AAA Maple ???

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda wodyy tarafından 22 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. merhabalar arkadaşlar

  internette dolaşırkenn bi gitar gördüm. yazılan yorumlarda AAA MAPLE oldugunu savunanlar olmuşş. bu AAA MAPLE dedikleri meret gibson gibi üst seviye gitarlarda kullanılıyormuş... amaa nedir neyin nesidir bi türlü anlayamadım :D var mı bu zımbırtıyı bilen biri yav ??

  http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=6297&gid=169
   
 2. Arkadaşım AAA Maple sapta kullanılan ağacı temsil ediyor diye biliyorum...Yani sapta flame maple düşün yada şöyle söylim saptaki maple ağacın çizgileri manyetiklere paralel şekilde kat kat sapın ucuna kadar gidiyor.Hem hoş bir görüntü sunuyor hemde benimde bildiğim kadarıyla kaliteli gitarlara böyle şeyler yapılıyor ki ben en çok fender de gördüm...
   
 3. bu a lar ağacın üzerindeki hareleri simgeleyen bir ölçü gibi düşünebilirsin AAAAA ya kadar gördün daha üstünü görmedim yani bu a lar (hareler)ne kadar çok olursa ağaç o kadar değerli oluyor çok hareli ağaç büyük yaşlı ağaç demek buda tona güzel etki ediyor.
   
 4. Yalnız dikkat edin, bu AAA olayı firmadan firmaya değişebiliyor, yani; Gibson firmasının AAA sı başka bir birmanın AA veya AAAAA sı olabilir.

  Kolay gelsin...
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş