Marshall MHZ-40C

Zuhal müziğin ampli sayfasında dolanırken stoğa girdiğini görüp sayfaya daldım.Özellikleri gayet tatmin edici..Blues deluxe'le aynı özellikler sanırım.(bilmiyorum fakat;fx loop,40 watt ve lambaları..)
http://www.muzikenstrumani.com/index.php?p=show&pid=5135&k_id=115&kn=Elektro+Gitar+Amfileri

http://www.muzikenstrumani.com/icerik_resimleri/2920091012143641.JPG
İnceleyen(Zuhal'e yolu düşen) fiyat alabilirmi?Bir de blues juniorla karşılaştırabilirmisiniz?Speaker ı blues junior a göre cok daha güzel..

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet ben de ilk kez gördüm.Lambalı amp almayı düşünüyorum aldımmı da 1-2 yıl götürsün hani.Fx loop olsa da olur olmasa da olur.Sesi de acabilirim o da sorun yaratmaz.Endonezya malı bir amfi yabancı forumlarda para etmez diyenler olmuş.Kimisi de Bj dan daha iyi demiş.Kime inanayım bilmem ki :D

Valla bende merakla denedim sonuçtan hiç memnun kalmadım açıkcası hatta rezil bir amfi. BJ'nin yanına bile yaklaşamaz sadece watt olarak geçer =).

Fiyatıda 1400'e peşin alabiliyorsun ama cidden kötü efekt var üstünde ya daha ne olsun bildiğin dijital amfi MG serisinin biraz daha sıcak sound'u olanı bence. Ev için kullanırım diyorsan 5 watt'lık olanı var Marshall'ın full lambalı Class5 miydi neydi onu düşünebilirsin o cidden güzel.

marshallın lambalı piyasadan ekmek yemek için ürettiği yeni model. deneyenler pek memnun kalmamış arada bir amfi olduğunu söylüyorlar. ne bir jcm nede bir blues junior. biraz daha koyum jcm2000 dsl 401 almak bana daha mantıklı geldi.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Srv de twin reverble tsl601 var.Peki tsl601 in soundu nasıldır?Stratla yakısırlar mı?(tarz:Blues,shred,arada rock.Iron maiden da caldığım olur)

strattan ne beklediğine bağlı maiden sounduysa fazla fazla karşılar ama tabiki twin reverb kadar güzel cleanler ve klasik strat tonunu vermez. yani ikisi çok farklı amfiler. jcm2000 highgain bir amfi. ama her yola gelen bir amfi bence işini görecektir.

Arkadaşlar bende haze 40 almak için para toparlamaya çalışıyordum kötümü diyorsunuz yani?Ben hiç lambalı amfi denememiştim geçen zuhalde haze 15 i denedim ilk defa olduğu için güzel gelmişti :D Ama dediğiniz gibi aradaki 100 tllik farkı verip jcm 2000 dsl401 alsam daha iyi olcak heralde.Siz ne derseniz?

Marshall MHZ 15 head'in kac ohm cikisi var bilginiz var mi ? Benim ulastigim bilgilerde 8 ohm stereo 16 ohm mono diyor. Stereo/Mono farki ne oluyor yahu. Elimde 3 Katli kabin var Jamo BX 200 A diye. Bass kabini oluyor sanirim ama gitarla da kullanabilirim kafaya baglayip herhalde idare edecek performans saglarim. Gerci kabinler de 250W kisa - 350W uzun sureli cikisa sahip.

Ayrica bu amplinin reviewlerinde ses cok kaba cikiyor fakat asagidaki videoda ben sesini gayet net buldum. Bi pedal baglamis sanirim ampliye. Yani hosumuza giden analog ekipmanlari baglarsak ampli kendini cok iyi gosterir gibime geliyor. Ayrica cok ses acmadan da kanallari sayesinde kisik seste ev amfisi seklinde kullanma imkani taniyor. Yuksek ses acilacaksa bunu almak yanlis tercih olur ev ortami icin. Bulsaniz Tech 21 Tm 30 mu alirsiniz yoksa bu head'i mi?

MHZ-15 Video :

http://www.youtube.com/watch?v=eei7H5m2NGg&feature=related

tm30 değil de tm60 ı kendini lambalı ampli sanıyor diyorlar.
Ayrıca O sesi actığın andaki seni büyülemesini saymıyorum(tüm yüksek güclü amfiler icin söyledim) fakat bi haze le mesa karşılaştırdığın anda haze icin sonuc hüsran olacaktır.TSL nin haze i ezeceğine eminim.Tm60 da ezecektir onu da tahmin ediyorum.Hi-gain istiyorsan lc30 II ye bak. A class alltube sonuna kadar götürür.Ama Clean de twin reverb 1 tanedir :p vibrolux u bilemiceğim. İnş. 2-3 aya düşer de bi tane kaparım..

Dostum iyi de Marshall Haze 15 kafanin fiyati 1100 lira. Belki nakitte daha iniyorlardir 1000 liraya falan geliyordur. Ayrica verdigim videolari izledin mi? Taylandli Jack Hammarat midir nedir eleman Dibox ve Footswitch harici hic bir sey kullanmiyor ekstra olarak. Muhakkak daha iyileri vardir da 2 kat fiyatli urunle kiyaslarsak zaten sacma olur.

İyi de KoNt'un söylediği amplilerin ikinci elleri de 1000 lira civarında zaten. Ayrıca 1000 lira verip daha sonradan pişman olacağıma biraz daha sabreder adam gibi bir şey alırım.

abi 1000 lira araliginda TSL ve JCM olarak ne secenekler var 2. el bahsedebilecegimiz mesela ? Soyleyin madem. Bir de zaten yurtdisinda baya iyi ampliler var bu fiyat araliginda fakat ulkemizde bulunamiyor. Vox Night Train bile 1.5 milyar burada. hayret yani.

Pek secenek yok gibi SRV'de. 1000 TL civari Crate BV 50 head disinda yok. 1500 liraya cikmak gerekiyor demek. Amma ugrastirici isler ya. Avt 20 + g9.2tt alip gecmek var yeminlen. bi tane de dibox tamam iste : )

Sen dogru diyorsun da ben ev ortaminda bu amplilerden ne bekleyebilirim onun hesabini kitabini yapiyorum. Kisik tarzda ortalama odaya yeter seslerde mesela 20W bi amplinin Vol 2.5'unda falan calan bir adama ne tavsiye edersin sen ? Hem Clean'i Hem Dist kanali lambali bir hybrid ampli de uyar bana acikcasi. Fender Blues Junior kadar guzel clean'i olan bir ampli de olur. Clean uzerinden ister processorle ister analog setupla iyi verim alabilecegim ev amplisi. ne olabilir yani.

progressiva demiş ki:
Sen dogru diyorsun da ben ev ortaminda bu amplilerden ne bekleyebilirim onun hesabini kitabini yapiyorum. Kisik tarzda ortalama odaya yeter seslerde mesela 20W bi amplinin Vol 2.5'unda falan calan bir adama ne tavsiye edersin sen ? Hem Clean'i Hem Dist kanali lambali bir hybrid ampli de uyar bana acikcasi. Fender Blues Junior kadar guzel clean'i olan bir ampli de olur. Clean uzerinden ister processorle ister analog setupla iyi verim alabilecegim ev amplisi. ne olabilir yani.
Bu kadar çok düşüneceksek gitar filan çalmayalım o zaman... 0.0001 Watt amfide olsa çaldığın şey bir elektro gitar ve çıkan ses ne olursa olsun heryere gidecek. Bu nedir ya evdeysen evdesin yani al bir prosesör tak kulaklığı çal taş gibide ton alırsın.

Bu kadar irdelemeye gerek yok ya adam gibi alacaksın bir amfi çalacaksın yada korkuyorsan bir güzel bir kablosuz kulaklık birde prosesör. Bu iş bu kadar basit.

Geri