Vinnie Moore Türkiye Konserleri 11 Subat Ist - 12 Subat Ank

'Forum Meydanı' forumunda nokisss3 tarafından 21 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Melodileri ve Hızıyla Büyüleyen Gitar Virtüözü VINNIE MOORE İlk Kez Türkiye'de!

  İlk albümlerinde neoklasik tarzdayken ilerleyen albümlerinde kendi stilini geliştirmiş olan Vinnie Moore özellikle hem hızlı hem de duygusal melodileri çalarken gösterdiği rahat tavırlarıyla ilgi çekmektedir.

  14 Nisan 1964, New Castle, Delaware doğumlu gitar virtüözü. Çocukluğu Jeff Beck, The Beatles, Led Zeppelin, Deep Purple ve Queen gibi grupları dinleyerek geçen Moore 14 yaşında gitar dersleri almaya başladı. Daha sonra kendi cover grubunu kurdu. Cover yapmayı bırakıp kendi şarkılarını besteleme zamanının geldiğini anladığında 4 kanallı bir kayıt cihazı alarak kendi düşüncelerini sese dökmeye başladı.

  Yaptığı demoyu bir müzik magazin dergisine gönderdiğinde Pepsi TV reklamında gitar solosunu çaldı ve gitar çalan eli görüntülenecek şekilde oynamayı başardı. Daha sonra Shrapnel ile ilk albümü olan Mind’s Eye yayınlanarak 100,000 kopyaya ulaştı. Time Odyssey, Meltdown ve Out Of Nowhere albümleriyle yerini sağlamlaştırdı.

  ‘99 yılında klavyede; kendisi gibi sağlam bir gitarist olan ancak klavyede de bir o kadar usta olan Tony Macalpine bass gitarda; Satriani, Steve Morse gibi isimlerle çalışmış olan Dave LaRue ile birlikte The Maze albümünü çıkararak büyük ses getirdi. 2003 yılında Michael Schenker’in de bir dönem gitaristliğini yaptığı UFO’ya katılarak You Are Here ve The Monkey Puzzle albümlerini çıkardı. Gerek alternate gerekse de sweep picking tekniklerinde üst seviyede olan Moore melodik anlamda da keyif veren albümlere imza atmıştır. En son 2009 yılında "To The Core" adlı albüm yayınlayan Vinnie Moore'a İstanbul konserinde eşlik edecek müzisyenler arasında Masterplan, Riot ve The Lizards gruplarından tanıdığımız Mike Dimeo (klavye,vokal) ve Angra ile Hangar gruplarından tanıdığımız Aquiles Priester (davul) gibi önemli isimler de yer almaktadır.

  Diskografi :
  Mind's Eye (1986)
  Time Odyssey (1988)
  Meltdown (1991)
  Out of Nowhere (1996)
  The Maze (1999)
  Live! (2000)
  Defying Gravity (2001)
  Vinnie Moore Collection: The Shrapnel Years (2006)
  To The Core (2009)

  www.vinniemoore.com
  www.mood-pro.com
  www.jollyjokerbalans.com

  Ülkemizde hatırı sayılır dinleyici kitlesine sahip Vinnie Moore'un ilk Türkiye konserinde dinleyicilerine melodi ve teknik yüklü muazzam bir müzik şöleni sunacak.

  :arrow: 11 Şubat Perşembe ISTANBUL Jolly Joker Balans
  :arrow: 12 Şubat Cuma ANKARA Dib Sahne

  Diger ayrintilar www.mood-pro.com ve www.biletix.com 'da.

  ağzım kulaklarımda :!:
   
 2. İstanbul konseri bugun. Istanbul tayfasi yalniz birakmasinlar adami, doldurun mekani :mrgreen:
   

Bu Sayfayı Paylaş