les paul gitar ses kesiliyor

'Elektro Gitarlar' forumunda mnyX tarafından 21 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

1. mnyX

mnyX

7
    0
    100
    slm arkadaslar
    bana yurtdısından career les paul gitar geldi onceden hiç çalmıslıgım filan yok bnde bi amfi aldım çalmaya basladım biraz
    ama ara ara ses kesiliyor özellikle 1. telde cok kesiliyor switch le filan oynayınca duzeliyor sorun amfidemi gitardamı şimdiden tesekkurler

2. Büyük ihtimalle jack (kablo) bozuk.

3. mnyX

mnyX

7
    0
    100
    KABLO DAHA SIFIRDI BEN AÇTIM yinede başka kablo bulabilirsem denerim saol teşekkurler

4. Yahu kardes demissin zaten swicth ile oynayinca duzeliyor diye. Demek ki switch te problem var.

5. Yahu kardes demissin zaten swicth ile oynayinca duzeliyor diye. Demek ki switch te problem var.

6. mnyX

mnyX

7
    0
    100
    tamiri filan cok tutar mı ?

7. Kabloyu gitara soktuğun yerde de sorun olabilir, benim les paulde de olmuştu bahsettiğin sorun, içindeki somun yalama olmuştu. Her neyse, switch, giriş ve ya kablo, maksimum on liralık masraflar bunlar, götür bir gitarcıya, para bile almayabilir :wink: Kolay gelsin...

8. Yok için rahat olsun tahmin ettiğin gibi tamirlik bir işi yok :D Ufak bir operasyonla iş hallolur. Lithuer ler bu işler için biçilmiş kaftan ellerinde spreyler mevcut onu sıkarak temas etmeyen yüzeyleri temizliyorlar ama yok yinede olmuyorsa en fazla bir switch parası verirsin ekstradan oda çok cuz-i birşey ;)

Zaten gitarın bozulması gibi birşey hiçbir zaman söz konusu olamaz kırık çıkık haricinde olacak en fazla elektrik aksamına olur oda problem değil dostum.

9. mnyX

mnyX

7
    0
    100
    çok saolun arkadaslar moralimi bozuyordu ciddi olmaması cok iyi tekrar teşekkurer

10. switch' in kapağını aç elektrik süpürgesi ile tozunu al. ( dalga geçmiyorum)

11. mnyX

mnyX

7
    0
    100
    cok saol kabololardan biri temas etmiyormuş:)))))))

12. üstad, 100 epi. den 60-70 tanesinde olur bu hadise sadece toz veya kablo dur , sevgi ve saygılarımla

13. Toprak doldur diyeceksin zannettim... (Kara kaplı defter sayfalarından)

Anlarsın sen onu!

B :lol:

14. Denemeden pahalı gitar almak ta cesaret ister. Entonasyonu ne alemde acaba...

15. E tabiiki üstad, meselaa, gitarın toprak problemi varsa arka akapak açılıp içeriye 1 su bardağı toprak koymak yeterli olur, bu sonuç toprak problemini % 100 keser ne bir cızırtı kalıır nede bızırtı hatta vızırtı bilem kalmaz :) .... valla..

16. mnyX

mnyX

7
    0
    100
    walla bimem o kadar çalıyoz :)))) ama amfi kotu stagg

17. mnyX

mnyX

7
    0
    100
    eywallah kardeş saol