tremolo kolu hakkında genel bilgi olmsa nlur vb.

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda bu-rock_58 tarafından 5 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. yeni alacağım gitarın tremolo kolunun olup olmaması hakkında bilgiye ihtiyacım var
   
 2. alacağın gitara göre temin edilebilir bişey tremolo kolu.olup olmaması tamamen senin çalma tarzına bağlı.
   
 3. sabit köprülü bir gitardanmı bahsediyorsun yoksa ?
   
 4. bazı tremolo barları temin etmek zor olabiliyor. alırken olması senin faydana olur. gerçi gitar sabit köprüyse kilitli akord sistemi yada köprü yoksa pek işe yaramıyor.
   
 5. arkadaş sanırım şeyi sormak istemiş. tremolo kolu olsa nolur olmasa nolur gibisinden... çok kullanılıyor mu ya da lazım oluyor mu demek istedi gibi geldi bana. sabit köprü candır bana göre... başkası da floyd rose olmadan yapamaz mesela. tarza göre de değişir. :) yeni başlayanlar için genelde pek problem çıkarmadığı için sbt köprü tavsiye ediliyor. tremoloyu ilk etapta çok fazla kullanmazsın zaten :) boşuna sallanıyor diye söken çok arkadaş gördüm o yüzden söylüyorum...
   
 6. eğer solo ağırlıklı çalıcaksan tremolo yada floyd rose kesinlikle almalısın yok ben ritimciyim yada benim solom en fazla re telinde kalır diyosan ozamanda kesinlikle sabit köprülü alıcaksın... floyd derttir tasadır öfkedir ve gitarda nirvana noktasıdır akord değiştiremezsin tel kopsa naneyi yersin ayarı bi derttir tel kalınlığı değiştircem dersen işler iyice karışır bir alkordu yarım saatte zor yaparsın bunun yanında kilidiytdi everiydı zıvırıydı uğraşırsın akord kaçırır ama sağlam bi solocuysan da floydla karşıundaki insanları şoke eder intihar ettirir kendine taptırırsın :D wsabit iste tel değişmesi kolaydır akordunu yapmak için 2 dakika bile fazladır istediğin akorda çekersin kolay ayar yaparsın değişken azdır ve sustaini çok uzun olur ( bu arada floydrose bir gitardan sustain beklemek abesle iştigaldir :D) sadece gider çalarsın ve inersin kolay gitardır seni gıcık etmez hayattan soğutmaz akustik tarz çalcaksan tonuyla ıvırıya zıvırıyla kızları kendine hayran edersin :D
   
 7. peki o zaman :D çalım tarzına göre gereklilik gösterir. van halen , satriani ve vai gibi adamlar için olmazsa olmazdır. eric johnsona tremolo kolu versen ne olur :D bence tremolo kolunun kullanımı araştırıp tarzına uygun gidip gitmediğine karar ver.
   
 8. Çok yanlış bi kanı...

  http://www.youtube.com/watch?v=wam-oMub8EU&feature=fvsr
   
 9. aynen katılıyorum :D
   
 10. ibanez rgr321 ex hem solo hem ritim çalıyorum şarkıya göre
   
 11. ne güzel :D
   
 12. Steve vai alexi lahio tarzında sololar atmayacaksan gereksiz. Atacaksan eğer gerekli. Bu kadar basit.

  Tabi eğer floyd rose'lu bir gitardan bahsediyorsak.
   
 13. :twisted:
   
 14. http://www.youtube.com/watch?v=wam-oMub8EU&feature=fvsr demek ki olay parmakta bitiyomuş gitarla cok fazla alakası yokmuş :D bu cocugun hakimiyetine hastayım ya beter bi hakim gitara, ne olacak bu işin sonu bilinmez...bi de gitarları tabi cocugun :D ama les paul ünü görmedim yoktur umarım :(
   
 15. ibanez grg270 b mi rgr321 ex mi 270b nin war 321ex in yok
   
 16. tremolo yapmak icin illede tremolo kolu gerekmez.. sol elini iyi kullanırsan tremolo kolu giibi sesleri yakalaya bilirsin. (floydrose haric)
   
 17. Ona bend derler. tremolo kolunu kolay bend yapsınlar diye icat etmediler.
   
 18. ya da vibrato da diyebilirler kavram kargaşası olmasın.sol elinle tremolo efektine yakın vibratolar yapabilirsin ama floydla yapabileceklerinin %1 ine falan tekabül eder.
   
 19. floyd rose un ne işe yaradığını, tremolonun ne işe yaradığını bilmeyen bir insan neden floyd rose lu gitar alsın ki ?

  sabit koprülü bir gitar la once giriş yapılıp ileride ihtiyacı ne ise,neye yonelirse ona gore bi gitar alabilir.
   
 20. belli bir süre sonra ne işe yaradığını bilsende elin floyda gitmiyor :D anti floyd adamı oldum çıktım :D
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş