Iyi Müzisyen Nedir

Merhabalar, şöyle bi soru var kafamda iyi müzisyen nedir? Çok parça çalışıp onlarca parçayı ezberliyenmidir, yoksa teknik çalışıp bi çok tekniği yapabilenmidir.

ikiside değil iyi müsizyen önce, Düzgün Karakterli İnsan olmakla başla belki bu gune kadar 700-800 ayrı müzisyenle çalıştım (sahne veya stüdyoda kayıtta) Adam olamadıktan sonra k.cından satriyani kulağından modzart çıkarsa hikaye üstadım. :) karakter yoksa gerisi yalan, takımda oynamıyorsan iyibir futbolcu olamazsın-grupta çalmıyorsan iyi bir gitarcı olamazsın (küba atasözü) sadece çalmak, ezber, teknik vsvs deildir, kitap taşıyan eşek olmamalı bilgileri kullanabilmelidir, gitar efektsiz çalınmaz.gitar kadar efektede hakim olunabilmelidir. Abi bu soruya o kadar çok cevap verilebilinirki, ama çevrene bakarsan zaten cevabı görürsün :) sevgi ve saygılarımla.

iyi muzisyen kendini bilen nota bilen armoni bilen caliskan saglam karakterli.konsantre kisiliktir.hem parca ezberleyen hemde teknik calisan,emprovizasyona onem veren kisidir.yetenek demek bir seyi ne kadar isteyebildiginle alakalidir.ORNEK : Deniz Bijen Rahimi.

cihandemir demiş ki:
iyi muzisyen kendini bilen nota bilen armoni bilen caliskan saglam karakterli.konsantre kisiliktir.hem parca ezberleyen hemde teknik calisan,emprovizasyona onem veren kisidir.yetenek demek bir seyi ne kadar isteyebildiginle alakalidir.ORNEK : Deniz Bijen Rahimi.
Abi beni unutmuşsun yazmayı ya :kaydim :ıslık :ıslık