Süper Baba

'Forum Meydanı' forumunda Crom tarafından 29 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]


  Dizide üç çocuklu boşanmış bir baba olan Fikret Aksu'nun namı diğer Fiko (Şevket Altuğ)'nun çocuklarıyla olan ilişkileri ve aşkları konu alınmıştır. Fiko, Çengelköy'de sabit bir işi olmayan yardımsever bir insandır. İlk aşkı, en yakın arkadaşı Nihat (Sümer Tilmaç)'ın kız kardeşi İpek (Jülide Kural)tir ve Fiko, hayatındaki en büyük hatayı yaparak Şule adındaki zengin bir kadınla evlenir. Bu evlilikten 3 çocuğu olan Fiko, İpek'i bir türlü unutamaz ve birkaç yıl sonra boşanır.


  Fiko, İpek ile ilgili hislerini yeniden canlandırmaya başlamışken beklenmedik bir kararla İpek ABD'ye gider. İpek'in bu kararı Fiko için bir yıkım olmuştur ve intihara kadar sürüklemiştir. Sonraki zamanlarda oğlunun okulundaki Fransızca öğretmeni olan Deniz (Şevval Sam) ile bir aşk yaşamaya başlayan Fiko, en yakın arkadaşı Nihat'la bu yüzden kavga bile etmişlerdir. Sevdiği kadının gerçek adının Deniz değil de Derya olduğunu öğrenen Fiko, sadece isminin değil hayatınında farklı olduğunu görecektir. Deniz'in geçmişte saplantılı bir ilişkisi olmuş ve bu açığa çıkmıştır. Deniz'in saplantılı aşığı ile karşı karşıya gelen Fiko, saplantılı aşığı öldürmek suçundan hapse girer. Daha sonra görülen davalarda suçsuz olduğu anlaşılan Fiko, bu aşkına da kavuşamamıştır.


  Hapishanede dertli arkadaşı Celal'in derdine çözüm bulması gerektiğine inanan Fiko'nun bu kararı kendi hayatını da etkilemiştir. Celal, kızı Zeytin ile kızkardeşi Elif'e göz-kulak olmasını istemiştir. Bu konuda elinden gelen herşeyi yapan Fiko'nun Elif (Bennu Yıldırımlar) ile arasında bir çekim başlar.İlk başlarda Fiko, Elif'in yaşı yüzünden bu ilişkiye uzak dursa da zamanla kendisi de bu ilişkiyi kabul etmiştir. Fiko'nun dizi bittiğinde bilinen en son aşkı Elif olmuştur.


  Dizi içerisinde Fiko'nun büyük kızı Zeynep'in özgürlük çabası, oğlu Alim'in aşkı ve Çengelköy semtindeki esnafın dertleri, sohbetleri anlatılmıştır.

  Oyuncu - Karakter
  Şevket Altuğ; Fikret Aksu (Fiko)
  Jülide Kural; İpek
  Şevval Sam; Deniz
  Bennu Yıldırımlar; Elif
  Sümer Tilmaç; Nihat
  Yeliz Tozan; Zeynep Aksu (1993-1994)
  Sevinç Erbulak; Zeynep Aksu (1994-1997)
  Eray Demirkol; Alim Aksu
  Payende Çizmeci; Mine Aksu
  Selçuk Yöntem; Celal
  İhsan Devrim; Yakup Dede
  Metin Çekmez; Cevdet
  İsmet Ay; Sermet
  Aytaç Yörükaslan; Yusuf Kaptan
  Seray Gözler; Şule
  Nihat Nikerel ;Arap Kadri
  Serpil Tamur; Sabire
  Bican Günalan; Zabıta Kudret
  Suna Pekuysal; Sütnine Üftade
  Ayşegül Ünsal; Emel
  Kürşat Alnıaçık; Haluk
  Kenan Işık; Haluk'un babası
  Ümit Çırak; Cemil
  Mehmet Ulay; Hasan Basri
  Abdullah Yüce; Rasim Baba
  Yusuf Basmacı; Selami

  Wiki den alıntı...
  ......

  Aradım, başlığını bulamadım. Varsa mod'lar gereğini yapar zaten.

  Evet, Türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi dizilerinden biridir. Müziklerini Yeni Türki yapmıştı. Hatta dizinin müziklerinden oluşan albüm çıkarmışlardı. Yorumlarınızı alalım. :)
   
 2. olsada izlesek :) ne izlerdik zamanında.
   
 3. Kesinlikle çok zevk alarak izlerdim ah böyle kaliteli diziler artık yok!
   
 4. 90 lar da büyüyüp izlemeyen yoktur. ne güzeldi...
   
 5. dizilerin az kaliteli ve guzel oldugu zamanlar...

  Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
   
 6. Ve 3 saat sürmediği zamanlar. :)
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş