30W Amfi Önerisi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Juggernaut tarafından 15 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. Merhaba,

Yeni aldığım Ibanez RG2570Z ile kullanmak üzere, sadece evde kullanılacak ve 10Watt lık ilk amfimi değiştirecek bir amfi araştırıyorum. Bazen analog pedal (Boss DS-2) ama genellikle prosesörümü kullanıyorum. Dolayısıyla amfi üzerindeki efektlerle pek ilgilenmiyorum diyebilirim (çok büyük ihtimal clean channelda prosesör ile kullanırım). Aşağıda belli bir fiyat skalasındaki, düşündüğüm 30W amfileri yazdım. Aralarından bu bahsettiğim şartlardaki en tatmin edici performansı vereceğini düşündüğünüz ürünü önerebilirseniz memnun olurum.

- Marshall MG30DFX
    - Ibanez TBX30R
    - Laney LX35R (veya Laney LX35D aslında ikisi arasındaki farkı tam bilmiyorum, R reverb D delay miydi?)
    - Line 6 Spider III 30

Tabi bunların dışında fiyat olarak bu skalanın çok fazla dışına çıkmayan önerileriniz olursa da hay hay.

Şimdiden teşekkürler...

2. roland cube 30x dicem cok iyi bi alet..fiyatını bılmıyorum tam ..

3. Laney lx65r kullanıyorum r ler dediğin gibi reverb demek d ler efektli olan modelleri lx ler mg serisine oranla cok daha iyi amfiler bence analog setupla kullanıyorum gayet memnunum lx35r yi dene derim bana sorarsan fiyat aralığındaki en iyi amfilerden bi tanesi .

4. MGXXDFX serisi yerine VSXX serisini öneririm. VS230 çok hoştur mesela.

5. naparsan yap mg30 alma ilerde çok çekersin

6. gönül laney vc30 yada lc30 demek ister ama sanırım bütçeyi aşar :D bu yazdıkların arasından en kullanışlısı cube30x.hele vintage tonları ve jc120 simulasyonu çok güzel.

7. Laney LX35R

proceccor le kullanacaksan eğer o paraya daha iyisi olmaz

8. Line 6 Spider III , Orange ( Forumda var ) , Roland cube 30X

9. Marshall MG 30 DFX

10. Clean Channel'da Processor ile kullanacaksan ve Marshall alacaksan MG alirsan yazik olur. Hybrid Amfi al bence. Ya da Git Tech 21 PE 60 al processor bagla cal. Illa transistorlu istiyorsan. Clean kanalinda da lamba aktif bir hybrid de iyi sonuc verir. Marshall VS 100 gibi. Iyi olur.

11. Roland ın cube serisi başarılı fakat line 6 spider daha çok hoşuma gitti benim.

12. Bence fiyatına bakmadan bulabilirsen şu sırayla gider:

Peavey JSX 30 watt,
    Roland 30 watt
    Marshall MG 30 watt.

ben marshall kullanıyorum ve çok memnunum ancak bir şekilde Peavey JSX alacağım.

13. peavey jsx 30 oldukça pahalı bir amfi diğerlerine göre ve alltube olduğu için diğerleriyle karşılaştırılamaz bence.

14. İşte zaten bu yüzden para biriktiriyorum. Fiyat meselesi hep sorun olmuştur ama hiçdeğilse o fiyata değiyor. Bir kere alabilmeye bakar.

15. Roland ya da line6 işini falzasıyla görür roland geniş bir amfi her türü her ihtiyacı karşılıyor setup da sağlamsa işin rahat

16. Randall V2xnm clean tonu gerçekten temiz olan bir amfi...

Bu Sayfayı Paylaş