Şebek Heavy Metal Fanzin

'Müzik - Genel' forumunda childd tarafından 14 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Aptülika ,arda turaç usta kalemlerin çıkardığı bir fanzindi.İlk 'te bildiğiniz üzere karikatür üzerine kuruluydu.Sonra heavy metal fanzin'e dönüştü.Kaliteli yazılar yazılırdı,güzel köşeleri varmış.İnsanları sayıyı beklerken heyecanlanırmış.Sayı hemen bitti mi,diğer haftayı beklermiş.Ama bir türlü geçmezmiş sanırım.

  saxon,running wild,motorhead,accept, vs. gibi grupları yeni nesil heavy metal dinleyicilerine öğretmiş olan oluşumdur tabi o zamanlar internet bu kadar gelişmemişti.Açıkçası ben dergiyi okumadım o zamanki dönemlerden bahsediyorum sadece.

  ekşi sözlükteki bir entry'ide giriyim şuraya

  ilk başlarda karikatür dergisiydi, sonraları metal tayfasının işgaliyle karikatür kalktı dergiden ve tamamen müziğe yer verilmeye başlandı... daha sonraları (epeyce sonra bu; kapanmaya yakın) kağıt kalitesi artırıldı, ebatlar küçüldü lakin dergi satışı istenen rakama ulaşmayınca yayına ara verildi... en sonra 3-4 sayı kadar poster ilavesiyle, harika tasarımıyla buluştu okuyucusuyla ve hüzünlü bir şekilde veda etti okuyucusuna... halen aslıhan pasajı'nın üst katında kazık bir fiyata temin edilebilir bazı sayıları... 146-156 arasındaki sayıları cilt haline getirip piyasaya sürmüşlerdi bir de; vakt i zamanında almamıştım, arıyordum uzun zamandır; dün istiklal caddesi'nin alakasız bir yerinde bulup aldım hemen..

  birinin yazdığı entry'dir.

  Kimine göre doğru bir dergiydi kimine göre yalnış.O dönemlerde okuyanlardan alalım sözlerii.

  Aradım konuyu göremedim forumda.

  Ben sadece biraz anlatmak istedim.
   
 2. hala elimde sayıları mevcut ama zamanında gazete diye annemin kullandıklarıyla attıklarıyla birlikte kilolarca vardı elimde. şimdi toplasan 25 -30 tane kalmıştır. şebek kültürü çok özeldir. dergi deyince bildiğiniz dergi zannetmeyin ucuz olsun diye kağıdının kalitesi çok düşüktü son zamanları biraz kaliteli çıkmaya başlamıştı.sonra non serviam , enred falan çıktı ama bende koptum fanzin kültüründen. :)
   

Bu Sayfayı Paylaş