150 liram var yeni başlicam gitar önerisi olan ?

'Elektro Gitarlar' forumunda Narcoisis tarafından 15 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. :lol:

2. Şaka mı bu?

3. adam yeni başlayacağım diyor. millet de gülüyor. ne bilsin fiyatları. bilse burda işi ne hem. aah ah!

4. dostum 150 liran varsa git bir klasik gitar al. sakın ola ki elektro gitara bulaşma. ömrünü yer, kredi çekersin, haciz gelir, borçlardan kurtulamazsın gibi gibi.. ;)

5. 50 den başlar ucu açıktır...

klasik gitarlarda fiyatlar 60 ytl den başlar. eğer büyük bi şehirdeysen 60 ytl ye bir almira bulabilirsin iyi gitardır. ama tavsiyem biraz paraya kıyıp daha iyi bir gitarla başlaman. gitardan aldığın ses önemlidir. kaliteli bir gitarla öğrenmen daha kolay olacaktır. ayrıca akordu da kolay bozulmaz.
    kaliteli klasikler naturel görünümlü olur sakın benim ilk yaptığım gibi siyah bi gitar alma;)
    eğer para ayarlayabilirsen elimde bi tane sıfır gibi YAMAHA CG-111C var forumda satışa sundum linkini ekliyorum buraya yardımcı olabilirim.

http://www.turkrock.com/ftopic116445.html

6. dostum 150 liraya elektro gitar olmaz.alsanda hiçbir işe yaramaz.pişman olursun. 100 lira daha çıkıp ikinci el temiz bir cort x-6 alabilirsin.güzel gitardır yada sıfır bir cort x2 alabilrisin.cortlar başlangıç için iyidir. ibanez falanda alabilirsin ama ucuz gitarları pek işe yaramaz.

7. mua

mua

2
    0
    100
    Evet herkes doğru söylemiş. 150 liraya elektro gitar olmaz. Yani alsan bile iyi bir şey olmaz. Mesela başından paraya kıy çok iyi bir elektro gitar al bence; mesela Ibanez RG350 DX olabilir ve yıllarca kullanırsın. Ama illaki ben bu fiyata alacağım diyorsan sana ROCKson marka bir elektro gitar verebilirim. Gitar bana ait değil bir arkadaşımın. Tabiki iyice düşün taşın...

8. mua

mua

2
    0
    100
    Bu arada ne tarz müzik yapacağında önemli...

9. Selamlar
    150 liraya elektro gitar olur.
    Vivace veya vivance diye yazılan bir markanın stratocaster gitarını biliyorum. Benim gitar hocam 1 yıl bu gitarı çaldı.
    elimizden çok mexico fender geçti usa fender ve usa fender deluxe geçti. Bugüne kadar çok bolt-on gitar deneme fırsatım oldu ve sana güvence verebilirim ki bu gitarla elektro gitara başlayıp profesyonel olana kadar rahat çalabilirsin.
    Biliyorum marka vasat sayılabilecek bir marka ama boş atıp tutmuyorum. Mexico fendere yakın bir kalite var bu gitarda. Şuanda satılık ve fiyatı da 150 tl.
    Kesin alıcı isen görüştürebilirim. Bu gitarla başlayıp çok uzun zaman devam edebilirsin.
    Düşün ki bu yorumu yapana kadar squire-(bir çok)mim strat-usa strat-usa deluxe strat kullandım Ve tavsiye ediyorum bu gitarı. 150 tl ye daha iyi bir strat alamazsın.Kore olmayan squire lere bakma bile Onlar da 400 den aşağı değiller.
    Özel msj ile ulaşabilirsin.

10. Ucuz olması için 2. veya 3. ,o da olmadı 7. ele bakılmalı.

11. bence yeni baslicaksan ve paran yoksa git klask al dah daha iyi

12. Kesinlikle 2. el bir cort x2 almanı öneririm.Parasızlıktan 6 sene idare etti beni,her tarzı rahatlıkla çaldım,hem de manyetik takviyesi yapmadan.Sonunda jackson dr3'e terfi edebildim ama cort x2yi de hala unutamadım :D

13. 150 TLye ancak 3. el gitar alırsın, sadece elinde kalır. Tel alacaksın, kablo alacaksın, pena alacaksın, askılık, amfi derken... hiç devam etmiyim. Başlangıç için 2. el en kötüsü 350-400 TL lazım. Onunla da sadece evde alıştırma yapabilirsin. Ne yazık ki iyi ses iyi ekipmandan geliyor, o da eşek yükü para. Burası da Türkiye.

14. eleman mesaji atip konuyu terk etmis : )

15. Yahu beyler, adam iyi ki bir yardım istemiş, ağzına sçlmış resmen. Moral bozmak kolay, soğutmak ta kolay, Biz çalmaya bugünün parasıyla 70 liralık Vision ile başladık. Öyle Cort Mort vb. ucuz ama kaliteli alternatif markalar da yoktu bizim zamanımızda. Manuel Raymond dahi yoktu hatta! Yardım etmeye çalışanlar hariç müzik sevgisine 17 yılını adamış bir insan olarak diğerlerini kınıyorum. Yardım etmeyeceğiniz, yol göstermeyeceğiniz adama mesaj atmayın başlığını kirletmeyin, müzik sevgisi ile oynamayın. Ayıptır!

Bu Sayfayı Paylaş