Digidesign Digi 002Rack / Pro Tools hakkinda bayagi bir soru

xerophyte demiş ki:
ben teorik olarak şöyle düşünüyorum:
Davul dışındaki diğer enstrümanları bildiğimiz kanal kayıt.(teker teker)
Davulu ise bir mixer yardımıyla stereo. Araya mixer sokarsam davul ile diğer enstrümanlar arasında ses farkı olur mu bilmiyorum? Sadece teorik olarak söylüyorum bu işi. Yani kafamdan destekli atmaya çalışıyorum.Şu anlık pek anlamıyorum bu işlerden daha doğrusu müziktek ten okuduğum kadarıyla biliyorum,pratiğe dökemedim.
Önümüzdeki hafta öss var ondan sonra başılıyorum inşallah. Bana şans dileyin :D
Selam ben de Bursadayım.İstersen gel izim kayıt ortamımızı gör fikir sahibi olmuş olursun en azından tecrüben olur.Değişik sistemler görmek insanın ufkunu genişletiyor.Bende m-audio audiophile ses kartı var.Sonar kullanıyorum.Ve gitar ve bass için rack line6 bass ve gitar pod var.Bir de m-audio tampa rackmount mic preamp var.Mic olarak ise sennheiser e855 dynamic ve condenser olarak da audio technica at3035 var.
Sevgiler

bursa da nerede konaklamaktasın kardeş? :D

gerçekten görsem çok iyi olur.
hep buralardan okuyorum ama programlar nasıl çalışır,kullanılır,nasıl kayıt yapılır hiç bilmiyorum,sadece okuyorum.

xerophyte demiş ki:
bursa da nerede konaklamaktasın kardeş? :D

gerçekten görsem çok iyi olur.
hep buralardan okuyorum ama programlar nasıl çalışır,kullanılır,nasıl kayıt yapılır hiç bilmiyorum,sadece okuyorum.
Görüklede oturuyorum.Ben sana telefonumu yollayayım ö.m ile.Haftaya pazartesi bursaya geri döneceğim.Ondan sonra istediğin zaman gelirsin.Hiç çekinme yardımım olursa ne mutlu bana :)

önümüzdeki pazar şu öss yi bir atlatayım ondan sonra görüşürüz sık sık. :D Sende önümüzdeki hafta geliyormuşsun zaten.
oh oh çok iyi oldu bu iş valla.
Kuracağım sistem de de yardımcı olursun belki

Atalay demiş ki:
sennheiser e855 ile ben de çok iyi kayıtlar yapıyorum. sıcak frekansları iyi alıyor.
Sevgili Atalay
ben mikrofonu sadece vokal için kullandığım için artık sennheisere ihtiyacım kalmadı.Satacağım ama fiyatları nedir hiç bilmiyorum.Piyasada kaça gidiyor ikinci elleri biliyor musun?

xerophyte demiş ki:
önümüzdeki pazar şu öss yi bir atlatayım ondan sonra görüşürüz sık sık. :D Sende önümüzdeki hafta geliyormuşsun zaten.
oh oh çok iyi oldu bu iş valla.
Kuracağım sistem de de yardımcı olursun belki
Tabii seve seve yardımcı olurum.Hem acele etmemiş olursun.Biraz araştırma yapmış olursun.Ben aceleciliğim yüzünden zamanında çok hata yaptım çünki

Sevgili Atalay
ben mikrofonu sadece vokal için kullandığım için artık sennheiser e855 e ihtiyacım kalmadı.Satacağım ama fiyatları nedir hiç bilmiyorum.Piyasada kaça gidiyor ikinci elleri biliyor musun?

Benim ampli mikrofonlamak için microfona ihtiyacım var. Bu mikrofon işimi görürmü? Daha doğrusu bu mikrofon işini iyi yapar mı? Özellikle distortion tonlarında kayıp olmamasını istiyorum.

Selam Evet biz elektrolit olarak şenliklerde çıktık.Ama baya bir kötü çaldık.Yani o konseri baz alma bizim grubu değerlendirirken.Ayrıca mikrofonun işini iyi yapacağına inanıyorum ama sen acele etme.
Yanlış anlama mikrofonu satmak benim canıma minnet :) ama elimdeki pod xt yi görünce mikrofon yerine bu aletten almak isteyebilirsin.
Yakında görüşürüz.
Sevgiler.

xerophyte demiş ki:
Sevgili Atalay
ben mikrofonu sadece vokal için kullandığım için artık sennheiser e855 e ihtiyacım kalmadı.Satacağım ama fiyatları nedir hiç bilmiyorum.Piyasada kaça gidiyor ikinci elleri biliyor musun?

Benim ampli mikrofonlamak için microfona ihtiyacım var. Bu mikrofon işimi görürmü? Daha doğrusu bu mikrofon işini iyi yapar mı? Özellikle distortion tonlarında kayıp olmamasını istiyorum.

Ben kullanıyorum ve işini iyi yapıyor. Asıl olay biraz da kayıttan önce mikrofonu iyi yerleştirmekte. Birkaç kayıt al, birkaç nokta dene. Mikrofon nerede senin istediğin gibi ses alıyorsa orada birak ve asıl kaydını yap. Mikrofon iyi.

baslikla alakasiz ama yine de soracagim beni affedin:

PRESONUS FIREPOD (8 mikrofon preamp'li firewire ses kartı)

Arkadaşlar bu firma ve bu kartı nasıl bilirsiniz?
Beni şahsen etkiledi çünkü,grup kaydı yapacağım ve bu yüzden(davullar) bolca mic line in ve preamp e ihtiyacım var. Digidesign fiyatı yüzünden beni aşıyor ama bu kartı zorlayabilirim belki...

Firepod saglam bir alet. Presonus mikrofon pre'lerinin kalitesi gayet iyidir. Memnun kalirsin. Butceyi biraz daha zorlayabilirsen yine Presonus'un Digimax LT'sine de bir bak:

DigimaxLT-large.jpg

Çok şık protools LE hardware i gibi ama her kanal için volümü var. Softwaresiz olduğundandır. İy igörünüyor. Kayıt programın ve ses kartın varsa bu alet işini görür.

Geri