Online Alış-veriş Siteleri Arasındaki Fiyat Farkları ?

Selamlar;

Son günlerde dikkatimi çeken bir şey farkettim. Hemen herkesin bildiği online alış-veriş sitesi Mydukkan'da atıyorum 700 liraya satılan bir gitar, Dobez'de 600 lira civarına satılıyor. Bu konuyla ilgili bilgisi, ilgisi, alakalı olan insanlar bilgilendirebilirler mi ? Şu durumda elektrogitarlarda, iki site arasında 100 lira civarı bir fark var. Bu bana anlamsız geldi epey, Dobez'de bir sakatlık mı var acaba ? Yoksa da Mydukkan'ın özelliği nedir ?
Bu konudaki görüş, yorum ve bilgilerinizi bekliyorum arkadaşlar. Şöyle de bir örnek vereyim de, tam olsun.

Aynı gitarlar arasında 255 lira fark olmasının nedeni nedir acaba, cidden merak etmekteyim.

Epiphone '56 Les Paul Gold Top Dobez fiyatı: http://www.dobez.com/Urun-Epiphone_Les_Paul_1956_Elektro_Gitar-(11005508550001).html

Epiphone '56 Les Paul Gold Top Mydukkan fiyatı: http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=3698&gid=646

Onur Arslan

Değişik şeyler söz konusu:

1-Firme kendi inisiyatifi durumunda ürünün fiyatını daha düşük veya zararına satabiliyor (bu durum mydukkan'da daha sık ortaya çıkıyor).

2-Almak istediğin zaman şu an elimizde yok ama geldiğinde şu fiyata olur cevabını alabilirsin. Bu da kuvvetle muhtemel.

3-Fiyat konusunda bir hata var. :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
1. durum doğrudur, bilemiyorum.
2. durum çok saçma gelir bana, kavga çıkarırım muhtemelen; "orada ne fiyat yazıyorsa odur kardeşim !" diyerekten.
3. durum ise, fiyat konusundaki hata nedir acaba ?

Dikkat ettin mi bilmiyorum 2 linkteki üründe stokta yok. Güncel fiyatları stoklarına girince değişecektir mutlaka.
Birde mydukkan stokta olmayan ürünlerin fiyatını güncellemeği için fiyatları yüksek oluyor. Sonra stoklarına girince normal piyasa fiyatına düşüyor. Fiyat karşılaştırmasını stoktaki ürünlere göre yaparsan daha iyi olur.
Sen genede bir mail atıp sebebini sor.
Kolay gelsin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hımm, bu aralar bu epifon gitarlarla bozdum kafayı. Her modeli deneyesim var. :) Fiyat araştırması yaparken epey sinirlendim Mydukkan'a. :) Fakat dediğiniz gibi stoklarla alakalı bir durum gibi gözüküyor. Stoklarda olan ürünlerde, arada çok az fark var. Bir Epiphone '56 Les Paul Gold Top alırım ben bu gidişle bir kaç ay içinde. İnşallah. : ) Teşekkürler ilgilendiğiniz için.

sheliakonur demiş ki:
1. durum doğrudur, bilemiyorum.
2. durum çok saçma gelir bana, kavga çıkarırım muhtemelen; "orada ne fiyat yazıyorsa odur kardeşim !" diyerekten.
3. durum ise, fiyat konusundaki hata nedir acaba ?

1. durum gerçekten doğru; işin içinde olan kişiler tarafından doğrulandı hatta.

2. durumu Türkiye'de her enstrünman dükkanı yapıyor. Kavga çıkarsan bile çıkardığınla kalırsın.

3. Vaktiyle yanlış (düşük) yazılan fiyatlat sayesinde gayet uygun rakamlara ekipman alındığını hatırlıyorum.

Geri