Bass Storm Bass Preamp DI Pedalı Tanıtım

Herkeze merhaba ben Levent Bass storm tarafımdan yapılmış bir bass preamp DI pedalı olup, kullanımı açısından olabildiğince efektif ve işlevsel bir alet olması hedeflenerek yapılmıştır. Canlı performanslar,ev,prova,studyo ve kayıt ortamı gibi farklı kullanım koşulları esnasında, basgitar soundunda ihtiyaç duyulan ton,dinamizm ve groove gibi unsurları, müzisyenin kullanımına sunmaya çalıştım bu projede.

Preampta normal(unbalance) çıkışın yanısıra DI olarak kullanımına imkan veren XLR(balanced output) çıkışıda bulunmaktadır. Bass-Treble-Presence-Level-Drive-Blend şeklinde sahip olduğu altı kontrol parametresiyle yumuşak dolgun veya kemik tonlardan parlak,dinamik modern slap veya drive'lı tonlara uzanan geniş bir ton yelpazesine ulaşmak mümkün olmaktadır.

Preamp'ın neye benzediğini merak edenler aşağıdaki linkten resimlerine ulaşabilirler.

http://img192.imageshack.us/g/12723244.jpg/

Tanıtım videosu linki:

http://www.facebook.com/home.php?#/video/video.php?v=104172809598488

Başarılarının devamını dilerim Levent usta. Millet aç bu tarz şeylere heleki türk yapımı olması daha bir çekici oluyor ;) Benimde çok hoşuma gitmiştir böyle birkaç işi bir arada yapan cihazlar...

smtzdmr demiş ki:
Başarılarının devamını dilerim Levent usta. Millet aç bu tarz şeylere heleki türk yapımı olması daha bir çekici oluyor ;) Benimde çok hoşuma gitmiştir böyle birkaç işi bir arada yapan cihazlar...

Tabi abi, buna en yakın sanzamp bassDI var 350 dolar dı fiyatı, benim bildiğim kadarıyla 300 tl civarında seyretmesi lazım Bassstörm' un, bunu en son Fatal Mind da çalan basçı, Kemal Üre vardı o kullanıyor canlı performansta ama ses kayıtları canlıda bambaşka oluyor o, bi kayıtlar gelsinde :)

vigiliante demiş ki:
smtzdmr demiş ki:

Tabi abi, buna en yakın sanzamp bassDI var 350 dolar dı fiyatı, benim bildiğim kadarıyla 300 tl civarında seyretmesi lazım Bassstörm' un, bunu en son Fatal Mind da çalan basçı, Kemal Üre vardı o kullanıyor canlı performansta ama ses kayıtları canlıda bambaşka oluyor o, bi kayıtlar gelsinde :)
Fatih usta zaten gavurlar çakal adam efleyip püfleyip şekil değiştirip iyi bir reklamla işi götürüyorlar yani biz türklerde aldanıyoruz bu tarz şeylere tik gibi anasını satayım türk malı dendimi ıhhh diye bir ses....Yoruldum bunları da anlatmaya zatende üstad bir türk dünyaya bedelse türkün yaptığı şeyde herşeye bedeldir... Allah belamı versin Boss ds1 i 500 yapsınlar sırf millet hava olsun diye yada en iyi pedal diye setup ına alır. Adamlar böyle büyüyor işte yani bizimkiler gibi olanlar büyütüyor. Abi müzik işinde ne havası ne curcunası al işte çal gitarını ya... Gösteriş merakın varsada setupla değil parmaklarınla göster dimi...

Mis gibi preamp abicim dünyada da daha iyisi yok varsa itirazı olan gelsin ahanda burdayım... Adam kola içmez gider boss a yatırır parayı bu ne çelişki... Al ADD+ ile al Levent ustadan pedalları türk kazansın :D

Çok doluyum çooookk :D :evil:

smtzdmr demiş ki:

Sorma abi hemde nasıl, levent usta yaptığı pedallara ömürboyu garanti veriyor, hemde 3 kuruşluk bütcesiyle, desinler bakalım bunu hangi babayiğit firma yapmış, abi yabancı olunca daha tatlı oluyuor biz anlamayız, onlar anlar, her alanda böyle dimi.. Yahu abi Atatürk' ün bir sözü var kurban olduğum; Hiç bir ulus dünyada başka bir ulusun nasihatlerini ve tavsiyelerini inleyerek refaha ulaşmamıştır. Bizde cevap hazır "bizimkiler yetersiz, bizimkiler kötü, şöyle böyle" abi ben hem hizmet vericem tek başıma, hem çok iyi bişey yapıcam hemde piyasa fiyatının 10 da biri yapıcam. Abi sana komik bi olay anlatayım; benim meslek luthierlik, manyetik de yapıyorumve gitarlar için custop köprüelrde yapıyorum, yani tamamen el yapımı ve 1. sınıf işler çıkarmayı prensip edinip o şekilde çalışıyorum üstad, neyse bilirsin belki duymuşsundur..... bi tandık bana jazz bass manyetiği kaça yaparsın diye sordu (abartı değil hepsi gerçek hem rakamlar hemde diyaloglar) abi dedim, normal istediğim fiyat 150 tl ( ki çıkan iş çok daha fazlasını hak eder ama namım yok henüz :) ) sen şunca yıllık dostmsun beraber içtik ettik vs vs sana borcumda var ( bi 60-70 tl pedaldan kalan bi hukukumuz vardı) 50 tl ver tamamdır. aldğım cevap "ohaaaaa" oldu, e gurbanın olam dedim :) kaç diyosun sen söyle dedim, bana 20-25 dedi, bende dedimki ulan çin malı 25 dolar ben, iki avuç kıçımla, 15 m2 atolyemle koca Çin' e ekonomik olarak kafamı tutayım, bana 1 adet jaz bas manyetiğinin maliyeti zaman olarak 4,5 saat ve malzeme olarak da 45 tl, basit bir hesapla bir amelenin yevmiyesi 80 tl ( saati 8 tl ye gelir) 4,5 saati: 44 tl, malzeme: 45 tl toplam: 99 tl hadi 1 tl lik elektrik ve çay harcadım, 100 tl maliyet, ben 150 ye satıyorum. kalan 50 tl ile de kira, su, yemek, vergi, defter tasdik, stopaj, kdv, gelir vergisi yol parası, bunları ödeyecem, bizim millet farkında değil, 1 adet boss pedalın elk. aksamı 1 tl kutusu 6 tl toplam 7 tl tutuyor, satış fiyatı 120 dolar, üretici malzeme maliyetini en aşağı 8 en fazla 20 ile çarparak fiyat belirler, ticaret ortamında işler böyle yürür, benim ablam Cotton firmasına tişört dikiyordu firmaya maliyeti 2,5 tl ama 20-30 tl ye tişört satılıyor, biz kafamızı ekonomiye yormuyoruz, sen yerli üreticiyi hiç araştırmaz desteklemezsen, bu ülkede hiç bir iş gerçekleşmez ve ucuzlamaz, bi bascı vardı çok ünlü bir türkü sanatçısına çalıyor, bana bir sipariş verdi istekleri 3500-4000 tl yi buluyor ve 3.5-4 ay zaman alıyor, bana diyorki "sen bana bu bası yap, ben sana hiç para vermeyeyim ve senin reklamını yapayım, ben bu ülkedeki luthierler kendini geliştirsin ve para kazansın istiyorum, tamaaamen luthierleri düşünüyorum " BUYUR BURDAN YAK madonna bile bindiği arabayı kendi parası ile alıyordur :) neyse bende çoook ama çok doluyum daha fazla konuşmayacam. Abi 3 aşağı 5 yuıkarı anladın dimi türkiyede elektro gitar manyetiği üreten tek insanım, çokama çok nitelikli bir iş yapıyorum ve 2 yıllık ar-ge sonucunda, deneyen ve alanların gerçekten fazlasıyla memnun kaldığı ve çoğunlukla da hayran kaldığı bir iş çıkarıyorum, tamir edemediğim kopyalayamadığım manyetik yok ( emg dahil) ama günlük kazandığım para bir ameleden az buyur hesap ortada, gerçi levent ustanın başlığınıda kirlettim fakat kızmaz umarım :) bende biraz doluyum, çok yaşa Çin.

vigiliante demiş ki:
smtzdmr demiş ki:
çok yaşa Çin.
Fatih ustam yazdıkların gerçeklerden feyz alıp hareket edecek bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda bir toplum haline geldik. Umarım bilinçlenir zamanla herkez ki çin malları en başta şimdiki türk üreticiye, gelecekteki evlatlarımızın işine bile semer vuruyor ve hatta ucuz malzemede kullanılan kanserojen maddeleri vs saymıyorum bile... Deneme amaçlı gitar alır dener satarlar bir manyetik denemeye kalkmazlar filan herneyse ya of fatih usta offf.... Levent usta kusura bakma biraz fazla konuştuk umarım kızmazsın :)

(Dipnot: Ne zamandır içimde hidrojen bombası gibi patlayan cep delik cepken delik durumunu düzelttikten sonra, eskisi gibi yine pedallarıydı manyetikleri derken Allah biliyor Fatih usta bir senin bir Levent ustanın birde (reklam olmasın şimdi :) ) bu işlerle uğraşan arkadaşın kapısını çalarım :) ...)

Sevgiler saygılar efenim...

Geri