Oktay Sinanoğlu

O. inanoğlu gibi bi insandan nasıl oluyo da yeteri kadar yaralanamıyoruz anlamıyorum.Bi yazısında kendisi de evrenkentlere( :) ) gittiği zaman olayla ilgili olması gerekenlerin ortada olmayışından yakınıyo.Bizim okula gelmişti geçenlerde şu dna olayıyla ilgili bi konferans vermek üzere,benim kendi arkadaşlarım dedi 20 dk sonra çıktık diye.Bu çok üzücü

O.Sinanoğlunu gerçekten çok seviyorum.İnternette onun adına kurulan siteler de var.Ancak Oktay Hoca da şu dikkatimi çekti.Konuşmalarını dinlemişseniz eğer dinlerken zorlanıyorsunuz.
Hiçbir kekeleme yok ,hiçbir anlatım bozukluğu yok kullandığı cümlelerde ama konuşma tarzı yoruyor beni.Sebebini bilmiyorum nedense.
Bu arada TDK (Türk Dil Kurumu) nın sitesinden Oktay hocanın videosunu indirip izleyebilirsiniz.

Bursa'da katıldığı bir konferasın ses kaydı vardı elimde. Başlık yeniden yukarılara çıkınca onu yükleyip buraya link vereyim dedim ama bir baktım ki formatta gitmiş :( Bu arada evrenkent sözcüğünü anlamamış olanlar olabilir; hoca bu kelimeyi üniversite kelimesinin yerine kullanıyor. İnternet için de öğütbağ gibi bir alternatifi mevcut. Umarım yanlış yazmamışımdır...

kendisi hakkında pek bir bilgim yok;tek bildiğim vize için "bye bye türkçe"adlı kitabını okumak zorunda olduğum.. :roll:

Türk Dilinin iyi ve doğru kullanılması ve Üniversitelerde yabancı dille eğitim yapılmaması konusunda yazmış olduğu kitaplar ve yayınladığı kitaplar oldukça gerçekçi... Türk Einstein ı olarak bilinen bilim adamımız çok genç yaşta profösör olmuştur... Yaptığı bir çok çalışmayla nobel e aday bile gözterild... Oktay Sinanoğlu'nun kitaplarının okunmasını şiddetle tavsiye ediyorum, özellikle de "Hedef Türkiye" yi okuyun...

Seni Bye Bye Türkçe kitabını okumak zorunda bırakan biri olduğu için sevinmelisin bence. Radio Gaga'nın belirttiği Hedef Türkiye'de okunması gereken bir kitaptır. Bunun haricinde Ceviz Kabuğu'na katıldığı bir dizi programın derlemesi ve özeti şekilde olan ''Türkiye ve Türkçe Üzerine Oynanan Oyunlar'' adlı kitabı da şiddetle tavsiye ediyorum.

Geri