Evden Kayıt Yapmak hakkında. Yardım!

M

Markers

Arkadaşlar ben mix tape yapmak için evden kayıt yapmak istiyorum. Dizüstü bir bilgisayarım,onboard ses kartım var. Çok amatör olacağı için ucuza kapatmak istiyorum. Sırasıyla neler gereklidir?

Mesela aşağıdaki eleman kaç $lık mikrofon kullanmıştır,Mixer nedir?
Gerekli midir? Ses kartı şart mıdır? Ses kartını dizüstü bilgisayara takmak mümkün müdür. Dışarıdan bağlı ses kartı olur mu?(böyle birşey varmı..yani.)

http://www.myspace.com/batilitikat

Hangi yazılım kullanmak lazım?

Mesela Aşağıdaki mikrofon 20tl bişiy. Bunun yanında ne almak lazım? Birşey almadık diyelim. Ses kaydı nasıl birşeye benzer? Örnek youtube videosu falan verebilir misiniz. Herkese teşekkürler!

musicece24.jpg

Sırasıyla;
1-Bilgisayar(lap-top,desk-top farketmez)
2-Ses kartı(başlangıç olarak,bilgisayarın üzerindeki on-board ses kartı yeterli)
3-DAW yazılım(cubase,record,protools,logic, vb.)
4-Mikrofon(frekans aralığı ne kadar yüksek olursa okadar iyi)
5-Sesleri tam duyabilmek için refarans monütörleri(RMS power ne kadar yüksekse o kadar iyi).
6-Bir de bütün bunları,adam gibi kullanabilmek için İngilizce.

Dışardan bağlı ses kartına harici ses kartı denir,şuradan bilumum ses kartı,mikrofon, ve yazılım(DAW) örneklerine ve fiyatlarına ulaşabilirisin.

www.compel.com.tr

Söylemeden geçemeyeceğim ön denemeleri kulaklıkla çalışman basları ve tizleri en iyi şekilde ayarlamanda sana yardımcı olacaktır.

Sibiryali, onboard ses kartı ile referans monitörü birlikte nasıl kullanılır merak ediyorum.

Beni aydınlatırsan, sevineceğim : )

hop-e demiş ki:
Sibiryali, onboard ses kartı ile referans monitörü birlikte nasıl kullanılır merak ediyorum.

Beni aydınlatırsan, sevineceğim : )
Şöyle kullanılır;
Refarans monitörünü takıyoruz bilgisayara,on-board ses kartının ne kadar dandik sesler çıkardığını keşfediyoruz,hemen adam gibi ses kartı alma çabalarına giriyoruz.
Orada başlangıç olarak demişim,yani Reason'ın veya cubase'in nasıl çalıştığını öğrenmenin başlangıcından bahsediyorum.
Bu yazılımları nasıl çalıştığını öğrenmek için,illa 1000TL'lik ses kartı mı almak lazım?
Uyarmakta haklısın,yanlış yorumlanabilir şekilde yazmışım.

Geri