecek bir gitar olursa daha iyi olur. Bütçe olarak 1300lira fakat çok gerek olursa 1500 zorlayabilirim. Kafamda iki gitar var fakat nedir, nasıldır bilmiyorum. Sizin de tavsiyelerinizi almak için konu açtım. Zaten sizinle karar vericem.. :)
1.Cort Action
2.Ibanez GSR200
Amfi hakkında bir fikrim yok. Tarz olarak pop ve çok olmasa da blues çalıyorum.
Şimdiden teşekkürler :)

Günlerden cuma olmuş ama konuya bir bass gitarist yerine mesacı bir arkadaşımız müdahale ettiği için girelim dedik :)

SX iyi öneri fakat... SX amerikan Alder versiyonları var. Hayvan gibi ağır bir gitar. Fakat adamlar ağaç kalitesini nerdeyse fenderle eş yapıyorlar. Taş gibi ağaç. Ama hardware berbat ötesi. Manyetik vs modifiye ile değiştiğinde elinde felaket bir jazz bass oluyor. SX lerin 2. el amerikan alderlerine bak düşür gerekli modifikasyonları anlayan bir arkadaşınla yap.

Amfi olarak ben eden microtour 2 watt bass amfisi kullanıyorum. Pilli. Harika birşey ev çalışması için ideal dene derim. Olmadı cortun 10 wattlıklarına da bakabilirsin övüldüğünü duydum ama ben o kadar taraftarı değilim Edene yönel bence.

Merhabalar 7 yıldır falan gitar çalıyorum. Bas gitara geçmek istiyorum. 2 yıldır sağda solda okulda vs az çok çaldım. Bırakmayacamı düşünüyorum
Böyle toplam max 3000 civarı gitar ve amfi ne alabilirim acaba? Beni baya bi götürsün istiyorum. Bir de daha çok metal parçalar çalmak istiyorum.

Merhabalar 7 yıldır falan gitar çalıyorum. Bas gitara geçmek istiyorum. 2 yıldır sağda solda okulda vs az çok çaldım. Bırakmayacamı düşünüyorum
Böyle toplam max 3000 civarı gitar ve amfi ne alabilirim acaba? Beni baya bi götürsün istiyorum. Bir de daha çok metal parçalar çalmak istiyorum.

Gitarı bilmem ama daha 15 dk önce grubumun bassistiyle ona prosesör araştırıyorduk. Amfiye falan hiç bulaşmadan evde düzgün bir ses sistemi varsa onunla kullanmak, sahnede direk sisteme girmek üzere Zoom b3 önerebilirim gözüm kapalı. Dore'de 1100 tlden 800e indirim yapmışlar, kalan 2200e güzel gitarlar alınır tahminimce.

tercihin 2. el mi öncelikle bunu sorayım. 2. el se sağlam fikirler verebilirim. bence o fiyat aralığında sıfırlara hiç bulaşma. kaliteli bir amfi bulamayabilirsin ama 2. el çok güzel gitarlar var.

tercihin 2. el mi öncelikle bunu sorayım. 2. el se sağlam fikirler verebilirim. bence o fiyat aralığında sıfırlara hiç bulaşma. kaliteli bir amfi bulamayabilirsin ama 2. el çok güzel gitarlar var.
2. El düşünüyorum
2. El de düşünüyorum gidip bakabilecebim bir yer olursa

Geri