Radial ProRMP ile Reamping?

'Müzik Teknolojileri & Kayıt Forumu' forumunda bluecrow tarafından 16 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar merhaba,

Değişik bir sorum olacak. Geçen hafta Radial firmasının ProRMP modeli reamp kutusunu aldım. Anfimi yakın zamanda sattığım için aleti Studio Projects VTB-1 preamp ile denemeye kadar verdim. Önce gitarımı VTB-1'in ön tarafındaki Hi Z girişine bağlayıp kuru bir DI kanalı kaydettim (tamamen SS olarak kayıt yaptım), gitardan VTB-1'e ordanda Cubase'e giden sinyal son derece sağlıklıydı.

Bu seferde lamba sesi karıştırmadan kaydettiğim DI Gtr kanalını Radial ProRMP'yi kullanarak tekrar VTB-1'e göndermek ve bu sefer lamba sesi karıştırarak başka bir kanala kaydetmek istedim.

İşte tam bu noktada tüm bağlantılarımı ve kablolarımı defalarca kontrol etmeme rağmen reamp kutusundan gelen sinyal VTB-1 tarafından algılanamadı...

Aslında VTB-1'in line girişine ses kartımın (M-Audio Projectmix) çıkışından unbalanced 1/4" TRS kablo bağladığım zaman son derece düzgün bir biçimde "reamping" işlemini gerçekleştiriyor ama benim anlamadığım Instrument Level giriş kabul eden bir preamp'in reamp kutusunun çıkışını nasıl algılamadığı?

Forumlardaki kullanıcı arkadaşların konu ile ilgili deneyimlerini öğrenmek isterim.

Teşekkürler.

Bu Sayfayı Paylaş