Egde zero bridge problemi

L

lanetlimetalist

arkadaşlar dün ibanez RG2550Z gitar aldım.bildiğiniz gibi gitarın köprüsü edge zero.sorunda burda, köprünün arkasına takılan bir vida var.aynı vida zero point köprülerde de vardı.bunun sayesinde kilitler açılmadan vidanın takıldığı telin notasının bir ses kadar aşağıya alınabildiği yazılmış bi çok yerde.fakat ne kadar denediysem yapamadım.bilen birisi varsa yardımcı olabilir mi?veya böyle bi şey yoksa bile ne işe yarar bu vida?

şimdi o notayı aşağı alma işi şöyle oluyor o vida dediğin mikro akort burgusu nı iyice sıkıyosun sıkıyosun sıkıyorun taaa altındaki ittiği çubuğu sonuna kadar itene kadar (devrik oldu idare edin :D) sonra normal burgudan gitarın akordunu ayarlıyorsun tam olarak ama bu bölüm seni gıcık edebilir... ardından kitliyorsun sonra da o mikro akord burgusunun orda gördüğün üzere yarım yada 1 notalık bi boşluk oluyor hoş tavsiye etmiyorum kendimde yapmıyorum ama oluyor denedim oldu benim gitarda...

yau bide bilmeden etmeden nie floyd gitar alıyonuz anlamamki...

vida ne işe yarar ne demek :D o senin mikro akord burgu-n... şimdi floydlu gitarlarda kilit sistemini sıktığında az biraz akord kayar bu kaymayıda bu akord burgularından yada senin tabirinle vida lardan ayarlayabilirsin :D

• Konu Sahibi Konu Sahibi
sevgili arkadaşım bilmeden etmeden gitar alıyosun dediğin adam 11 senedir gitar çalıyor.5 senedir de gitar eğitmenliği yapıyor.biraz daha saygı.mikro akort burgusu dediğin şeyin adıda nuttur bu arada.edge zero köprü hayatında gördün mü bilmiyorum ama bahsettiğim şey nut değil(senin tabirinle mikro akort burgusu)

Geri