YARDIM-evde gitar kaydı yapmak istiyorum

'Müzik Endüstrisi' forumunda rosewood tarafından 12 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. öncelikle ses kartı al falan urasmak istemiyorum evde idare eder bir referans kayıt için en düşük hangi processör ü kullanmalıyım..

pod2.0 pod xt pod x3

daha sonra,şimdiye kadar hiç kayıt programı kullanmadım..hangi programları tavsiye edersiniz..basit bir program olması benm için daha iyi olur.

laptopumun da özelliklerini vereyim:2 gb ram 2.2 ghz hız kalanı pek önmli deil sanırım..

tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekürler..

2. pod xt almalısın

ses kartı , preamp, mikrofon derken hem masraflı oluyor hem de ev için pek kullanışlı olmuyor.
    birgün yakaladığın tonu bir hafta sonra yakalaman da zor oluyor , mikrofon açısı, amfinin volume u eq su , pedalların ayarları vs ,

ben analog pedallarımı pod a giriyorum.

vox ac30 um olmasına karsın kayıt için kullanmıyorum
    nede olsa evde sesini açıp mikrofonlamak zahmetli,
    bununyanında pod ;
    usb interface olarak kullanılabiliyor
    yada paran varsa x3 falan tavsiye ederim.

kulaklığı takıp
    duyduğun soundu direk olarak bilgisayardaki programlarla orneğin cubase logic vs ile poroblemsiz kayıt yapabilirsin.

sana logic oneririm
    ben mac kullanıcısı olduğum için değil logic iyi olduğu için logic i öneriyorum.

laptopunun ozellikleri ram dısında pek de onemli değil.
    ram in yeterli ,
    cubase veya logic indirdikten sonra . pod xt ile kombine ettikten sonra gitar ile ilgili herhang bir ihtiyacın kalacağını dusunmuyorum
    davul vs yazmak için de addictive drums, veya ez drummer koaly ulaşabileceğin vst ler

midi yazma konusnda bilgin yok ise özel mesaj atıp yardım isteyebilirsin benden .

kolay gelsin.

Ze_uS bunu beğendi.
  3. eklemeyi unutmusum

pod 2.0 usb inerface olarak kullanılamadığından kayıt yapamazsın.
    ses kartına ihtiyacın olur
    o yüzden en az xt ye sahip olmalısın.

4. cevabın için çok teşekür ediyorum..bu konuda ihtiyacım olan neredeyse herşeyi söylemişin:)

5. ben de bir ses kayıt programı arıyorum. format atınca silindi ismini de bilmiyorum. Anlattığımdan yola çıkarak yardımcı olursanız sevinirim..
    şöyle ;
    kayıt yaptınız kayıt bitti bir kere daha receord tuşuna basınca hem o kaydettiğinizi çalıyor hem de üstüne çalacağınızı kaydediyor.. kayıt bittikten sonra bir kere daha kaydet deyince ilk ikisini çalmaya başlıyor ve yeni bir kayıt da üstün ekliyor. böyle bir birinden bağımsız şekilde kanal kanal kaydediyor. istediğinin sesini kıs istediğin sesini aç bağımsız yani.. ücretli sürümünde buları tek biir kayıt olarak mp3 formatına çeviriyor.. deneme sürümünde sadece bun işi yapmıyor . bu veya bu tarz bir program lazım..

6. Ya bu konuyu biraz daha acabilirmiyiz? line 6 Pod ux2 ses karti + line 6 pod 2.0 pro.(fasulye) + Behringer ultra g + 2+1 ile iyi sonuc elde edebilirmiyim acaba ? off off :S

7. ses kartı , mikser , mikrofon alayını aldım da midi şart mı

8. konuyu dağıtmayayım ama çaldığını kaydedeceksen midi ile şimdilik işin yok...altyapı olarak davul ya da sanal enstrumanlarla bass klavye için gerekli midi yazmak...alınacak birşey değil midi ama midi girişi kolaylaştıracak midi klavye alınabilir piyano çalma becerin varsa...iyi preampli bir ses kartı varsa mixer e de başlangıç aşamasında gerek yok...

Sownroth bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş