yeni başlayacağım bass gitar ve ekipman önerisi

'Bas Gitar Ekipman ve Aksesuarları' forumunda anthracite tarafından 15 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

1. Öncelikle herkese selam. Bu aralar bass coverlarına kafayı takmış durumdayım ve kendime ekipman alıp evde kendimce çalmak istiyorum. Öyle çıkıp konser vereyim barlarda çalayım gibi bir amacım yok. Bass gitar ve ekipmanlarından zerre anlamam. Buraya yazmadan 15 dk araştırdım ve işin beklediğimden biraz karışık olduğunu gördüm. Sizden yeni başlayacak biri için bass gitar ve ekipman önerileri bekliyorum. Mesela
    http://www.youtube.com/watch?v=O_LLxlMKoXM&feature=related
    böyle bir cover yapabilmek için neler lazımdır. Elimde creative 4.1 ses sisteminden başka hiç bir şeyim yok. Bütçem fazla değil en fazla toplamda 400 lira verebilirim. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

2. Ses sistemine baglamanı istemem çünkü drive kullanıcaksın bu tonu elde etmek için. 400 tlye 2. el ne alınabilire gelirsek..

2.el Cort ab4 aktif....200 tl 2 elleri. ( genel )

2.el İbaneaz 10b bas amfisi....100 tl 2. elleri. ( genel )

2. el Boss ODB-3 over drive pedalı....85-100 tl arası.

Bunlar işini görebilir bu tarz coverlar için. Tabi bu önerdiklerim marka ve modellerini değiştirmek mümkün seçenek çok. Ama benmim önerim budur.

Fakat analog değil de prosesör olsun daha farklı yonlar eldeetmek istiyorum dersen DigiTech BP50 lerin 2. elleri 120 ytl civarlarında. Onlarada bakabilirsin.

3. ekipmana basta ne ihtiyacin olacak mi al bas gitari ogren sonra kafanda bi lezzet olusur onun dopgrultusunda ne istedigine karar verirsin. ab4 action baslangic icin uygun cidden.

Bu Sayfayı Paylaş