Türkiye'deki Gitar Ustaları & Luthierler

Bu gitar üzerindeki elektronik aksam, 1927 model Ford T modele USB reader takılmış gibi duruyor, çelişki burada :) Relic sevmesem de relic yapma hakkınıza saygı duyuyorum ama...

Relic olayını günahım kadar sevmem normal şartlarda, ama bu gitarda çok güzel durmuş bence :)
Çalmaktan eskiyince hoşuma gidiyor benim. Onun dışında bir de ağaç nefes alsın daha hızlı kurusun diye cilayı kaldırmak mantıklı geliyor. Ama sırf görüntü açısından olaya yaklaşmayı bir çeşit moda gibi düşünüyorum. Relikçilik gibi bir akım gibi düşünüyorum.
Fazla sürtüşmekten eskiyen bir gitar örneği: 20170315_110624.jpg

Çalmaktan eskiyince hoşuma gidiyor benim. Onun dışında bir de ağaç nefes alsın daha hızlı kurusun diye cilayı kaldırmak mantıklı geliyor. Ama sırf görüntü açısından olaya yaklaşmayı bir çeşit moda gibi düşünüyorum. Relikçilik gibi bir akım gibi düşünüyorum.
Fazla sürtüşmekten eskiyen bir gitar örneği:99320 eklentisini görüntüle

Katılıyorum. Hatta ben çalım sebebiyle oluşsa dahi gövdede oluşan boya dökülmeleri vs tarzı şeyleri de sevmiyorum. Sadece klavyenin cilasının dökülmesi çok hoşuma gidiyor. Mesela şöyle;

http://i1283.photobucket.com/albums/a542/rlonardo/Neck Front_zpsd3hz12eq.jpg

Son düzenleme:
Poliuretan cilalarda mumkun degil gibi geliyor bana eskimesi olayi, yukaridaki arkadasimiz da o yuzden yaptirmis. 9 senedir stratta en ufak deformasyon yok, dogal olanlarini begeniyorum ama nitro cila sart gibi :(

Arkadaşlar merhaba sorulduysa affola Ankara Başkent Müzik'e giden var mı?
Floyd Rose'lu gitarıma ayar yaptırmalıyım tecrübesi olan yardımcı olursa çok yardımcı olur.Teşekkürler.

İbanez gitarıma epeydir dokunmadım o yüzden bir ayar yaptıracağım ama bilen yok sanırım :D
Ankara'da kolej-kızılay taraflarında başka yerlerde olabilir.

do-re(tolga bey) yapıyor, luthiere götürmenize gerek yok. İlla görsün derseniz kenan turgut yapar, izmir caddesinde. Fakat yoğunsa 2-3 hafta beklemeniz ihtimal dahilinde.

Geri