Samsung Dizüstü Bilgisayar Rezaleti

2008 Kasım ayında hem kendime hem kardeşime Samsung’un R510 modeli bir laptopunu satın aldım. Aylarca problemsiz kullandım ama bir akşam kardeşimle aynı prizde takılı kullanırken kısa devre yapıp adaptörünü yaktı. Bende kardeşimin adaptörüyle deneyecektim ama daha prize takmadan bilgisayarıma taktığımda adaptöre elektrik geldiğini gördüm ve o da yanmadan hemen çıkardım. Yani bir şekilde gücü geri veriyordu. Sonra Samsung Çağrı Merkezini arayıp bakırköy servisinin adresini ve telefonlarını doğruladım. Paketleyip kargo ile kendilerine gönderdim. Gönderdiğim tarih 17.08.2009,18.08.2009’da da ellerine ulaştı. Tabi gönderirken bir mektupta “arızanın elektrik kaçağı olduğunu sadece adaptörün bozuk olmadığını” belirtmiştim. Ardından her hafta en az 2 3 kere yetkili servisi arayıp durumunu sorduğumda aldığım cevap hep aynıydı, “yurtdışından parça gelecek bu biraz uzun sürebilir halledip geciktirmeden yollayacağız” şeklinde...

Aradan bir aya yakın bir süre geçmişti ve bu sefer çağrı merkezini arayıp durumu öğrenmek istedim. İlk şoku burada yaşadım, benim dizüstü bilgisayarımın servise giriş tarihini 04.09.2009 olarak göstermişlerdi. Tabi bunu ben çok fazla önemsemedim çünkü elimde kargo faturası ve ulaştı bilgisi vardı. 1.5 ay süre geçene kadar hiç problem çıkarmadım ve sorunumu çözmelerini bekledim. En sonunda dayanamayıp aradım ve bilgisayarımın tamiri bitmediyse yenisini istediğimi açıkladım. Ertesi gün bana kargoyla bir bilgisayar geldi ve ben sevinçle kargomu açtığımda ne göreyim! Benim bozuk bilgisayarım hiç ellenmeden kontrol bile edilmeden geri gönderilmiş, yanına fason bir adaptör konulmuş (o da işe yaramıyor) ve içinde bir servis kağıdının altında dalga geçer gibi şu yazı vardı;

“Bilgisayarınızın aksesuar arızası olduğu için yenisi ile değiştirme talebinizi yerine getiremiyoruz”

Ben bunu gördüğümde adeta deliye döndüm ve yetkili servisi aradım ama saatlerce telefonları meşgul olduğu için ulaşamadım. Çağrı merkezini aradım ve her zamanki gibi sorunumu çözmekten ziyade sakin olmamı telkin etmekten başka hiçbirşey yapmadılar. Sonradan hem çağrı merkezinden hem yetkili servisten yazılı ve sözlü olarak bana bilgisayarımı servis süresince değiştirmedikleri ve kontrol bile etmeden geri yolladıkları için para iadesini istedim. Bana geri dönen olmadı tabiki. Ardından sikayetvar.com’a ( http://sikayetvar.com/svf-sikayet-full--0-0-0--487193-.html ) yazdım. Oradaki şikayetime istinaden arayıp konu ile ilgileneceklerini söylediler ama aramalarının üzerinden (15.10.2009) iki haftadan fazla süre geçti ve ben hala mağdur durumdayım. Çağrı merkezini arıyorum onların konudan haberleri yok, yetkili servisi arıyorum Samsung ile görüştüklerini, bana en kısa zamanda döneceklerini söylüyorlar ama artık dayanacak halim gerçekten kalmadı. Gidip olay çıkartsam, kavga etsem ben suçlu olacağım. Öfkeden kuduruyorum.

Bugün bilgisayarsız kalışımın 74. günü bir hafta içinde sonuç çıkmassa hukuksal süreci başlatacağım.

Benden bir tavsiye Samsung ürünlerini alırken iki kere düşünün. tamam güzel şeyler üretiyorlar ama olduda bozulursa işte böyle sürünüyorsunuz.

Geçmiş olsun. Gidip kavga etmeye hiç gerek yok. Tüketici mahkemesine başvurun, kısa sürede sonuca kavuşur. Bu tarih değiştirme olayını da mutlaka bahsedin yaptıkları büyük terbiyesizlik...

Sende benim gibi yap ve artık Samsung'dan uzak dur. Ben artık, gerçekten Samsung'un dandik mallar ürettiğine inanmaya başladım. Bir kere kendilerinden DVD player aldım ve pişman oldum. Rezil bir şeydi. Ne adam akıllı CD okudu, nede DVD. Geçen servise gönderdim, cihaz daha fazla gürültü yapmaya başladı. Piyasada satılan 50 TL'lik dandik DVD playerler bile Samsung'un DVD player'inden daha iyidir eminim. :)

O yüzden anti-Samsung diyorum. :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
anti-samsung yeni nickim oldu zaten:)

samsung dvd playerlerın en kötü huylarından birisi cd seçmesi. orjinal windows cdsini okumadığı bile görülmüştür :D

Bu arada dava ettim 28 Aralık günü sonuçlanacak. 4 Ay geçti bakalım hakkımı alabilecekmiyim yoksa sürünmeye devam mı?

uurdmc demiş ki:
anti-samsung yeni nickim oldu zaten:)

samsung dvd playerlerın en kötü huylarından birisi cd seçmesi. orjinal windows cdsini okumadığı bile görülmüştür :D

Bu arada dava ettim 28 Aralık günü sonuçlanacak. 4 Ay geçti bakalım hakkımı alabilecekmiyim yoksa sürünmeye devam mı?

Bilgilendirirsiniz bizi de.

Samsung un telefonları kadar dandik ( titreşimle melodiyi aynı anda bile yapamayan, dokunmatik telefon çıkartıp insanı eziyete sürükleyen),

Samsung un Harddiskleri kadar dandik( sürekli arıza çıkartan, bad sector e uğratan, zınk diye bozulup tüm projelerimi ortadan kaldıran),

Samsung un Buzdolapları kadar dandik( içinde sürekli bir koku barındıran),

Samsung un Monitörleri kadar dandik ( Panel sorunu olan ve heryeri çince yazıyla dolu olan sürekli dalgalanan),

Malları vardır.

Sakın olaki Samsung markasına para vermeyin. Okadar çok başım ağrıdı ki. Her seferinde kendimi zorlamama rağmen. Artık yok. Samsung bitmiştir benim için.

Çok geçmiş olsun dostum.

Ayrıca Samsung'un garanti serviside kötü. En azından Türkiye de. :) DVD RW'leride iyi değildir. Bir süre sonra kendi yazdığı CD'leri DVD'leri okuyamıyor.

Osxfang2 demiş ki:
Samsung un telefonları kadar dandik ( titreşimle melodiyi aynı anda bile yapamayan, dokunmatik telefon çıkartıp insanı eziyete sürükleyen),

Samsung un Harddiskleri kadar dandik( sürekli arıza çıkartan, bad sector e uğratan, zınk diye bozulup tüm projelerimi ortadan kaldıran),

Samsung un Buzdolapları kadar dandik( içinde sürekli bir koku barındıran),

Samsung un Monitörleri kadar dandik ( Panel sorunu olan ve heryeri çince yazıyla dolu olan sürekli dalgalanan),

Malları vardır.

Sakın olaki Samsung markasına para vermeyin. Okadar çok başım ağrıdı ki. Her seferinde kendimi zorlamama rağmen. Artık yok. Samsung bitmiştir benim için.

Çok geçmiş olsun dostum.

Elektronik işi biraz şans işi. Abartı olmuş bunların hepsi aynı kişinin başına gelmişse... Benim evde kullandığım 22" monitörüm de samsung, 32" lcd tv de samsung ve ikisinden de son derece memnunuz... Almadan önce iyi araştırmak gerekiyor. Şans faktörü de var tabi dediğim gibi.

Ben samsung çamaşır makinası aldım , çok memnunum neredeyse kuru gibi çıkarıyor çamaşırları takır takır çalışıyor cocuk kilidine kadar herşeyi mevcut herkesede tavsiye ederim.

Selamlar tekrar,

Bir süre önce tüketici heyetine başvurdum ve benim lehime karar çıkması üzerine tekrar samsung ile görüşüp belirtilen ücreti talep ettim, kavga ettim vs. Sonuç çıkmayacağını biliyordum ve çıkmadı da. Sonra mahkemeye başvurdum. Hala dava sürüyor ama sonucun lehime çıkması kesin görünüyor. Tek kaybım zaman, bunun için de dava açmayı düşündüm ancak bu ağır ve zor işleyen bürokrasi ile daha fazla sinirlerimi yıpratmak istemediğim için vazgeçtim. Bu süre zarfında da insanların benim gibi mağdur olmamaları için herkesi bilgilendirmeye çalışıyorum.

Bu adamlar her sektörde var ama sadece tek bir işi düzgün yapabiliyorlar. Monitör. Geri kalan tüm ürünleri berbat, monitör harici servisleri de aynı şekilde.

Bilgisayarımı servise göndereli tam 9 ay olacak 3 gün sonra...

Sonuçlandığında tekrar buradan bilgilendireceğim arkadaşlar...

Evet arkadaşlar. Merakla beklediğiniz dava 4. icra mahkemesinden döndü ve tüketici mahkemesine göre fiyatı 987 küsür liranın üstünde olan bedel için tüketici heyetinin raporu kanıt gösterilemeyeceğini iddia ederek icra takibini sona erdirmeye karar verişler. Şimdi onların mahkeme masraflarını da biz ödeyeceğiz. Memleketimin adaletini seveyim ben be! Lanet olsun!

Ama bu burada kalmayacak muhtemelen temyize gideceğim elimden gelen ne varsa yapacağım. Beter olacaklar...

Geçmiş olsun. Mahkeme sonucuna çok üzüldüm. Umarım temyizden olumlu bir sonuç çıkar. Bu ülkede paranızla bile rezil oluyorsunuz, parasızları düşünemiyorum.

Teşekkür ederim dostum.

Temyizden de dönerse artık hukuksal olarak götürebileceğim yere kadar sürdüreceğim. Son çare olarak laptopu kafalarında kırmaya kadar yolu var...

ewt dava olayına girmen mantıklı bazen sony bile ilgisiz davranabiliyor bnmde sony bilgisayarımın adaptörü bozuldu hemde daha 10. gününde ve şuan beklemekteyim bakalm ne olucak

samsung lcd monitörlerde siyah nokta yani eksik pixel denilen olay oldukça sık rastlanmaktadır arkadaşlar... Görüntü işleme derslerinde okulda ve gerek arkadaşlarımda gerekse de kendi monitörümde max. 3 tane karanlık pixel ( eksik pixel ) olduğuna kendi gözlerimle şahit oldum. Ancak samsunglarda bu karanlık pixel mevzunun çok nadiren 4 e düştüğünü gördüm genelde 6-7 bandın da bolca gezinmekteler :) Alacak arkadaşlara duyurulur. Bu dediğim durumu şu şekilde hepsini olmasa da bir kısmını test edebilirsiniz :
masaüstü arka planınızı bembeyaz bir renk yapın daha sonra dikkatlice bakın ekrana her yere ama arkadaşlar yada printscreen yapıpı paintte kaydedip zoomlama yoluyla da pratik olarak bir kısmı görülebilir. Hepsini görmek için led ile elektron pompalamak gereklidir bu da labaratuarlarda olabilecek birşey milimikron boyutlu eksik pixeller olabileceği için ...

panik_431 demiş ki:
Sende benim gibi yap ve artık Samsung'dan uzak dur. Ben artık, gerçekten Samsung'un dandik mallar ürettiğine inanmaya başladım. Bir kere kendilerinden DVD player aldım ve pişman oldum. Rezil bir şeydi. Ne adam akıllı CD okudu, nede DVD. Geçen servise gönderdim, cihaz daha fazla gürültü yapmaya başladı. Piyasada satılan 50 TL'lik dandik DVD playerler bile Samsung'un DVD player'inden daha iyidir eminim. :)

O yüzden anti-Samsung diyorum. :)
Aynısı benim başımada geldi 50tl'e pirahana diye bi markanın aldım 6 aydır çıtsız calısıyor maşallah xD

Geri